- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1307 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
177
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Deathwing112
9
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1307 Culés
3
Ale mnie wkurza, że większość ludzi słucha tych bzdur, które wylewają się w mediach jako część rozgrywek politycznych. A wystarczy pomyśleć. Wzrost zachorowań? Oczywiście, że będzie bo poszło poluzowanie. A poszło bo szpitale są w lepszej sytuacji niż na początku kryzysu. Jeśli ktoś wierzy w tzw. opanowanie, zatrzymanie epidemii na tym etapie to chyba wierzy też w bajki. Ten wirus już nie zniknie i każdy będzie go pewnie musiał prędzej czy później przechorować w jakiejś formie.
I co z tego, że mamy gorsze wyniki od krajów Europy? Po prostu obecnie możemy sobie na takie liczby pozwolić. Są miejsca w szpitalach, nie mamy takiego problemu jak Włochy czy Francja, które najpierw wpuściły obywateli w kibel i nadal mają zakorkowane szpitale.
Wiele się mówi też w kontekście nieradzenia sobie z epidemią w UK. A tam, mimo tego, że była masakra to przecież wielkie szpitale, które powstały choćby w Londynie, na potrzeby chorych z COVID, nie zostały nawet użyte. Mowa tu choćby o szpitalu powstałym w Centrum ExCel na 4 tysiące osób. Po prostu są osoby, które na tego wirusa zupełnie nie są odporne i żaden respirator im nie pomoże. Grunt by nie dopuścić do sytuacji w której brakuje respiratorów i osoby które dzięki nim mogą przeżyć, go dostaną.
Na pewno gdy liczby nieco poważniej wzrosną, niektóre ograniczenia powrócą. Ale tak po prostu będzie wszędzie. Niestety tą epidemią będzie rządziła gospodarka. Obecnie jesteśmy w momencie, w którym wszyscy tak mają dość obostrzeń, że nie przeszkadza im ryzyko choroby. To mówi też wiele o sytuacji.
Uważam, że to pastwienie się nad rozluźnieniem obostrzeń i podkreślanie wzrostu zakażeń to gierka. Każdy wiedział, że kasy na zamknięcie gospodarki i nie i prędzej czy później trzeba dać ludziom wrócić do roboty by mieli za co żyć.
1
@prokofiew "prostu obecnie możemy sobie na takie liczby pozwolić" - A to Szumowski ma nad nim władze.
2
@prokofiew Wiesz co nawet mógłbym się zgodzić, ale.
A jak to się mówi jak w zdaniu pada "ale" to wszystko przed jest nieważne :D Po pierwsze to czego doświadczyliśmy powinno ludzi nauczyć elementarnej higieny i rozsądku w komunikacji międzyludzkiej. Nie widzę, żeby to nastąpiło. Ludzie na 10min do sklepu nie są w stanie założyć tej pieprzonej maseczki i zdezynfekować rąk.
A po drugie. Czy sytuacja w szpitalach faktycznie jest taka dobra? W Tomaszowie Mazowieckim jest dramat. Na wewnętrznym ognisko wirusa i paraliż placówki, a to szpital powiatowy, ważny w regionie. Nie wiem ile takich sytuacji jest w skali kraju, ale w związku z tym nie wiem czy uprawionym jest stwierdzenie, że szpitale już sobie radzą dobrze.
0
@prokofiew
"I co z tego, że mamy gorsze wyniki od krajów Europy? Po prostu obecnie możemy sobie na takie liczby pozwolić".
I to mi się podoba. Można to ogłosić jako sukces np. o 19.30. U nas jest obecnie najgorzej ale możemy sobie jako państwo dobrobytu i pełnego poświęceń słuzby zdrowia, działającej na najlepszym światowym sprzęcie na to pozwoilić. Vivat
pewne rzeczy piszesz słuszne, inne oderwane od rzeczywistości. Szpitale nie sa w lepszej kondycji, po prostu ludzie i gospodarka mieli już dość obostrzeń i poluzowanie obostrzeń było decyzja polityczną rządu przed wyborami i jej podjęcie nie konsultowano np. z Krajowym konsultantem ds.epidemiologii, która była zaskoczona np. faktem zgody na wesela 150 osobowe.