- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1201 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
177
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Deathwing112
12
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1201 Culés
5
Rękawiczki? xDDD
Po pierwsze: skąd?
Po drugie: jak mają pomóc? Pierwszy kontakt z czymkolwiek i już do wyrzucenia, bo skażone.
Już o wiele lepszym pomysłem byłby nakaz zakrywania twarzy. No ale chwila. Przecież masek brakuje przez opieszałość rządu, więc sondaże poszłyby w dół :/
0
@sebasek99 Też mam beke z tego xD komedia
1
@sebasek99 na tym polegają rękawiczki jednorazowe, używa się ich tylko raz.
0
@busquets5 No odkrycie. Nie o to mi chodzi. Niedomyślnym zostawię pytanie: w jak skuteczny sposób, takie rozwiązanie wspomoże ograniczanie się wirusa?
0
@sebasek99 powierzchnie na których wirus może przetrwać x czasu nie będą miały kontaktu z twoją skórą tylko z rękawiczką, którą po zakupach wyrzucisz do kosza. Co tu jest takiego dziwnego?Wiadomo że to nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa, ale zmniejsza ryzyko zarażenia więc jak najbardziej ma sens.
4
@sebasek99 Rękawiczki zapewniają tylko złudne wrażenie bezpieczeństwa. Dodatkowo w sklepach są przeważnie nie te lateksowe tylko zwykłe workowato-reklamówkowe rękawiczki, w których wszystko robi się o wiele trudniej. Poza tym w rękawiczkach dotykamy produktów, które kupujemy, a potem dotykamy swoimi gołymi rękami, więc bez sensu było je w ogóle ubierać. Śmieszne jest jak nagle zachęcają do ich noszenia, a kilka miesięcy temu tak apelowali o ograniczanie plastiku, aby chronić naszą matkę Ziemię.
0
@xofcbxo ale dotykasz np półki, rączki wózka, klamki lodówki sklepowej itp, czyli takich elementow z którymi kontakt ma każdy.
1
@busquets5 Ale jak tu koleżanka zauważyła: jeżeli wirus był na produkcie kupionym przez nas, to i tak go później dotkniemy gołą ręką (bądź przeniesiemy go, jeżeli był czysty, ale my coś wcześniej dotknęliśmy skażonego). To więc tutaj nic nie zmienia.
Ba, myślę, iż to pogorszy sprawę. Jeżeli nakaz będzie egzekwowany, to ludzie będą je trzymać i używać jednej kilka razy, aby starczyło na dłużej.
2
@busquets5 Tak, ale dotykam tych przedmiotów w rękawiczkach, a potem tymi rękawiczkami dotykam produktów, które kupuję, więc tak czy siak zarazki się przenoszą. Jedynym plusem jest w tym to, że jeśli ktoś zarażony ubierze rękawiczki to może w jakiś sposób ograniczy liczbę rzeczy, które zainfekuje. W drugą stronę (w stronę ochrony kogoś zdrowego przed wirusem) to moim zdaniem średnio działa.