- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1119 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
Lionel_Messi10
1
Kto to jest xDDhttps://twitter.com/i/status/2070250711942640125
15 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1119 Culés
4
Stracona bramka to wina ................Ivana :)
Lubię analizowac sobie stracone bramki przez Barcelonę, kto zawinił, jakie błędy, złe ustawienie itd...
Stracona bramka to wynik błędów zespołu, ustawienia i zachowania się obrony i pomocy.
Dlaczego pomoc? - cała pomoc poszła do pressingu nie zostawiając nikogo do asekuracji, gdy Busi poszedł do presingu to Arthur powinien zająć miejsce bliżej środka (jednak on tylko szedł do obrony, zamiast chociażby truchtać), na środek schodził natomiast Griezman jednak też nie kwapił się o powrót. Jednak to wina kogos z pomocy, że zostawiono 30-40 metrową dziurę między strefami. Busi w początkowej akcji był najwyżej wysuniętym pomocnikiem w końcowej był pomocnikiem najbliżej bramki Barcelony - wrócił szybciej od de Jonga i Arthura, ale co z tego.
Obrona - tutaj całkowicie bez winy jest tylko Alba.
Pique wyszedł zbyt wysoko do pressingu, potem spóźniony probował wrócic na pozycję, jednak widząc, iż Lenglet który wszedł na jego pozycję, powinien przejąć od Semedo strzelca a nie wchodzić do podwojenia-potrojenia. Wydaje się, że nie widział zawodnika wchodzącego za jego plecy, ale po Lenglet najbardziej winny.
Lenglet - zajął złą pozycję, dał wyjśc zawodnikowi którego krył za siebie, dał mu przyjąć a w reszcie akcji był bierny, pozwalając asystentowi dobrze dograc strzelcowi. Najbardziej winny.
Semedo - w poczatkowej części akcji zbyt wysoko wychodzi i ucieka mu zawodnik-strzelec bramki. Jednak schodzi on na środek i tam Nelson powinien być ubezpieczony przez któregoś z pomocników lub stoperów, nie miał bezpośredniego wpływu na utratę bramki (nie winię go że nie poszedł z kryciem do końca), jednak zbyt mało aktywny, mógł szybciej wracać, wspierając Lengleta dając większa mozliwość Pique do przejęcia krycia.
Aaaaa, dlaczego Ivana? Rakitic gra jako drugi pivot/pólpivot i on by ubezpieczał Sergio gdyby ten poszedł do przodu (i odwrotnie), nie zdazyłaby się sytuacja 40 metrowej dziury między między liniami, gdzie jeden stoper idzie na połowę boiska do presingu, a drugi przegrywa górna piłkę. W tej akcji praktycznie Griezman, de Jong i Arthur nie wracali.
Ogólnie częsta uwaga od kilku sezonów, zbyt łatwo stoperzy i Nelson dają się wyciagać z swoich pozycji w ataku pozycyjnym przeciwnika.