- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1524 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
113
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Faro
0
I nawet typowi komentarza nie usuną, a mi od razu kasacji, a za kolejny pewnie ban na tydzień.... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Batys
15
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1524 Culés
1
Niżej @Janiama zamieścił kompilację Laudrupa. Przypadkiem wczoraj oglądałem kompilacje Batistuty i JS Verona i muszę przyznać, że choć estetyką wyżej wymienieni zachwycali, o tyle futbol w aspekcie taktyki stał na tragicznym poziomie. Już kiedyś doszedłem do takiego wniosku, żadnej Ameryki nie odkryłem, ale czasami czlowiek aż nie wierzy, że do przejścia połowy boiska wystarczył zamach i miniecie jednego przeciwnika. Do tego te dziury w kryciu, gra na raz przy próbie odbioru. Futbol był weselszy, ale i uboższy. Myślicie, że ta ewolucja będzie postępować?
2
@kerouac Może dadzą im lepsze prochy niedługo, albo jakieś małe manipulacje przy genomie.
Pamiętam jak oglądałem jakiś stary mecz Polska-Argentyna na mistrzostwach świata.
Wyglądało to tak, że na boisku stały jakieś grupki piłkarzy, a jeden się tam kręcił z piłką i ktoś mu tam trochę przeszkadzał.
Futbol podwórkowy w porównaniu z dzisiejszym graniem.
1
@kerouac
Zgadza się , choć ja akurat dobrze pamiętam czasy Batistuty czy Verona to jestem zdania że futbol poszedł do przodu nie tylko taktycznie ale i fizycznie.
1
@kerouac ja myślę że muszę kaku zrobić ziom.
4
@kerouac Futbol poszedł taktycznie i fizycznie ale niestety to co najważniejsze technika jest na dużo gorszym poziomie.
1
@Janiama
Ja uważam że technika jak była tak jest. Dalej największe Brazylijskie gwiazdy zaczynają kopać piłkę gołymi stopami na ulicach ;) różnica polega na tym że gra się szybciej i to nie tylko przez zmianę przepisów ( jak np. podanie do bramkarza) a dlatego że większą uwagę się zwraca na efekt a nie efektywność...
0
@PatrykBarca Absolutnie się z Tobą nie zgodzę, technika jest dużo niższa. Przy takich piłkach jakie są teraz przy butach które są dużo lżejsze czy też linie które sędziowie rysują na 9 metrach to taki Deyna, Platini, Koeman, Hagi, Diego by bawili sie w rzutach wolnych. Nie ma już pokolenia wychowanego na podwórku a co za tym idzie nie ma piłkarzy technicznych a są siłowi. Ilu jest zawodników w Europie którzy potrafią skręcić kilku graczy w jednej akcji?
2
@Janiama
To właśnie wynika z tego że piłkarze nie są już tak ułomni taktycznie że jednym balansem nawijasz 3 gości. Zmieniła się taktyka i nikt już nie ma tyle miejsca oraz piłkarze nie ustawiają sie w kolejce czekając aż ktoś bedzie próbował ich dryblować.
0
@kerouac to tylko polowa prawdy. Byly okresy bardzo zdyscyplinowanej taktyki oraz mega brutalnej gry.