- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 794 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
174
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
5
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 794 Culés
16
Tak patrzę na te różne fragmenty z treningów Barcelony i to co odpierdziela Leo Messi to się w pale nie mieści. On się zachowuje mając obok siebie najlepszych piłkarzy swiata dokładnie tak jak najlepszy na osiedlu chłopak wśród swoich kumpli na podwórkowym boisku. Kiwa ich wszystkich, zakłada dziury, wcinki wkłada w same okno. Często piłkarze mówią w wywiadach ale też i trenerzy że Messi na treningach jest niesamowity. Patrząc na te fragmenty to tylko czapkę z głowy zdjąć i oddać cześc najlepszemu piłkarzowi w historii futbolu.
1
@Janiama To raczej oni się tak zachowują.. jak zauważam to oni mu odpuszczają bardzo i ma wiele miejsca, a potem się dziwimy, że oni tak grają, mam wrażenie jakby on ich tam dojeżdżał na tych treningach ;D
7
@Janiama Dlatego Messi jest wyjątkowy.On nie jest tak efektowny jak np Ronaldinho ale jego prostota zagrań jest praktycznie nie osiągalna dla nikogo.
2
@NaFazieHitman a co mają go wykosić na treningu?
14
@NaFazieHitman W takim razie w meczach przeciwnicy też mu odpuszczają. Dzięki, w końcu się dowiedziałem dlaczego prawie co roku jest najlepszym dryblerem, asystentem i strzelcem.
0
@koziar nie widziałem żeby na meczu zostawiali mu 2 metry odstępu przy każdej akcji, za to widziałem jak nasi piłkarze tak robią i się gubią w ten sam sposób jak bronimy.
0
@Janiama E tam. Nie takie gole strzelało się na szkolnym boisku :D
2
@NaFazieHitman Z drugiej strony nie widzę tego by inni piłkarze tak krecili i strzelali po oknach.
1
@Janiama wiem, żebyś źle nie zrozumiał nie umniejszam tu Leo, wiadomo, że jest najlepszy we wszystkim, ale mam wrażenie jakby to jak on ich kręci mogło mieć wpływ na ich mentalność czy postawę podczas meczu, co sądzisz? 50 trening z rzędu facet ich tam miażdży czy wychodzą zadowoleni z treningów? :P czasami jak oglądam te gole z treningów oni wyglądają jakby się poddali poprostu, a potem na meczu też ma to na nich wpływ bo wydaje się im, że Leo wszystko rozwiąże tylko jak nie wychodzi to nie wiedzą co mają zrobić.
2
@NaFazieHitman Myślę że trochę masz racje, na pewno nikt nie gra na stówę przeciwko Leo ale to chyba zrozumiałe. Widzą że jest po prostu tak znakomitym piłkarzem że nie ma co ryzykować jego urazu bo za ważna to persona. Mimo wszystko on robi to tak łatwo i z taką swobodą że szok.
1
@Janiama Wydaje mi się, że takie zachowanie wynika po części z tego, że to właśnie nasi obrońcy, lepiej niż nikt inny znają Leo Messiego. Nie tylko nie ryzykują jego urazu, ale także wiedzą jak szybko jeden błąd przeciwko niemu, zamienia się w cień, który za nimi zostawia. Coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się jak asekuracyjna gra, jest tak naprawdę docenieniem klasy i umiejętności rywala. Jak zauważył koziar, widać to również w oficjalnych rozgrywkach. Ponadto na myśl przychodzi mi sytuacja z biografii Messiego, w której trener nie odgwizdawszy na nim faulu, zamienił cały trening w małą wendetę. Pragnienie bycia najlepszym widać u niego na każdym kroku i myślę, że tylko dzięki takiej mentalności jest to możliwe. Bez całkowitego zaangażowania się na treningach, Leo nigdy nie byłby tym samym piłkarzem. Przebywający na codzień z Leo zawodnicy również wiedzą o tym najlepiej. Zresztą, trzeba cały czas pamiętać, że Barcelona to nie jest polska liga, gdzie technika zastępowana jest brutalną siłą fizyczną. Tutaj też przychodzi mi na myśl zasłyszana gdzieś historia o piłkarzu, a konkretnie o Hajto, który potraktował brutalnie piłkarza ośmielającego się go ograć. Zmierzam do tego, że kultura footballu w Barcelonie jest na najwyższym poziomie i grę w piłkę postrzega się zupełnie inaczej. Techniczne, efektywne operowanie piłką, ale także klasowa gra w obronie, są cenione bardziej aniżeli wejście z impetem w rywala i przerwanie akcji.
0
@Viscael11Barca Brawo