La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1587 Culés

6

Pytanie do fanów NBA @fart @student97r. Planuję zacząć delikatną przygodę z oglądaniem NBA i widzę, że drużyny rozgrywają w sezonie zasadniczym 82 spotkania 30 między konferencjami czyli home i away i zostaje 52 mecze między dywizyjne. No i tu pytanie dlaczego akurat 52 skoro drużyn jest 15 i grają 3-4 mecze ?

2

@IronSanHybrid Bo tak ustawia liga.Już są pomysły by skrócić i żeby to było 78 lub 77 do rozegrania a nie 82

0

@IronSanHybrid A na jakim kanale to leci? to ja też sobie przypomnę.

konto usunięte

3

@IronSanHybrid Dlaczego tak jest nie umiem Ci odpowiedzieć. :) Każda drużyna rozgrywa 4 mecze z drużynami z własnej dywizji. W dywizji jest 5 drużyn. Dodatkowo każda drużyna rozgrywa 3 lub 4 mecze z drużynami innych dywizji, ale tej samej konferencji. :) Tak jak napisał @Encore w planach jest skrócenie sezonu o kilka meczów, ale jest też pomysł, żeby wprowadzić dodatkowy turniej w sezonie, tylko nie wiem na jakiej zasadzie miałoby to funkcjonować.

0

@student97r @Encore ale dlaczego wychodzi 52 ? to kto gra 3 abo 4 mecze żeby ta liczba się zgadzała ?

1

@MesQueUnClub_87 Normalnie to chyba w C+, ale ja w necie gdzieś popatrzę :D

1

@student97r turniej chyba zamiast wekendu gwiazd ale lipny pomysł jak dla mnie.Dodatkowe zmęczenie a trzeba by się pewnie spinać.Sam brodacz nie popiera tego pomysłu :v

konto usunięte

1

@IronSanHybrid Wychodzi 52, bo ustalone jest, że w sezonie rozgrywa się 82 mecze. :) Skoro z drużynami z innej konferencji gra się 30 spotkań, to zostaje 52. Szczerze mówiąc nie interesowałem się nigdy terminarzem, ale możliwe, że w drodze losowania, ale pewności nie mam. :)

0

@student97r No właśnie byłem ciekawy dlaczego 52 skoro 15*4 to 60, a razy 3 to 45 :> czyli niektórzy grają więcej pytanie kto i dlaczego :D

0

@student97r @Encore Jaką drużynę warto oglądać ? Kto najlepszy ? Najlepsi zawodnicy ?

konto usunięte

1

@IronSanHybrid Każda drużyna gra 30 spotkań z drużynami z innych konferencji i 52 z drużynami ze swojej konferencji, czyli wszystkie grają 82 spotkania. :)

konto usunięte

1

@IronSanHybrid Wojowników oglądaj. Wpiernicz dostają ale wynagrodzą to sobie w drafcie :P

konto usunięte

1

@IronSanHybrid Co do najlepszych zawodników zdania będziesz miał zawsze podzielone. :) Co do drużyn zależy na czym Ci zależy. :) Do najlepszych zaliczyć można obie drużyny z Los Angeles, Denver Nuggets, Houston Rockets, Milwaukee Bucks, Boston Celtics, rewelacja sezonu Miami Heat, Philadelphia 76ers. :) Za rok dojdą pewnie Warriors, Nets i być może ktoś jeszcze. Wybór ogromny.

0

@student97r Ja rozumiem jak najbardziej i to pisałem wyżej. tylko skąd liczba akurat 52 spotkań w swojej konferencji skoro drużyn jest 15 to niektóre muszą grać więcej i pytanie kto i dlaczego ?

2

@Kajtek77 I pójdzie jeszcze trade z Russelem za solidnych zadaniowców albo Towns z Minesoty + zdrowy Clay,Curry,Draymond+1 pick draftu i szykuje się piękny nastepny sezon wojowników.

1

@IronSanHybrid Najlepszy jest tylko jeden zawodnik i jest to James Harden ! no i oczywiście Kyrie z Broklynu

1

@student97r No, ale według Ciebie TOP 3 zawodników to ? :D

konto usunięte

2

@Encore W to mi graj! NBA zainteresowałem się w sumie dzięki wpisom @student97r ale wojownikom "kibicuję" od NBA 2k11. Do dzisiaj pamiętam cały tamten skład.

konto usunięte

5

@IronSanHybrid Wziąłem z jednej strony. :)
4 mecze przeciwko 4 drużynom w swojej dywizji
4 mecze przeciwko pozostałym 6 drużynom w swojej konferencji (bez uwzględnienia drużyn ze swojej dywizji)
3 mecze przeciwko pozostałym 4 drużynom w swojej konferencji (bez uwzględnienia drużyn ze swojej dywizji)

2

@student97r Dzięki bardzo ! :D

konto usunięte

4

@IronSanHybrid TOP3 ligi? Kawhi Leonard, LeBron James i Giannis Antetokounmpo. :) Ale jest wielu świetnych zawodników jak np. Harden, Durant jak wróci po kontuzji, Curry, Embiid.
Sam się w terminarz nigdy nie zagłębiałem, więc brak mojej wiedzy w tym zakresie. :)

3

@IronSanHybrid tak naprawdę w NBA nie ma słabych zawodników.W każdej drużynie są perełki.Jeśli ktoś byłby słaby to by się nie znalazł w tej lidze.

1

@student97r Musze obejrzeć kilka spotkań :)

konto usunięte

2

@Kajtek77 No to jeszcze era sprzed wielkich sukcesów. Za rok powinni wrócić dużo mocniejsi. Wspominało się coś o Townsie jak @Encore wspomniał, a wysoki pick w drafcie może mieć ogromną wartość. :)

0

@Encore jest jakaś drużyna, a może drużyny, które grają najbardziej widowiskową koszykówkę ? czy poziom jest w miarę równy ?

konto usunięte

2

@IronSanHybrid Dokładnie. Gdybym miał Ci polecić jakąś drużynę, to może Dallas Mavericks. Młode gwiazdy, doświadczeni zawodnicy, chyba największa rewelacja tego sezonu i piękna przyszłość. :)

3

@IronSanHybrid Ciężko powiedzieć.Takie Houston rzucają tylko trójki do oporu i dla wielu jest to nudne ale ja to lubię.Ale polecam ci poogladać Dallas i Miami

konto usunięte

1

@Encore Trójeczki najlepsze.

1

@Encore @student97r i wcześniej @Kajtek77 dzięki Panowie :)

2

@Kajtek77 Szczególnie jak to robi Harden to już wgl :D

konto usunięte

3

@Encore @Kajtek77 I tu @IronSanHybrid masz zdanie podzielone, ponieważ ja nie jestem fanem rzucania samych trójek. :D Dlatego co kto lubi. ;) W NBA jest dość duża różnorodność i spokojnie można sobie wybrać odpowiedni klub. Tutaj nie ma jednej drużyny na szczycie tak jak w piłce nożnej. Kilka lat i następuje zmiana. Chociaż np. San Antonio Spurs od sezonu 97/98 zawsze wchodzili do play offów. :)

konto usunięte

1

@student97r @Encore a skąd wzięło się wasze przywiązanie do pewnych klubów?

konto usunięte

1

@Encore Mi akurat Curry bardziej siada :D

1

@Kajtek77 Ja nie kibicuję żadnego klubowi.Mam 2 ulubionych zawodników których staram się oglądac jak mogę.I to tyle w sumie

konto usunięte

3

@Kajtek77 Ja przyznam się szczerze, że na początku swojej przygody byłem bardziej kibicem LeBrona Jamesa. :D Wtedy kibicowałem Miami Heat, bo tam grał. Wtedy nie oglądałem jeszcze NBA tak regularnie, raczej sporadycznie. Po powrocie do Cleveland zostałem ich kibicem i do oglądanie było już częstsze. :) Jednak sentyment do Jamesa mam cały czas, dlatego kibicuję Lakers. A u Ciebie jak się zaczęło? Przez grę?

konto usunięte

2

@Encore Harden a ten drugi?

4

@Kajtek77 Kyrie Irving

konto usunięte

4

@student97r Dokładnie. Na święta dostałem grę (jakoś krótko po premierze), to był chyba 2010. Wtedy znałem tylko Lebrona, Bryanta, Gasola, Gortata i Howarda (głównie z jakichś urywków z tv i z prasy-Bravo Sport :). No i wciągnąłem się w grę. Na dłuższą metę granie Bostonem lub Lakersami było nudne więc szukałem nowych wyzwań. Dallas, wilki, niedźwiadki ale jednak gra wojownikami sprawiała najwięcej frajdy. Udawało mi się oglądać jakieś skróty meczów GSW i zachwyciłem się Stephenem i Ellisem.

3

@Kajtek77 u mnie generalnie to był pierwszy mecz Celtics i genialna postawa Paula Pierca ;) i od tego wszystko się zaczeło.

konto usunięte

1

@fart Często bywa tak, że do czegoś co było pierwsze czujemy najwięcej :D

1

@Kajtek77 Przyznaję, że coś w tym jest ;D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?