- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1075 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
4
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
50 odpowiedzi
Kgorecki2500
11
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Ilka
0
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1075 Culés
8
Za każdym razem po jakimś przegranym meczu albo ważnym, który nie poszedł dobrze jest to samo. Obwieszczenie kryzysu, rozpisywanie co trzeba poprawić, kogo wymienić, kogo wywalić, a kogo nie wywalać. I tak dalej i tak dalej. Od czasu do czasu wywalanie Messiego, które o dziwo cieszy się dużą aprobatą. Za chwilę nastrzela goli, parę razy uratuje nam dupę i już nie będzie tematu, a sugestie o wywaleniu będą wyśmiewane.
Łaska pańska na pstrym koniu jeździ, natomiast każdy, kto regularnie ogląda mecze Barcy powinien sobie od dłuższego czasu zdawać sprawę z naszych problemów, które są stale i niezmienne. Nie rozumiem tego, że potrzebny jest punkt zapalny, jak przewalony mecz, żeby sobie zdać z tego sprawę.
Możemy mieć o wiele lepszy skład, wymienić tę zardzewiałą pomoc, kupić skrzydłowego i gra na pewno by się wtedy poprawiła, natomiast mamy w drużynie pewną oś zespołu. Pique-Busquets-Messi, liderzy swoich formacji. Dopóki oni grają, to pewne rzeczy pozostaną niezmienne, ponieważ nie są tylko jednymi z jedenastu. Są punktami odniesienia dla zawodników grających obok i trzeba o tym pamiętać. Kogo by obok nich nie postawić, to z biegiem czasu złapie pewne automatyzmy, zależne właśnie od tej trójki.
0
@Bartek22 amen.
0
@Bartek22 Co do niektórych rzeczy to zgoda, ale prawdą jest, że Pique to najlepszy obrońca Barcelony a Busi to jej najlepszy pomocnik. Umtiti do mundialu miał szansę zagościć na dłużej wśród najlepszych stoperów na świecie, ale niestety kontuzja i niewłaściwe jej leczenie sprawiły, że tamtej formy już raczej nigdy nie odzyska. Lenglet jest solidny, ale nic więcej. Od przyjścia Setienia Busquets naprawdę odżył i również jest naszym najlepszym zawodnikiem drugiej linii. I Pique i Busquets są świetymi krowami ale nie ma na rynku zawodników którymi dałoby się ich zastąpić. Co do braku skrzydeł to pełna zgoda. To chora sytuacja i nie ma w Europie drugiego takiego klubu, który musiałby radzić sobie bez nich.
1
@Konias4318 Nie chcę tutaj krytykować Pique i Busquetsa, chodzi mi tylko o to, że to nasi najważniejsi piłkarze i jeżeli oni są na boisku, to taka rewolucja o jakiej piszą niektórzy jest niemożliwa, żeby zrewolucjonizować zespół w 100 procentach(myślę, że totalne trzęsienie ziemi nie jest konieczne), to należałoby zacząć wymianę piłkarzy od tej trójki Pique-Busquets-Messi, ale jeszcze raz podkreślam, to nie jest w mojej ocenie konieczne, bo największe problemy leżą gdzie indziej.
0
@Bartek22 Wszystko jasne. Według mnie rewolucja powinna obejmować pozbycie się Firpo, Umtitiego, Rafinhii, Rakiticia, Vidala, Coutinho i Dembele. Niektórzy są za słabi na Barcelonę, inni więcej już dać nie mogą. Do tego zakup co najmniej jednego klasowego lewoskrzydłowego, stopera i jakiegoś ofensywnego pomocnika.
0
@Bartek22 Jesteśmy w świecie futbolu jakimś ewenementem. Kto dzisiaj gra bez skrzydłowych?
0
@Kajtek77 Z zespołów topowych, albo takich, które chcą uchodzić za topowe to chyba tylko Juve, ale to są Włochy i trochę inaczej tam się gra.
Każdy klasowy zespół z Anglii, PSG, Bayern, Real grają że skrzydłowymi. Czasami nawet dwoma. U nas jednego nie ma nawet. Dramat.
1
@Bartek22 Nawet Juve gra skrzydłami. Jest Cuadrado, Dybala bliżej linii bocznej. Skrzydła to jest po prostu "must have" tym bardziej, że środkiem meczu nie wygramy.