- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 758 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
174
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
5
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 758 Culés
23
Wojciech Cejrowski nie wierzy w pożary, które pustoszą Amazonię. "Lasy amazońskie są niepalne."
Dalej przekonuje, że "lasy amazońskie są NIE-palne". "Aby sobie wypalić małe pole trzeba się BARDZO napracować. Najpierw trzeba zwalić wszystkie duże drzewa, potem wykarczować resztę i palić kawałkami. Amazońskie ogniska gasną same z siebie, trzeba je stale wachlować, rozdmuchiwać" - przekonuje Cejrowski. Jak twierdzi, "Ogień w Amazonii rodzi się niechętnie za to bardzo chętnie gaśnie".
Podróżnik powołuje się w ocenie pożarów na własne doświadczenie. "Jak w tej sytuacji oceniać pożary lasów amazońskich? Nie wiem. Widziałem zdjęcia i filmy, ale... widziałem też na WŁASNE oczy, na żywo, że Amazonia jest niepalna. Jej niepalność znam z OSOBISTEGO doświadczenia liczącego trzydzieści lat" - pisze
W dalszej części swojego wpisu podkreśla, że nie chce mu się wierzyć w pożary Amazonii, ale "głupio" mu o tym pisać, gdy widzi filmy pokazujące żywioł. "A może ktoś podpalił ropę? Nie wiem. Szukam odpowiedzi i mi się rachunki nie zgadzają. Ot co. Sam z siebie amazoński las palić się nie chce. Gdyby mi ktoś postawił zadanie podpalenia dużej połaci lasu w Amazonii, to bym go poprosił o napalm, lub dynamit do wysadzenia ropociągu" - czytamy we wpisie Cejrowskiego. Jego opublikowany w sobotę post zyskał ponad 8 tys. reakcji, tysiąc komentarzy i został ponad 4 tys. razy udostępniony na Facebooku.
[gazeta.pl]
1
@Danny Gaucho https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/80-lat-temu-orson-welles-przekonal-amerykanow-ze-ich-kraj-zaatakowali-kosmici/rywcvg1
2
@Danny Gaucho dodam tylko od siebie, że również mi ta sprawa śmierdzi.
1
@Danny Gaucho Podpalenia i tyle
6
@Danny Gaucho Cejrowski spędził 1/3 życia w Amazonii i wie co mówi. Czyżby te zdjęcia i filmy to był fotomontaż? Kto wie... Fakt faktem jest że przy takiej wilgotności powietrza rozpalenie ognia jest bardzo trudne a jedno podtrzymywanie jeszcze trudniejsze...
0
@FC1899Barca może nie fotomontaż, tylko ktoś sobie zadał sporo trudu z podpalaniem.