La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1006 Culés

konto usunięte

3

0

@Odesseiron co by nie było to prezydent jest tylko reprezentacyjny żadnej władzy nie ma :/

konto usunięte

0

@Rokita

Nie tak do końca. Ma prawo weta, które jest trudniej odrzucić, niż senatu

0

@Odesseiron on odrzuca i to wraca z powrotem do Senatu jak oni znowu przegłosują to musi podpisać...

konto usunięte

0

@Rokita Tak nie jest

Zgodnie z Konstytucją RP z 1997 Prezydentowi RP przysługuje prawo konstruktywnej odmowy podpisania ustawy wobec ustaw uchwalonych przez Sejm RP. Sejm może weto Prezydenta RP odrzucić większością kwalifikowaną 3/5 głosów w obecności minimum połowy ustawowej liczby posłów.

Prawo weta nie obejmuje ustawy budżetowej i ustawy zmieniającej Konstytucję.

konto usunięte

0

@Odesseiron Prezydent w naszym kraju jest marionetką. Nie ma żadnej władzy. Wałęsa był na usługach postkomunistów. Kwaśniewski tak samo. Kaczyński jako jedyny robił co chciał, bo to on z bratem pociągali za sznurki. Komorowski na usługach postkomunistów ponownie i Duda na usługach Kaczyńskiego. Nie wiem co jest takiego niesamowitego w tym, że Duda podpisuje pisowskie ustawy. Prezydent nigdy nie był niezależny i nie będzie.

0

@Odesseiron mam nadzieję że nei wygra 2 tury ale na to się niestety zanosi...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?