La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 684 Culés

konto usunięte

1

Klasyfikacja top5 lig europejskich pod względem strzelonej liczby bramek na mecz w ostatnich, 10 sezonach (9 pełnych + obecny, niepełny):

1. Bundesliga - 2,94 gola na mecz,
2. Premier League - 2,74 gola na mecz,
3. LaLiga - 2,73 gola na mecz,
4. Serie A - 2,69 gola na mecz,
5. Ligue 1 - 2,53 gola na mecz,

I biorąc pod uwagę tylko obecny sezon:

1. Bundesliga - 3,20 gola na mecz,
2. Serie A - 2,91 gola na mecz,
3. Premier League - 2,72 gola na mecz,
4. LaLiga - 2,54 gola na mecz,
5. Ligue 1 - 2,52 gola na mecz,

Widać rozwój Serie A pod kątem ofensywnym, natomiast w LaLidze tych goli pada zdecydowanie mniej niż w poprzednich sezonach. Bundesliga wydaje się być jeszcze bardziej ofensywna niż we wcześniejszych latach. Premier League i Ligue 1 stabilinie.

0

@Hiacynk Widać, że Bundes i Serie A poszły do góry. Myślę, że jeśli masz gdzieś w tym rankingu i naszą ligę, to też będzie wzrost. W Serie A natomiast robotę robi Atalanta:) A i Lazio jakby więcej strzelało niż choćby sezon temu(chociaż nie dam sobie ręki uciąć, takie odnoszę wrażenie)

konto usunięte

0

@escarabajo Jasne, ale przeglądając np, sezony Serie A te z początku obecnej dekady (10/11, 11/12), to ta średnia była na poziomie 2,55. W trzech, ostatnich sezonach, dwukrotnie liga włoska sięgnęła średniej 2,9. Widać moim zdaniem gołym okiem rozwój. W tym sezonie naprawdę dobrze się tę ligę ogląda. Bundesliga zawsze mi się kojarzyła ze słabą defensywą (oczywiście nie mówię o wszystkich ekipach). Po Ligue 1 spodziewałem się lepszej średniej, a jest najsłabsza w zestawieniu.

0

@Hiacynk We Francji tak naprawdę PSG. Marsylia fajna drużyna, liczyłem, że będą strzelać a strasznie męczą swoją grą. Do tego "nie ma" już Monaco jak wcześniej. Tam bym się nie spodziewał.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?