- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1273 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
176
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Deathwing112
7
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1273 Culés
7
Słuchając Pana prezydenta i jego zapowiadaną obronę wszelkich plusów, które absolutnie nie powodują inflacji...
Trochę statystyki. Jeżeli chodzi o ostatni rok.
GUS podał, że ceny żywności w skali roku wzrosły o 8.6%
Konkretnie:
Papryka czerwona (najwięcej) - 85%
Wieprzowina -27%
Owoce - 18%
Wędliny - 15%
Pieczywo, drób - 8.5%
Warzywa - 8%
Mleko, cukier - 7%
Polska odnotowała również najwiekszy w Unii wzrost cen wywozu śmieci. W naszym kraju przekroczył on 30 proc. Średnia UE to 3,6 proc.
Jesteśmy równiez liderem jeżeli chodzi o wzrost cen administrowanych. Polska - 4.7%, średnia unijna 1.5%
Podrożały również książki - 11% i ebooki - 24.4%.
Na koniec trzeba jednak dodać, że spadły ceny obuwia i odzieży, no i o prawie 6% potaniał prąd.
4
@Stoiczkow to wina Tuska i uni
3
@Stoiczkow ah Christo daj spokój szkoda strzepic ryja:(
3
@Stoiczkow Po wieprzowinie widać to najbardziej. Nie tak dawno łopatka wahała się od 9-12zł/kg, a teraz 17-20zł/kg... Chleb też poszedł znacząco.
3
@IronSanHybrid Ale pensję rosną i Polakom żyje się lepiej :p
1
@IronSanHybrid Ja to widzę po koszyku zakupowym. Zakupy robię głównie w lokalnym markecie, ale również w popularnych dyskontach. Różnica rok do roku, w tym co można było nabyć za 300-400 złotych (na większych zakupach) jest bardzo widoczna.
2
@Stoiczkow Niestety tak, a uderza to najbardziej w najbiedniejszych. Mam na np.myśli emerytów co mają poniżej 1k emerytury ... a gdzie leki, opłaty etc... Nie wesoło się robi i to od dłuższego czasu.
0
@Stoiczkow Ale olej potaniał co Pan chcesz.