- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1323 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
15
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
31
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
AmigoBlancos
5
Ponownie mam 5 takich samych kuponów. Tak naprawdę to na dzień dzisiejszy czekam najbardziej:... » Czytaj dalej
11 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1323 Culés
6
Rany!
Żałoba i narzekanie po wczorajszym meczu, jakby Real jechał z nami jak z furą gnoju i wcisnął nam manitę.
Przecież po 1 połowie powinniśmy prowadzić przynajmniej 0:2, ale byliśmy nieskuteczni. Real praktycznie nic nie miał i tylko mogli dziękować za 0:0 do przerwy.
A druga połowa? Pierwsze 10 minut było kontynuacją naszej dobrej gry, aż do chwili serii niedokładnych podań w krótkim odstępie czasu, które nakręciły Real. Poczuli krew i zakończyli to farfoclem Viniciusa. A potem już...widzieliśmy.
Moim zdaniem każdy z zespołów miał dobrą połowę, ale różnica była taka, że Real swoje okazje wykorzystał.
4
@norbi77 różnica jest taka że u nas pomoc nie istnieje z całym szacunkiem oczywiście tylko do Busquetsa. Reszta to dno bez chęci do walki , jak widzisz De Jonga który stoi w ataku przed Messim i Griezmannem na dodatek czlapiacego sobie to krew zalewa.
3
@norbi77 Narzekanie jest, bo jest na co narzekać :)
"Przecież po 1 połowie powinniśmy prowadzić przynajmniej 0:2" - No, ale kurde nie prowadziliśmy ^ ^. Mam być zadowolony z tego, że Barcelona powinna prowadzić? Nie trzeba dostać manity, żeby wiedzieć, iż przeciwnik był po prostu od Ciebie lepszy na przestrzeni całego spotkania.
0
@kkbarca W 1 połowie nie wyglądało to źle, ale w drugiej już waliło kupą. Zostawienie de Jonga na boisku to była dla niezrozumiała decyzja.
1
@kkbarca Yy... Arthur?
0
@norbi77 Mi się z kolei wydaje że padliśmy ofiarą takiej taktyki, jaką stosował Valverde na początku swojej pracy tutaj. Mówię o tym że wtedy w pierwszych połowach zwykle graliśmy słabo, niemrawo, pozwalaliśmy wyszaleć się rywalowi. A po przerwie, gdy rywal myślał że wszystko jest super, nieco rozluźniał się, a wtedy my ruszaliśmy do przodu i przejmowaliśmy inicjatywę. Spójrzmy chociażby na wigilijny Klasyk, to jest najlepszy przykład. W pierwszej połowie Real atak za atakiem, a w drugiej? Mieliśmy mecz pod kontrolą. Dlatego uważam że wczoraj w pierwszej połowie wyglądaliśmy lepiej bo po prostu Real miał taki plan. W drugiej połowie to standardowo pierwsze minuty to dominacja rywala, ale około 60 minuty sytuacja dalej się nie zmieniała. Wtedy właśnie zacząłem się obawiać tego, co się potwierdziło. Zwykle 5-10 minut to napór rywala i potem przejmujemy inicjatywę, a tutaj nic z tych rzeczy. Smutno się na to patrzyło, ale takie są fakty.
1
@norbi77 Real mial mnóstwo okazji do wygrania wyżej: strzał Benzemy nad spojeniem, Isco z główki, Isco niekryty i bledny wybór Marcelo, interwencja Stegena przy strzale Isco, interwencja Stegena przy sprincie Viniciusa (końcówka meczu i chaos w polu karnym), do tego wiele strzałów z dystansu i dwie bramki. Zasłużona porażka, ale faktycznie nie było tragedii.. tyle, że to żadna zasluga Barcy.
1
@KamQiX z każdym jego meczem tonę w stwierdzeniu że klasy światowej to z niego nie będzie nigdy , i ta wydolność.
1
@KamQiX Arthur jest piękny. Ty i ja go doceniamy pewnie dlatego że tak bardzo podziwiamy Xaviego i tak bardzo go nam brakuje. A Arthur daje namiastkę ducha Xaviego w tym zespole. Widać po nim że gra dużo odważniej, oby kontynuował to, a będziemy mieli super pomocnika :)
1
@Danny Gaucho No kurde, ale powinniśmy prowadzić :)
Nie można zapominać, że Real praktycznie nie stworzył z gry żadnej sytuacji do momentu gola na 1:0.
Każde zagrożenie z ich strony brało się z naszej niedokładności podań, a to o czymś świadczy.
Nie twierdzę, że graliśmy super, ale nie było też jakiegoś dramatu mimo porażki.
0
@kerouac Wymieniłeś okazje z drugiej połowy, ale o tym pisałem. Były to sytuacje w chwili, kiedy wdarł się chaos, którego nie potrafiliśmy uspokoić. Też można wspomnieć o okazjach Leo i Martina.
2
@norbi77 Nie wiem stary, dla mnie Real w pierwszej połowie był lepiej zorganizowany, ale my mielismy dwie dobre okazje. Natomiast druga połowa to festiwal bezradności i dominacja blancos.
2
@kkbarca No kondycyjnie fatalnie, ale w pierwszej połowie był nie tylko naszym najlepszym zawodnikiem, ale w obu drużynach ciężko znaleźć mi kogoś lepszego.
1
@kerouac Chyba inny mecz oglądaliśmy. Real nic nie stworzył w pierwszej połowie, a ich "lepsza" organizacja gry pozwoliła nam na 4 bramkowe okazje - Antek, Messi x 2 i Arthur... My po stracie gola się rozsypaliśmy i było pozamiatane.
0
@kerouac Trzy dobre - Arthur, Griezmann i Messi po podaniu Busquetsa
0
@norbi77 Ale jakie okazje Leo? Real mial przecież sprint Marcelo i czystego Isco, gdzie zagrał do Benzemy niepotrzebnie. Wystarczyło oddac piłkę Isco i daje głowę, że byloby 1:0. Real nas zabiegał w pierwszej połowie, ale zgadzam się, że byliśmy minimalnie lepsi w tej odsłonie. Ale co z tego, jak druga połowa to detronizacja Barcy w każdym aspekcie.
0
@kerouac Leo po zagraniu Busiego co Courtois obronił, a druga to z kontry po odegraniu Antka, ale Messi z prawej nogi za słabo uderzył.
Skoro Ty zaliczasz złe wybory Marcelo do okazji, to Alba miał takie ze 3 w pierwszej połowie.
0
@norbi77 Ale tutaj mówimy o złym wyborze przy ostatnim podaniu, to trochę zmienia postać rzeczy :)
1
@kerouac No to ja ci mogę jeszcze dodać zły wybór Semedo w pierwszej połowie i Braithwaita w drugiej, gdy nie dograł dokładnie do Griezmanna, który wyprzedził obrońcę. Licytacja trwa!