- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1187 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
7
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
68 odpowiedzi
Ilka
4
A teraz najlepsze piwko :) https://zapodaj.net/images/c51c9a84e695e.jpgJest to moje drugie piwo od... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
43 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1187 Culés
22
Paweł Brożek tak ten wiecznie młody talent debiutował w ekstraklasie w roku 2001. Rok temu zakończył karierę ale po problemach Wisły z napastnikami na prośbę Stolarczyka wrócił do gry. W ostatniej kolejce strzelił dwie bramki i może to świadczyć o słabości naszej ligi ale zadam pytanie a gdzie jest ta Polska młodzież?
Rzygam tymi wszystkimi pseudo fachowcami którzy ciągle gadają by grali w naszej lidze młodzi utalentowani Polacy. Tylko gdzie oni są? Ok w ekstraklasie podobno nie ma dla nich miejsca ale jest przecież w pierwszej lidze i w drugiej. To teraz uważajcie co napiszę, najlepszym strzelcem Polakiem w pierwszej lidze gdzie są 34 kolejki był 35 letni Grzegorz Lech ze Stomilu który strzelił aż 11 bramek! Czujecie to 34 mecze i żaden młody talent nie strzela ponad 10 bramek w beznadziejnej lidze. Idziemy dalej? Proszę, w drugiej lidze gdzie poziom jest już naprawdę fatalny najlepszym strzelcem był Filip Kozłowski 24 lata który strzelił aż 14 bramek a drugi z 13 bramkami był 32 letni Adrian Paluchowski. Tak wygląda młodzież i talenty w naszej piłce. Kpina jakaś lub żart gdy czytam o tych mega utalentowanych piłkarzach którzy potem na MŚ U 20 czy też ME U 21 nie potrafią rozegrać kilku podań na połowie przeciwnika. Tak samo rzygam tym pisaniem że w Barcelonie nie dostają szansy młodzi utalentowani piłkarze tego klubu. Jak można dawać szanse piłkarzom którzy spadają z drugiej ligi do trzeciej a w tej trzeciej gdzie grają przeciwko przyszłym piłkarzom naszej ekstraklasy nawet nie są wstanie walczyć o awans.
0
@Janiama Bo wszystkie większe talenty uciekają za granicę, ponieważ w polsce się nie rozwiną. Nie dziwie się, wszyscy prezesi (może z małymi wyjątkami) tylko patrzą jak szybko zarobić dobrą kasiore i nic poza tym.
0
@Janiama najgorsze jest to, że taki Żurkowski, zagra jeden lub dwa sezony dobrze, i jest już sprzedawany do Włoch. I prawie tylko do Włoch. Polski piłkarz nie jest wyszkolony technicznie jak chociażby Francuz, aby mógł trafić do np. LaLiga.
8
@Janiama Hubert Turski z Pogoni Szczecin - polecam obserwować, napastnik z rocznika 2003.
0
@ViscaBarca123 Uwierz mi że obserwuje wielu chłopakow. Jestem na meczach młodych zawodników, oglądam niższe rozgrywki i słabo to wygląda
3
@Janiama Wierzę. :) O Hubercie słyszałeś, widziałeś w grze?
0
@PrinceDamon Uciekają chłopcy którzy grali trochę w ekstraklasie. Lewy zanim trafił do niej to był królem strzelców drugiej ligi a potem pierwszej ligi strzelając około 20 bramek. Tak samo było z innymi napastnikami a teraz nie mamy żadnych kreatywnych piłkarzy bo albo piszemy o obrońcach albo o defensywnych pomocnikach.
1
@Janiama Grzegorz Lech - nasza duma Warmii
1
@Janiama W Barcelonie jest inna sytuacja, tu musisz wygrywać każdy mecz. Tu nie ma miejsca, że Puig zagra 30 meczy w sezonie. Młodzi powinni być wypożyczani do 1 ligi w Hiszpanii, na sezon lub 2 i wracać jako gotowy produkt.
0
@ViscaBarca123 Nie, naprawdę nie widziałem i zwrócę uwagę. Bardzo grzałem się kiedyś Olkiem Jagiełło ale to był talent i teraz ma 24 lata gra w Piaście. Głowa nie poszła za talentem bo uznał że jak w Legii jest wielkim talentem to potem wszystko się samo zrobi. Wiesz co było najlepsze dla Roberta Lewandowskiego? To że Legia go nie chciała bo miał w sercu zadrę i chęć udowodnienia że się mylili. Gdyby został w Legii pewnie ta kariera inaczej by się potoczyła być może też by zwariował po kilku meczach w lidze. Talent to tylko część reszta to praca i głowa
0
@Janiama Chyba lubisz ,,rzygać" :D
1
@Janiama Panieee, jak o Turskim nie słyszałeś, to polecam jak najszybciej się zainteresować. :)
0
@jedrek7000 No właśnie że nie lubię inaczej bym o tym nie pisał :)
1
@Janiama jak dla mnie to szerszy problem kulturowy - nie ma w Polsce sensownej etyki pracy, która rekompensowałaby gorsze warunki genetyczne (koordynacja ruchowa, sprawność, itd.) w stosunku do nacji południowych. nie wierzę, że Polacy mają gorsze geny od niemców czy brytoli. problemem jest natomiast to, że nikt nie wpaja młodym ludziom sumienności i pewnego spokoju w dążeniu do celu. wszystko musi być od razu, a jak nie to olewka (i idziemy się nawalić).
p.s.
od razu mówię, że nie kupuję argumentu z siatkarzami, bo to sport, w którym nie ma tak wysokiej presji i selekcji. ponadto, jest on mniej wymagający od piłki nożnej, w której trzeba mieć fenomenalną koordynację, orientację w przestrzeni, mądrość taktyczną właściwie nieporównywalną do siatki, która przecież bazuje na kilku powtarzanych w kółko schematach.
1
@oonter Nic dodać nic ująć mam takie same zdanie na ten temat
2
@MesQueUnClub96 bo cześć trenerów młodych zawodników idą w wynik na nie w doskonalenie ich umiejetnosci. Dalej są układy i ukladziki, ten syn sponsora tamten syn dobrego kolegi a tego ojciec załatwił pracę żonie itd. Nie pochyla się na zawodnikiem który lewa noga zamiata cała drużynę ale nie ma szybkości i dynamiki nie popracuje z nim żeby mu w tym pomóc, mało tego widząc to on go stawia na skrzydlowego, gdzie jemu to ewidentnie nie pasuje. Dużo podobnych przykładów można opisać. Nie wspomnę o kulturze podejścia do tych nastolatków, gdzie szydera, wysmiewanie się z nich przy innych kolegach oraz obrażanie i krzyki to u niektórych standard.
0
@kazbychu 100% zgoda. dla mnie niesamowite jest to, że w sumie wielu Polaków wie, jak bardzo patologiczne i toksyczne są relacje społeczne w tym naszym grajdołku, a mimo to są dumni z bycia Polakami. a czymże jest bycie członkiem danego narodu jak nie właśnie pewną specyficzną formą utrzymywania relacji z otoczeniem?