La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1707 Culés

konto usunięte

26

Dzisiaj o kasie o przekrętach, czyli to co lubią czytać kibice
18.11.98 ul Łazienkowska w Warszawie i mecz Legia Lech. To była ostatnia kolejka rundy jesiennej. Mega trudne warunki do gry, zmrożone boisko, kilka stopni poniżej zera, śnieg. Dla Legii jak i dla Lecha ważny mecz bo walczyliśmy o puchary. Jeszcze ważniejszy mecz dla trenera Legii Jerzego Kopy, który miał już mocno pod góre w klubie ale przede wszystkim wśród kibiców. Mecz mam w pamieci ponieważ grałem od początku i grałem całkiem przyzwoite zawody. Dwie godziny przed meczem trener zaprosił nas do takiej większej salki by przekazać informacje. Legia miała wtedy za wygrany mecz 35000 zł do podziału na zespół. Czyli około 2300 dla piłkarza grającego w podstawowym składzie. Kopa poinformował nas że ten mecz gramy za 70 tys do podziału. Pierwsza myśl, super informacja. Niestety chwilę później już trochę to się zmieniło, ponieważ poinformowano nas że gramy za 70 tys ale jak wygramy to dostaniemy 50 tys (czyli i tak dobrze) a pozostała kwota 20 tys zostanie przekazana sędziom!!! Klub nie miał lewej kasy, więc załatwiono dla nas wyższe premie w Daewoo i wygrywając mecz część kasy szła do sędziego. To jest trudna sytuacja dla piłkarzy i wcale nie chodzi tutaj o jakieś sentymenty. Bez przesady, wszyscy grając wtedy w lidze wiedzieliśmy jak wygląda rynek i jak kręcą lody. Trudny bo grając zaczynasz bardziej zwracać uwagę na sędziego niż normalnie. Legia grała do tej pory uczciwie, nie spotkałem się z żadnym tego typu tematem ale też widziałem jak kręcono przeciwko nam. Mecz był bardzo ciekawy kto chce może sobie obejrzeć. Pierwsza połowa dla Lecha druga dla Legii. W jednej sytuacji sędzia nie uznał bramki Reissa, prawidłowej bramki ale ogólnie mecz sędziował dobrze i nie czuło się że jakoś pomaga.
Cholera tak naprawdę wie czy kasa poszła do sędziów czy też ktoś w klubie się po działkował tymi 20 tys. Tak szczerze to tak myśleliśmy i o tym między sobą rozmawialiśmy. Zwycięstwo Legii nic nie dało Kopie, bo został kilka tygodni później i tak zwolniony. Poniżej film z meczu i sytuacja Reissa 26.30



@Kajtek77 @Valverde_In

konto usunięte

1

@Janiama Takie ciekawostki lubię, możesz też mnie oznaczać:)

konto usunięte

1

@Janiama Tematy o Legii szczególnie mnie interesują :D

0

@Janiama Z jakim numerem grałeś w Legii?

konto usunięte

1

@Wossi61FCB Z numerem 2

0

@Janiama Jeśli masz ochotę to mógłbyś kiedyś opisać jak to właśnie wygląda sytuacja z tymi numerami w dużych klubach jak Legia. Czy są one z góry narzucone, czy jest możliwość własnego wyboru, czy jest jakaś specjalna zasada tego, albo czy była kiedyś taka sytuacja jak na przykład w PSG i Juve, kiedy przychodzili Neymar i Ronaldo, a kluby zabierały numery Pastore i Cuadrado. Myślę, że jest to ciekawy temat, na który odpowiedzi w internecie nie znajdziemy.

konto usunięte

2

@Wossi61FCB Odpowiem teraz, jak przyszedłem do Legii to chłopaki którzy grali w klubie wcześniej zawsze mają pierwszeństwo w doborze numeru i wiadomo że najczęściej brali to co w poprzednim roku. Każdy nowy piłkarz musiał wybrać z tego co zostało wolne. W Niemczech grałem z dwójką a że to nie jest jakiś mega super numer to sobie go zabrałem. Kierownik zespołu przed sezonem spisuje kto jaki numer chce by przygotować koszulki z nadrukami nad numerem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?