- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1770 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
DiSBlaDE
3
@macio_944 @PatrychoO @maroon @agaFCB @Spider_Man @PIWOSZ89 Co jest z Wami?! Jesteście w wieku... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1770 Culés
2
Wiadomo teraz Netflixy, ciagle cos nowego, ale czasem warto wrocic do klasyki. Zreszta klasyka na poczatku zupelnie klasyka nie jest, bo czesto przyjmowana jest przez hardcorowych fanow bardzo zimno i na dystans. Nie inaczej bylo ze Star Trek Voyager. Mimo, ze swiat storzony przez G. Roddenberry (calosciowy swiat jak np w przypadku Tolkiena) nigdy nie bazowal na rewelacyjnych sztuczkach wizualnych, to jednak wiekszosc sagi ST broni sie tematami i historiam W sumie poruszanie bylo prawie wszystko. Oczywiscie jest tam zawsze pewna doza amerykanskosci i naiwnosci, niektorzy zarzucali nawet propagande, ale oglada sie to bardzo dobrze.
Jesli interesujecie sie nauka, nauka w sluzbie polityki, doktrynami, zaklamaniem, poswiecenime i prawda to polecam odcinek o nazwie "Dalekie Pokrewienstwo" (Sezon 3, odcinke 23 Star Trek Voyager). Troche w tym wszystkim tez debaty nauka vs kreacjonizm.
Drugim odcinkiem, ktory mozna zobaczy niejako z marszu, to z drugiego sezonu nr 23 The Thaw - Przebudzenie, w ktorym Michael McKean (Chuck z Better Call Saul) wciela sie w Strach pod maska clowna.
Warto obejrzec caly serial, jest obszerny i nie kazdy odcienk to najwysza klasa, ale zaloge polubimy szybko, a dobry, bardzo dobrych i fantastysznych odcinkow nie brakuje.
A co do samego Voyagera - to troche taki Road Movie - opowiadajacych o przygodach załogi Federacyjnego statku Voyager NCC-74656 - (jednego z najnowszych), który, w trakcie ścigania galaktycznych anarchistów Maquis, został przeniesiony przez nieznaną siłę do nieznanego, odległego sektora kosmosu - Kwadrantu Delta. Załoga postanawia wrócić na Ziemię, lecz podróż nawet z maksymalną prędkością warp trwałaby minimum 75 lat. Bohaterowie muszą znaleźć szybszy sposób powrotu...
Serdecznie polecam.
ps. co ciekawe - mimo, ze akcje Star Trekow to Wszechswiat - prawie zawsze najlepsze odcinki to podroze w przeszlosc na Ziemie - a bylo tego sporo.
ps. brakuje tej Star Trekowosci w najnowszym dziele - Discovery - jest ladnie, widac kase, ale brakuje charakterow, filozofii i pomyslow - ale moze za 100 lat bedzie klasykiem :;)