La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1650 Culés

konto usunięte

0

Jeśli ktoś interesuje się tematem epidemii i ogólnie chorób polecam sobie poczytać o tzw. "hiszpance", czyli epidemii grypy jaka naszą planetę ogarnęła w latach 1918–1919. Wiadomo nie można popadać w paranoję, ale bagatelizować znaczenia koronawirusa dla naszej przyszłości też nie powinniśmy.

Niby medycyna poszła do przodu od tamtego czasu, ale z wirusami nigdy nic nie wiadomo. Tutaj fragment o "hiszpance":

"W trakcie swego pierwszego uderzenia była wysoce zaraźliwa, ale raczej łagodna w przebiegu. Druga fala grypy zaczęła się w sierpniu i charakteryzowała się niezwykle wysoką śmiertelnością"

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w momencie znacznego spadku zachorowań na koronawirusa, o którym póki co stosunkowo mało wiemy, ludzi ogarnął hurraoptymizm po którym przyszłaby kolejna fala zachorowań.

0

@SithRM ale o ile mnie pamięć nie myli, to wirus hiszpanki był stosunkowo nowym wirusem. Koronawirus z którym mamy do czynienia obecnie jest wirusem dość "wiekowym".
Z tego co mówił prof. Gut, to nowe wirusy cechuje bardzo wysoka śmiertelność, a starsze niska. Po tym m.in. je poznajemy.
Dlatego myślę, że nie powtórzy się ten scenariusz. No przynajmniej taką mam nadzieje.

konto usunięte

0

@michal26 Jasne, na pewno nie grozi nam epidemia na taką skalę.

0

@SithRM znaczy...no tego nie wiemy. Nic mnie już chyba na tym świecie nie zaskoczy. Aczkolwiek...no to mega mało prawdopodobne. Przynajmniej z tego co mówią wirusolodzy :)

3

@michal26 Trzeba też wziąć pod uwagę, że było to świeżo po I wojnie światowej i wielu ludzi było bez opieki oraz wyniszczona wojną.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?