- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1412 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1412 Culés
71
❗ Gorąco polecam komentarz Juliena Laurensa z ESPN na temat Valverde i sytuacji w Barcelonie, bo mądrze prawi:
'To nie chodzi tyle o to, że Valverde jest dobrym czy złym trenerem, on nie jest trenerem dla Barcelony. Ten klub ma szczególny sposób grania jako swoje DNA, posiada wciąż zawodników, którzy pasują do tego DNA, którzy chcą grać ten rodzaj piłki, a mimo to Valverde zmienił wszystko, chodzi mi o to, że w ten weekend nie zobaczyliśmy nic w tej porażce, nie było tam nic, to nie była Barcelona.
Jeśli założyłbyś inne koszulki na zawodników, nie koszulki Barcy, to nikt by nie powiedziałby, że to była Barcelona. To było nieprawdopodobne.
Dla mnie Valverde wykrusza to DNA, zaciera je. To nie jest Barca, którą oglądaliśmy przedtem. Nie mówię, że ta drużyna powinna grać jak zespół Guardioli czy Rijkaarda, czy gogoklwiek innego, ale wciąż w tym klubie, z tymi zawodnikami, którzy nauczyli się rzeczy w La Masia czy dołączyli szybciej, powinien grać ten rodzaj footballu, a mimo to, on prawie zmusza ich do granie w inny sposób.
Dla mnie to nie jest właściwy trener dla tej drużyny, on nie pasuje do niej i nigdy nie pasował. Oczywiście oni wygrywali, ale dzięki Messiemu, który ma 32 lata, ratował ich właściwie cały czas, bo wciąż mają momenty genialności, czasami zbiorowo z powodu sposobu jakim grali przedtem, ale dla mnie Valverde nigdy nie był pasował do tego klubu, a teraz jeszcze mniej pasuje.
To nie funkcjonuje, bo Griezmann, Suarez i Messi, ja wiem, że nawet ze sobą nie trenowali, bo Messi był kontuzjowany, ale to była nędza, ci trzej razem. A później wszedł Ansu Fati, jednak nie był znacznie lepszy. Na przykład Messi bardziej szukał Fatiego do grania, niż Griezmanna, czy Suareza. Griezmann nie miał strzału na bramkę, za każdym razem kiedy grał szeroko czy to jest na prawej czy lewej stronie, to też nie jest jego pozycja. To wygląda jak wielki bałagan i nie sądzę, że Valverde w ogóle jest w stanie uporządkować ten bałagan.'
5
@fajny_football Trafione w sedno , dla mnie też na boisku panuje totalny chaos mam wrażenie że zawodnicy sami nie wiedza gdzie i jak maja się ustawić szczególnie w ataku
6
@fajny_football
Tak. Nie pasuje. To było w zasadzie wiadome od początku, a jedynie niektórzy mieli złudną nadzieję: a nuż będzie pasować. Ale do cholery, po co w takim razie zarząd zatrudnia i sprowadza ludzi, którzy totalnie nie pasują do Barcelony? Bo tak to wygląda. Czasami naprawdę można odnieść wrażenie, że niektórzy kibice maja więcej oleju w głowie od ludzi, którzy piastują najwyższe stanowiska. Bartomeu i Jego banda mają inne priorytety. Gdzie tam jakość piłkarska, jakaś schludna całość. Ważne, że tabelki w Excelu się zgadzają.
0
@fajny_football Odnosnie szukania Fatiego to nic dziwnego skoro nasz fenomenalny taktyk ustawil go 5 metrow od Leo.
Mi to bardziej przypominalo Argentyne z dublujacym sie Dybala