- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1249 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1249 Culés
1
"CD Projekt ogłosił, że w ramach inwestycji chce przeznaczyć do 300 milionów złotych na obligacje Skarbu Państwa oraz trzech innych państw. Pieniądze mają pochodzić z nadwyżek gotówkowych spółki.
CD Projekt w swoim komunikacie poinformował, że w ramach inwestycji chce kupić obligacje Polski za maksymalnie 150 mln zł z łącznie 300 mln zł przeznaczonych na inwestycję w obligacje.
Pozostałe 150 mln zł spółka ma przeznaczyć na obligacje Niemiec, USA i Szwajcarii. "
1
@macio_944 Za 10 lat będzie artykuł o tym, jak CD Projekt potracił miliony złotych na obligacjach xD
2
@michal26 No nie zdziwiłbym się :D
Ale kto bogatemu zabroni...
7
@michal26 Albo że CD Projekt przejmuje władzę w Polsce :D
2
@macio_944 I to wszystko na 3 grach i jednej która jeszcze nie wyszła. Tak trzeba umieć grać w ten biznes :D
0
@macio_944 zeby tak wyorzystali x-milionow nadwyzki, by dac podwyzki pracownikom i moze placic im extra za crunch time, do jakiego ich zmuszaja.
Bodajze 2-3 lata temu byl artykul o tym, ze CD Projekt to jedno z gorszych triple A pod tym wzgledem - chyba przebili EA i Rockstara nawet, z tego co pamietam.
1
@YoNoEntiendoNada A ja właśnie czytałem co innego. Przed Wiedźminem 3 - zgoda, tak było. Po Wiedźminie 3 - to się zmieniło. Poza tym w książce "Krew pot i piksele" Jason Schreier piszę o tym, że devowie mieli płacone za te nadgodziny.
A czy przebili EA i Rockstara? EA może, ale Rockstara, czy Naughty Dog - nie ma szans :)
1
@macio_944 Dobrze slyszec, ze to sie zmienia, bo przemysl gier jest paskudny i to wykorzystywanie ludzi jest takim standardem - branza w sumie jest mala, a kiedy odmowisz zrobienia xzegos, co jest od ciebie wymagane (niezaleznie od tego, jak jest to niesprawiedliwe), to znajdzie sie inny, ktory to zrobi. Ciezko pozniej prace znalezc, bo slowo sie rozchodzi - a w ogole, w przeciwienstwie do filmow, na przyklad, zeby dostac kredyt za prace nad projektem, to trzeba przy nim byc do konca. Jesli sie z jakiegokolwiek powodu odejdzie wczesniej, to nazwisko nie pojawi sie w ending credits.
Ciesze sie, ze CD Projekt wzielo sobie to do serca, bo zmiany w calym srodowisku zaczynaja sie zawsze od jednostki.
0
@YoNoEntiendoNada Niestety trochę jest tak, że w zupełności crunchu się nie uniknie, szczególnie pracując przy grach z segmentu AAA, czyli tych największych i najbardziej rozbudowanych. Ale można go minimalizować i prawdopodobnie Redzi, jak i Rockstar tak zaczęli robić.
https://www.pcgamer.com/rockstars-culture-of-crunch-is-changing-as-gta-6-picks-up-speed-employees-say/
1
@Bykunn hahaha też tak może być.
Pakiet socjalny "gra+", oraz "PC+" xdddd
1
@michal26 Czekam! Bo właśnie muszę zmienić komputer niedługo :D