La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1393 Culés

3

Spotkanie z rodzinką na początku marca i i wtedy mówili mniej więcej tak: "Niech zamykają granicę, szkoły i wszystko co nie jest niezbędne bo będą drugie Włochy. Wirus już u Nas jest, a władza ukrywa prawdziwa skalę. Trzeba zrobić zapasy, i wszyscy powinni chodzić w maseczkach"

Spotkanie dziś z tymi samymi osobami i rozmowa wyglądał mniej więcej tak: "I po co to wszystko było? Wymyślili sobie pandemię i myśleli, że zastraszą ludzi. Niech otwierają już wszystko, W Polsce umarło 800 emerytów, a w mediach była panika jakby ludzie umierali na ulicach. Nakaz chodzenia w maseczkach? A po co? Warto trzymać w zanadrzu żeby nie dostać mandatu, a tak to można nosić na brodzie"

Ludzie są jak chorągiewki. Wystarczy, że media nakręciły temat, a w marketach mieliśmy kolejki jakich przed Świętami nigdy nie widziałem. Wszystko zostało wyolbrzymione, ale mimo wszystko wydaje się, że nie można też całkowicie lekceważyć sprawy. Niestety wielu którzy na początku ulegli zbiorowej panice teraz kompletnie olewa temat, a więc ze skrajności w skrajność.

0

@ShinobiQWE A czemu im o tym nie powiedziałeś?

0

@ShinobiQWE To co zauważyłeś wśród swojej rodziny jest wszechobecne w społeczenstwie i nawet u niektórych użytkowników tej strony. Przejście z jednej skrajności w drugą. Obie postawy są niebezpieczne

0

@koksik2700 A gdzie napisałem, że nie powiedziałem? Ja też nie jestem żadnym "ekspertem" w sprawach koronawirusa i jak uważałem, że początkowa panika była zdecydowanie przesadzona tak też nie uważam, że można o wszystkim zapomnieć i żyć jak gdyby nigdy nic. W rozmowie z tymi osobami powiedziałem, żeby nie sugerować się tym co mówią w telewizji, ale też nie ma co przesiadywać na Facebookach czy innych Twiterrach i wierzyć w teorie o spisku Billa Gatesa, czy innym Nowym Porządku Świata.
Skala epidemii w Polsce jest w miarę nieduża, ale ostrożność nadal jest wskazana, a nie "wirusa nie ma, to spisek i nic mi nie będą zabraniać".

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?