- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1575 Culés
Gorące dyskusje
Batys
7
Hahaha z tymi 150 mln za tego ciapaka to ich chyba zdrowo powaliło jeśli to prawda.
28 odpowiedzi
Dari0G
45
@kodi77 Brak mi słów, stary. Naprawdę współczuję.
31 odpowiedzi
Kgorecki2500
5
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1575 Culés
11
Dokument na temat Arthura Melo na Barça TV+ oglądało się bardzo przyjemnie. Są wypowiedzi trenerów z zespołów młodzieżowych, jest pokazane jego dzieciństwo, nagrania z drużyn juniorskich, wątek o przenosinach do Gremio, czy kontuzji i zwycięstwie w finale Libertadores. Podobało mi się.
0
@ViscaBarca123 myślisz że w końcu Arthur pokaże to coś ? :)
Komentarz usunięty
24
@Chwytliwy Jak nie masz nic ciekawego do napisania, to po co się odzywać?
6
@Messibestplayerintheworld Bardzo na to liczę. :)
0
@ViscaBarca123 Ja również, myślę że nam potrzeba skrzydeł by Arthur mógł komuś dogrywać, oczywiście z piłką przy nodze jest świetny ;) Zobaczymy ;)
0
@ViscaBarca123 Wiesz może coś więcej na temat Gustavo Maia? Coś czytałem że Barca się nim interesuje. Oglądałeś go może? Jeżeli tak, to jak go oceniasz?
Komentarz usunięty
1
@Messibestplayerintheworld Zgadzam się, bo skrzydła praktycznie nie istnieją.
4
@kamilop W meczu go nie oglądałem, ale widziałem kilka filmików. Typowy skrzydłowy z Brazylii. Wygląda na chłopaka z świetną techniką, przyspieszeniem, potrafiącego uderzyć z dystansu. Widać, że wygrywanie pojedynków nie stanowi dla niego problemu. Jednak nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie Sao Paulo. Cena mała, ryzyko też niewielkie. Zobaczymy co pokaże w Barcy B.
1
@Messibestplayerintheworld Inni potrafią grać do przodu tylko Arthur ma z tym problem.
0
@Bagsik88 dobry żart
2
@Bagsik88 Inni? Który z naszych pomocników regularnie posyła prostopadłe podania? Tylko nie pisz o Messim... Czasami takie piłki potrafi dać jedynie Busquets. Frenkie też ma z tym problem, to samo Vidal i reszta.
2
@Messibestplayerintheworld Nawet Rakitic. Griezmann, Fati, wcześniej Cou, czasem Dembele to nie robią ruchu z przodu.
@ViscaBarca123 Rakitic jak był podstawowym zawodnikiem, najwięcej kreował sytuacji z pomocników w LL. O asystach i bramkach nie wspomnę bo to przepaść.
0
@Bagsik88 Rakitić ma najlepsze lata za sobą i od dwóch sezonów na boki tylko podaje i nie radzi sobie z grą pod presingiem.
2
@Messibestplayerintheworld tak to jest, jak się powtarza utarte slogany bez pokrycia.
W bok i do tyłu to Arthur podaje.....zresztą widać to w bramkach, asystach, kluczowych podaniach itd.
Ciekawostka statystyczna. Często pojawia się narracja, iż Rakitić jedynie podaje w bok i do tyłu. Ostatnio widziałem też dużo opinii, że jeśli Frenkie wskoczy za niego do składu, to wszystko się zmieni o 180 stopni, bo on zawsze odważnie i do przodu. Z nudów spytałem więc Squawkę i WhoScored o to jak tam było u nich w tym sezonie ligowym z podaniami.
Rakitic:
- 1883 wszystkich podań;
- 390 podań do przodu (20,7%);
- 870 podań do tyłu (46,2%);
- 618 podań w bok (32,8%);
- 116 długich podań (6,2%);
- średnia długość podania: 16.09 metra.
- 91,4% celności.
Plus dorzucam fajną grafikę. Interesująca jest ta ostatnia statystyka, czyli liczba podań na ostatnich (około) 30 metrach przed bramką. Zawsze górował w tym Iniesta. No a Ivan ma obecnie trzeci wynik w lidze i najlepszy wśród pomocników.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-7372074
2
@ViscaBarca123 Chociaż nie, czekaj, napisze coś, skoro napisałem "ok" i "nom" to odnośnie Arthura, Inni? Hmmm, De Jong ma więcej kluczowego podania na mecz od Arthura, Arthur czekał najdłużej z tego co wiem na asystę oraz bramkę ze wszystkich w ostatnim czasie pomocników, do tego oglądając spotkania z udziałem tego gracza najbardziej zauważanym mankamentem jest jego gra do tyłu albo do boku i to, że nie podejmuje ryzyka oraz nie potrafi dograć normalnych 90 minut, a to w wieku 24 lat.