- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 896 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
15
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
55 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
52 odpowiedzi
norbi77
8
Jaki to jest cep :DBorek: "Nie mogę słuchać tego narzekania. Czekamy 4 lata na mundial, a potem... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 896 Culés
5
Ciekawy fragment z książki "Piłkomatyka" odnośnie Southampton Ronalda Koemana. Kto ma chęć, polecam przeczytać :)
"Zespół Southampton, trenowany przez Ronaldoa Koemana zamiast dać się onieśmielić, zawsze podejmował grę z czołowymi zespołami. W sezonie 14/15 na dwa mecze z Arsenalem i Manchesterem United po jednym wygrali i przegrali. Przeciwko Manchesterowi City ryzyko się nie opłaciło i przegrali dwumecz 0:5. Jednak w tych sześciu meczach, przeciw bogatszym i silniejszym rywalom, zgarnęli sześć punktów. Drużyna Southampton ma jedne z najlepszych statystyk defensywnych w lidze, ale potrafi też szybko przejść z obrony do ataku. Wychodząc na murawę po zwycięstwo, Southampton grało ten rodzaj piłki, który kibice chcą oglądać, a jednocześnie dobrze radziło sobie w lidze.
W sezonie 13/14 jedynymi meczami z czołowym zespołem, które Southampton zremisowało, były te przeciwko Chelsea Moutinho. Oba spotkania zakończyły się remisami 1:1. Nie było to jednak efektem defensywnej gry Southampton. Na konferencji prasowej po marcowym meczu na wyjeście, Koeman powiedział: "Dlaczego mamy się bać? To futbol, cieszmy się!". Southampton przyjechało na Stamford Bridge z pozytywnym nastawieniem i pod obiema bramkami było mnóstwo sytuacji."
Czytając ten fragment jeszcze bardziej jestem ciekaw jakby wyglądała Barcelona z Koemanem na ławce. Może się przekonamy... za rok.
0
@macio_944 Grał tak z Southamptonem bo uznał że to najlepsza strategia.Kto wie jak grałby Barcą,może właśnie bardziej wyrachowany styl.
1
@Skaramuczi
Bardziej wyrachowany styl z Barceloną? Serio? Czym to byłoby podyktowane? Bo chyba nie historią klubu, ani nawet nie składem zakładając przyjście Griezmanna i mając też De Jonga i wielu ofensywnych graczy. Bez przesady, tutaj praktycznie każdy kto przychodzi powinien mieć styl gry po prostu ofensywny i atrakcyjny. Bo tego wymaga ten klub (powinien wymagać...), tego powinni oczekiwać kibice i taką grę, odważną i kreatywną dyktuje nam historia.