La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1509 Culés

konto usunięte

15

Wczoraj, oprocz ogromnej kupy jaka posadzili mi na glowie nasi zawodnicy i trener (zreszta nie pierwszy raz), rzucilo mi sie w oczy cos innego.

Nasz zawodowy pilkarz La Ramblii i jeszcze kilku znawcow, twierdzilo, ze slowa Valverde o przygotowaniu fizycznym zle odbieramy.
Czy aby na pewno?
Widzimy naszych graczy niezmotywowanych, wolnych w reakcjach i ociezalych. Czy to jest tylko wynik "meczowego lenistwa" czy oni po prostu nie sa przygotowani by wrzucic piaty (czwarty?) bieg?
Golym okiem widac, iz nie przepracowuja sie na treningach w zadnym aspekcie. Lezy rozpoznanie zawodnikow przeciwnika, lezy szybkosc a takze panowanie nad pilka (mnostwo beldow technicznych i kiksow). Dokladnie tak samo bylo w 3 sezonie Rijkaarda, przyszedl trener z jadrami i nagle wszyscy zaczeli zapierd... az sie kurzylo.

Nie poznaje Roberto. Gosc nigdy nie byl crackiem ale kontrole pilki, szybkosc z pilka i balans ciala zawsze mial rewelaycjny. Teraz jest powolny i ospaly. Nie ma szybkosci by wchodzic na obieg i czesto schodzi z pilka do srodka w poszukiwaniu bezpiecznego podania. Latwo traci pilke gdy maja przy nodze a przeciez zazwyczaj swietnie jej pilnowal a w dodatku pada on podmuchu wiatru.

To samo tyczy sie Semedo. Koles jak przychodzil byl super-strzala w dodatku z calkiem niezlym dryblingiem. We wczorajszym meczu widzialem go kilka razy przegrywajacego pojedynki biegowe z graczami Levante... W dodatku jego kontrola pilki wydaje sie jeszcze gorsza.

Fati, Carles, Antek i De Jong widocznie odbiegaja od fizycznych standardow obecnej Barcelony poniewaz, przez ostatnie lata pracowali na boisku i poza nim a nie "dotruchtywali" do emerytury.

Starsznie mierzi mnie podejscie naszych zawodnikow. Zawsze bede im wdzieczny za te wszystkie lata sukcesow ale takiego olewania kibicow jak obecnie, nie moge zniesc.
I nie mowmy, ze "sa tylko ludzmi". Tylko-ludzie nie zarabiaja takich ogromnych pieniedzy za robienie, praktycznie niczego waznego. Nie ma wymowek, ze sa najedzeni sukcesami, poniewaz non-stop powtarzaja jak bardzo kochaja Barcelone i sa jej oddani.
Panowie, czas sie wziac za siebie bo rozmieniacie swoje kariery na drobne. Trzy lata chodzenia po boisku (w ostatnim sezonie Lucho bylo podobnie) chyba wsytarczy.

konto usunięte

2

@El dominatore A po co to nasz zawodowy piłkarz? Przecież to wy użytkownicy ciągle to przypominacie i nie widzę w tym sensu. Oczywiście że trener śmiał się z tego przygotowania fizycznego a nie że ma to gdzieś. W innym przypadku nie był by w tym mejscu w którym jest. Nie widzę w zespole problemu z motoryką a bardziej z mentalnością w podejściu do tak zwanych kelnerów których niestety w piłce nie ma na tym poziomie.

6

@El dominatore słowa Valverde o przygotowaniu fizycznym zwyczajnie były tu podawane błędnie przetłumaczone :)

konto usunięte

1

@Janiama Czyli uwazasz, ze nasi pilkarze to idioci?
Mysla, ze wszyscy (oprocz Realu) to kelnerzy a rzeczywistosc jest zupelnie inna.

Jesli rzeczywiscie nie zauwazasz problemu w motoryce wiekszosci naszych zawodnikow, to wybacz ale nie moge brac Cie na serio.

konto usunięte

0

@El dominatore Serio? Przecież tak mnie nie bierzesz za normalnego. To ze grałem w piłkę to tylko mój problem na tej stronie. Żałuję że kiedykolwiek to napisałem. Oczywiście że Barcelonie brakuje podejścia mentalnego do meczów na wyjeździe. Jakoś kurde na własnym boisku strzelamy 30 bramek w dotychczasowych spotkaniach i wtedy problemu fizycznego nie mamy tak? Nagle przychodzi wyjazd i już problem jest. W Eibar strzeliliśmy bramkę potem druga i ułożyliśmy sobie mecz. Kiedy jednak tej drugiej nie strzelamy jak w Pradze czy w Levante to mamy problem bo mentalnie zaczynamy znowu myśleć o tym by dowieść rezultat do końca meczu i sami jesteśmy dla siebie problemem. Gdyby Barcelona wyglądała źle fizycznie to byłoby to widać w każdym meczu a nie tylko w poszczególnych. Akurat wczoraj Semedo wyglądał świetnie fizycznie

konto usunięte

2

@Janiama Widzialem mnostwo meczow u nas w ktorych gralismy podobnie, po prostu na CN mamy wiecej miejsca i sporo druzyn jest oniesmielonych. Mecz z Valladolid tez nie byl majstersztykiem, po prostu Messi zjadal ich na sniadanie.

Ps. Biore Cie za jak najbardziej normalnego. Po prostu uwazam, ze jestes strasznie wyniosly i zarozumialy.

konto usunięte

1

@El dominatore Ty nawet jak zdanie wyrwiesz z kontektu to potem się dziwisz ,że nie mozesz go zrozumiec.

Komentarz usunięty

konto usunięte

1

@El dominatore No tak bo dominek znowu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem,a potem robi typowa gównoburze

konto usunięte

0

@El dominatore W którym momencie jestem zarozumiały czy wyniosły? To wy staracie się wszystko co napiszę porównywać z Hajto i uważacie mnie za debila. Ja mam tylko swoje zdanie i staram się z każdym rozmawiać. Nikogo nie wyzywam od debili, nie dodaje sobie zdjęcia innego użytkownika do avatara i nie dostaję bana jak moi rozmówcy. Więc dlaczego mnie ciągle bierzecie za kogoś kim nie jestem. To że bronie zespoł który kocham to mój problem tak? To ze Barcelona jest cały czas liderem to tez mój problem. Ja naprawdę naoglądałem się piłki za kilka życ w górę i takie problemy jak ma Barcelona to jest zwykły pikuś. Bądźmy dumni że kibicujemy takiej drużynie bo to zaszczyt i duma a nie ciągłe napierdzielanie. Mogę się założyć o dobry alkohol że jak przyjdzie nowy trener to nic lepiej nie bedzie wyglądać. Kto wchodzi, ja zawsze realizuje dług

konto usunięte

0

@Janiama Nigdy Cie nie nazwalem debilem. Takiego jednego, ktory tutaj sie pojawil moglbym spokojnie tak nazwac bo on najzwyczajniej w swiecie nim jest ale w zadnym wypadku Ciebie.

Dlaczego wyrozumialy i wyniosly?
Pamietasz nasza daaawna dyskusje i tekst w stylu "Ja sie znam i wiem co mowie"?

Oczywiscie, ze sie diametralnie nie zmieni. Ja juz pisalem wielokrotnie, iz problemem nie jest tylko jeden czlowiek. Jednak od kogos trzeba zaczac czystki i poszukac trenera, ktory powalczy z "nurtem rzeki".

konto usunięte

2

@MarioVeB! Marianku nie wtracaj sie jak dorosli rozmawiaja.

konto usunięte

1

@El dominatore No tak czasami tak powiedziałem ale to dlatego że niektórzy bardzo irytują bo głupio odpowiadają nie na temat. Zobacz ty piszesz swoją rację a ja swoją. Ty czytasz i coś tam przyjmujesz mojego a ja twojego. Nie kłócimy się nie obrażamy i o to chodzi w tym wszystkim. Ja wcale nie muszę poruszać kwesti grania w piłke bo każdy to wie ale często to inni przypominają robiąc ze mnie idiotę. Tak jak ostatnio pisałem o sztabie trenerskim i porównałem jak to było kiedy ja grałem a jak jest obecnie. Od razu był komentarz i po co się znowu chwalisz i 50 polubień. A jak mam coś porównać kiedy faktycznie grałem 30 lat temu w piłkę?
Jestem na bank przekonany że gdybyśmy się spotkali to ludzie całkiem inaczej by mnie odebrali.

konto usunięte

2

@Janiama Pewnie tak i niejedna flaszka by pekla :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?