- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1318 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
15
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
31
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
AmigoBlancos
5
Ponownie mam 5 takich samych kuponów. Tak naprawdę to na dzień dzisiejszy czekam najbardziej:... » Czytaj dalej
10 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1318 Culés
4
Ibrahimović - 39 lat,
Falcao - 34 lata,
Dżeko - 34 lata,
Suarez - 33 lata,
Cavani - 33 lata,
Higuain - 33 lata,
Benzema - 33 lata,
Lewandowski - 32 lata,
Aguero - 32 lata,
Aubameyang - 31 lat.
(wszystkie lata rocznikowo podałem).
Trzeba przyznać, że generacja napastników w/w powoli zbliża się ku końcowi (wiadomo, że niektórzy napastnicy mogą grać nawet do 38-40 roku życia, więc przed takim Robertem czy Sergio 6-8 lat grania przykładowo). Chodzi mi jednak o to granie na najwyższym poziomie, bo to, że niektórzy wylądują w lidze chińskiej czy w MLS to jest bardziej niż pewne.
Ciekawi mnie jeszcze nowa generacja napastników (powiedzmy, przed 30). 29 letni Griezmann czy Lacazette. Trochę młodsi, ale już grający na najwyższym poziomie Kane czy Lukaku, rok młodszy Milik, czy jeszcze młodsza generacja Wernera, Jesusa, Martineza i innych. Wiadomo, że napastników brakować nie będzie, tylko czy pod koniec kariery tych młodszych napastników będziemy mówili, że to była świetna generacja dziewiątek? No, bo trzeba przyznać, że Ci napastnicy powyżej 30 roku życia mają już naprawdę masę goli w najmocniejszych ligach, czy swoich reprezentacjach nastrzelane i powszechnie są uznawani za najlepszych. Ciekawe czy nadchodzi kryzys na tej pozycji, czy jednak te młodsze pokolenie rozwinie się mniej więcej do podobnego stopnia.
4
@Hiacynk Niestety ale do klasy tych piłkarzy młodzi zawodnicy się nie zbliżą. To ostatnia generacja piłkarzy podwórkowych, która oprócz normalnego treningu mnóstwo czasu spędzała na placach przed blokiem grając nie tylko w piłkę ale też bawiąc się w inne sporty. Ta ilość dodatkowych godzin jest nie do powtórzenia przez młodych chłopców z akademii. Młodzi mają w tygodniu przynajmniej kilkanaście godzin mniej sportu niż ta grupa piłkarzy która odchodzi. Tego nie da się zrekompensować w żadne sposób.
2
@Janiama Czyli zgadzasz się ze mną w stu procentach? Mam wrażenie, że ze środkiem obrony jest podobnie. Brak takich twardzieli jak Chiellini, Ramos na przykład - wiadomo, że oni jeszcze grają, ale są wiekowi. No i nie mówię o wszystkich, młodych obrońcach, bo na pewno się jakiś konkretny defensor z młodszego pokolenia znajdzie pod względem takiej staroświeckiej gry, ale jednak jest ta różnica. Z napastnikami podobnie, no nie wiem, ja widzę sporą różnicę. Ciekawe jak to będzie wyglądało za powiedzmy 5-6 lat.
1
@Hiacynk Dlatego tak trudno będzie każdemu nowemu piłkarzowi w Barcelonie. Dopóki kibice tego nie zrozumieją ale też działacze to każdy nowy będzie miał problem. Nie będzie drugiego Alvesa i czasami trzeba akceptować Semedo bo to i tak jest dobry prawy obrońca. Tak samo z Juniorem Firpo, on również nie zbliży się do poziomu Sergiego czy też Alby. de Jong czy też Arthur takie same problemy mają bo oczekuje się od nich coś czego nie potrafią, czego po prostu nie mają. Dlatego nie za bardzo chce Lautaro bo z nim będzie taka sama sytuacja jak z wymienionymi piłkarzami. Ciągle będzie porównywać się go do Suareza czy tez innych znakomitych napastników.
3
@Janiama
Dokładnie. Doświadczenie nawet w takich grach podwórkowych jest zawsze istotne. A teraz mamy pokolenie gry w piłkę, ale na konsoli. Oczywiście na pewno trafi się od czasu do czasu jakiś wybitny napastnik, ale też może być tak że za 10 lat wybitnym napastnikiem nazwiemy kogoś, kto w dzisiejszych czasach byłby przeciętniakiem. Pożyjemy zobaczymy
1
@Janiama @barcafan9512 Sporo racji. No i np, nawet jeśli Martinez przyjdzie, to już ma poprzeczkę bardzo wysoko, bo będą wszyscy chcieli drugiego Suareza, a raczej nim nie będzie... I tak z większością piłkarzy.