La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1944 Culés

konto usunięte

8

Postanowiłem rozpocząć cykl, w którym będę opisywał danego napastnika. Z racji tego, że jestem zafiksowany tą pozycją na boisku, oraz liczbami robionymi przez dziewiątki, chciałbym przedstawić moje top 15 zawodników grających na tej pozycji. Zacznę oczywiście od miejsca 15, aż do 1. Pod uwagę biorę tylko zawodników aktualnie grających w jakiejkolwiek, europejskiej lidze, oraz takich, którzy większość swojej kariery spędzili na pozycji środkowego napastnika - dlatego proszę się nie dziwić, że w moim rankingu nie ma Messiego, Ronaldo, czy Neymara. Oczywiście na moją ocenę wpływa cała kariera zawodnika, a nie tylko obecna forma. Dodam, że jest to moja, subiektywna opinia. Postaram się wrzucać dziennie informacje o trzech napastnikach. Zaczynamy!

1 miejsce - Luis Suarez,

Urugwajczyk w czasach swojego prime wyróżniał się klinicznym i brutalnym wykończeniem. Każdy strzał oddany na bramkę, praktycznie lądował w siatce. Na ten moment też to posiada, ale oczywiście do czasów świetności trochę brakuje. Świetnie odnajduje się w polu karnym. Ma bardzo mocny strzał. Posiada kapitalną precyzję i technikę strzału. Dobry w grze kombinacyjnej, świetny w powietrzu. Jest silnym napastnikiem, z dobrą równowagą - potrafi dobrze utrzymać się na nogach. Bardzo dobrze wykonuje rzuty wolne i rzuty karne (chociaż jedenastki strzela na ten moment tylko w reprezentacji). Idealnie potrafi wbiec równo z obrońcami drużyny przeciwnej do podania. Jest bardzo inteligentny na boisku. Dużo pracuje bez piłki, świetnie się przesuwa w tempo, razem z akcją. Potrafi jednym ruchem uciec obrońcom. Uważam go za napastnika kompletnego. Jest jedna cecha, która pozwoliła mi go postawić na pierwszym miejscu. Posiada on niesamowitą wizję podania. Patrząc na statystyki, to najlepszą w historii na swojej pozycji. W karierze zanotował aż 264 asysty (żaden inny napastnik nie tylko w XXI wieku, ale i w historii nawet nie zdołał przekroczyć 200 asyst). Dla porównania: Lewandowski na ten moment ma 136 asyst w całej karierze, Aguero o jedną więcej, w podobnej ilości meczów co Luis. Najbliżej Suareza, chociaż i tak bardzo daleko jest Ibrahimović, który ma ich na koncie 191, ale jednocześnie ponad 160 meczów więcej od Urugwajczyka. Oczywiście, ten atut był po prostu wyuczony i widoczny od początku jego kariery, bo przed przyjściem do Barcelony, czyli w wieku 27 lat miał już na koncie 153 asysty. Luisito zaczynał swoją karierę w urugwajskim Nacional. Sezon później trafił do Groningen i ta kampania była przełomowa, bo wtedy zaczął grać na najwyższym poziomie. Został piłkarzem Ajaxu. Strzelił 111 bramek w 158 meczach dla tego klubu. Po przygodzie w Eredivisie, rozegrał cztery sezony w Premier League, w barwach Liverpoolu. Dla The Reds strzelił 82 bramki w 133 meczach. Od sezonu 2014/2015 do dziś jest piłkarzem Barcelony. Dla Dumy Katalonii zagrał 270 meczów, strzelając 191 bramek i zaliczając 107 asyst. Jest również najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Urugwaju. W swojej karierze był trzykrotnie królem strzelców rozgrywek ligowych. W Eredivisie, w Premier League i Primera Division. Co ciekawe, za każdym razem, kiedy zdobywał tę nagrodę nie zszedł poniżej granicy 30 bramek. Został również królem strzelców Pucharu Króla i Klubowych Mistrzostw Świata. Dwukrotnie zdobywał nagrodę króla asyst w Primera Division, oraz raz w Premier League (co jest potwierdzeniem, że oprócz świetnego wykończenia posiada także genialne, ostatnie podanie). Warto też odnotować fakt, że wygrał w swojej karierze złotego buta dwukrotnie - i to w erze Messiego i Ronaldo. Myślę, że Suareza można uznać za najlepszego napastnika XXI wieku i jednego z najlepszych w historii właśnie z powodu ilości asyst, która jest nieosiągalna dla innych napastników, oraz z faktu, że odnalazł się w bardzo solidnej Eredivise, a później w dwóch, najmocniejszych ligach (Premier League i Primera Division), które przy okazji przerósł indywidualnie. Żadna liga nie zrobiła na nim większego wrażenia. Jego statystyki z całej kariery są nieprawdopodobne. Miał udział przy 734 golach w 745 meczach w całej, dotychczasowej karierze (470 goli i 264 asysty).

Poprzednie miejsca w komentarzu poniżej. P.S - dziękuję wszystkim, którzy czytali te moje wypociny.

@hefaj6 @Kidd @Joe_Barbaro @Kompletny @MichalZZZ @Ermitano @Artsss @Triv44

0

@Hiacynk Nie wiem czy tylko dla mnie ale najlepszym sezonem Suareza był 2013/2014 w Liverpoolu.

konto usunięte

1

@Hiacynk od początku był plan, żeby cykl zakończyć w jego urodziny? Czytało się fajnie, ale skoro interesujesz się dziewiątkami to możesz pomyśleć o opisach jakichś mniej znanych. Na pewno z tego możnaby się więcej dowiedzieć.

konto usunięte

0

@Encore Sezon genialny, ale...
2015/2016:

Mecze: 49,
Gole: 53,
Asysty: 20.

konto usunięte

1

@Kompletny Czysty przypadek, ale fajnie wyszło. Będę myślał na pewno. Chciałem się skupić na kilku dziewiątkach z każdej, z top5 lig i chyba się powoli za to wezmę. :)

1

@Hiacynk Ale grał w Barcelonie która była jednym z najlepszych klubów na świecie a w 2k13 wziął Liverpool na plecy od początku i ich niósł.Miał wszystko wtedy.Drybling,wolne,szybkość,wykończenie i niesamowity luz grania.Ja bym powiedział że to był nawet najlepszy sezon jako napastnika całej dekady.

konto usunięte

0

@Encore Suarez w Ajaxie, Liverpoolu i Barcelonie miał jeden sezon kosmiczny.

Ajax, 2009/2010:
Mecze: 47,
Gole: 49,
Asysty: 13,

Liverpool, 2013/2014:
Mecze: 37,
Gole: 31,
Asysty: 14,

Barcelona, 2015/2016:
Mecze: 49,
Gole: 53,
Asysty: 20.

Oczywiście wliczane wszystkie rozgrywki.

Hm, ale wiem o co Ci chodzi. Nie patrząc na liczby, najprzyjemniej się go oglądało w Liverpoolu, bo 25/26 latek w szczytowej formie w Anglii. Zero wad. Zgadzam się.

0

@Hiacynk No właśnie chodzi mi o ten sezon.Dla mnie to był jego najlepszy sezon i jeden z najlepszych sezonów jesli chodzi o pozycje napastnika a oglądałem wtedy prawie jego wszystkie mecze.Żaden zawodnik w tamtym czasie nie miał takiego wpływu na grę swojej drużyny jak Lusito.

konto usunięte

1

@Hiacynk Zapomniałeś dopisać, że jest królem farfocli :P A tak na serio, to ostatnio nieco deprecjonowałem Suareza, ale to niewątpliwe jest bestia. Nawet patrząc na statystyki to trzeba przyznać, że to robi wrażenie. Gruby jest śmieszny i genialny zarazem :P Fajny ranking, z pewnością nieco rozświetlił obraz kilku napastników.

konto usunięte

0

@Encore W samej lidze 31 bramek i 12 asyst,, król strzelców z ogromną przewagą nad resztą... Ale to i tak nie pomogło w mistrzostwie, bo to był sezon poślizgnięcia się Gerrarda. Jeszcze pamiętam, że Suarez wtedy nie wykonywał rzutów karnych, a Liverpool w tym sezonie miał ich naprawdę sporo... Gdyby je wykonywał, to 40 mogłaby być złamana.

0

@Hiacynk Szkoda że nie zdobyli tego mistrza bo to by było piękne podsumowanie sezonu Suareza.I ogólnie fajnie wyglądał wtedy Liverpool z młodym Sterlingiem,Sturidgem w najlepszej jego formie,niezłym Gerrardem i wchodzącym do drużyny Hendersonem :v
A no I Cou był już wtedy :D

konto usunięte

2

@Douglasinho Suarez już nie będzie taki jak kiedyś, ale nie wsadzałbym go na wózek inwalidzki, jak większość tutaj to robi. Joaquin w Betisie rozgrywa sezon życia, a wszyscy wiemy w jakim jest wieku. Luisito teraz kontuzja, ale nie zapominaj, że w LaLidze w tym sezonie zagrał 17 razy, strzelając 11 bramek i zaliczając 7 asyst (Messi ma jedną mniej). Znowu miał udział przy większej liczbie bramek, niż meczów.

1

@Hiacynk Ja tam go nie sadzam. :v

0

@Hiacynk Generalnie jestem w stanie się zgodzić z Twoim zestawieniem, ale brak Van Nistelrooya, Raula, Van Persiego boli, zwłaszcza widząc w zestawieniu Gomeza, Giroud czy Dzeko, którzy są dobrymi snajperami ale chyba jednak nie klasą światową.

konto usunięte

1

@ToWinaSedziego Ranking obejmuje tylko obecnie grających :P

konto usunięte

1

@ToWinaSedziego Brałem pod uwagę zawodników nadal grających w Europie, czyli emerytowanych tutaj nie znajdziesz i takich co grają w MLS czy innych ligach azjatyckich - też nie. Gomez i Giroud są dobrymi snajperami, ale nie klasą światową, ale Dzeko będę bronił. Poczytaj sobie mój opis na jego temat, zobacz gdzie grał, prawie 350 bramek w karierze + sprawdzenie się w każdej lidze. Zaufaj mi, że Edin jest bardzo niedoceniany. :)

0

@Hiacynk @Douglasinho o tym nie wiedziałem, dzięki za uświadomienie :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?