La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 937 Culés

0

Mam wrażenie, że w tym sezonie zarząd ingeruje w pracę Valverde bardziej niż wcześniej.
W pierwszym sezonie Ernesto, z powodu odejścia Neymara i kontuzji musieliśmy grać ustawieniem 4-4-2. Valverde nie stawiał na nikogo ze szkółki. Gra nie powalała, ale efekty były. Bramek nie traciliśmy za dużo, punktowaliśmy nawet w trudnych meczach i mieliśmy kontrolę w większości tych spotkań. Przegraliśmy wtedy tylko lub aż 2 mecze (Roma, Levante).
W drugim sezonie zaczęliśmy grać 4-3-3, ale wyniki nie były zbyt dobre (Dembele znowu się połamał) i wróciliśmy do 4-4-2. Dobre wyniki wróciły i Valverde tego ustawienia nie zmieniał przez większość sezonu i też nie stawiał na nikogo ze szkółki.
Po kompromitacji z Liverpoolem i z początkiem tego sezonu zmieniło się sporo. Kilku młodych ze szkółki zadebiutowało i niezależnie od poziomu (niskiego) gry, uparcie gramy ustawieniem 4-3-3, gdzie ewidentnie widać, że nie potrafimy zdominować środka pola.
Zmierzam do tego, że w poprzednich sezonach, Valverde na to reagował i wracał do 4-4-2, co przynosiło lepsze wyniki. Obecnie uparcie trzyma się gry z trzema pomocnikami i stawia na młodych czyli zupełnie inaczej niż wcześniej.
Pytanie czy to jego decyzja, czy zalecenie od góry, by uspokoić kibiców, że gramy w naszym systemie i wciąż stawiamy na młodych ze szkółki?
Chodzi mi o to, że w porównaniu do poprzednich lat, nagle "zmieniło" się u Valverde podejście do tych spraw.
Tylko czy to jego decyzja...bo czytając jak go Bartek i spółka bronią, to do końca nie jestem pewien.
Nie, nie bronie naszego treneiro, tylko zauważyłem w jego poczynaniach spore zmiany względem wcześniejszych sezonów.

1

@norbi77 myślę że podstawowym argumentem za tym że zarząd bardziej ingeruje teraz w pracę Ernesto jest to że przyspawany do ławki został ten co grał najwięcej, czyli Rakitic.
Ewidentnie Chce się go pozbyć dając mu do zrozumienia że jego rola w zespole uległa zmianie

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?