La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1511 Culés

5

Wiecie co najbardziej u nas kuleje? Rozegranie szybkiej akcji po odbiorze piłki. To w czym Barcelona za czasów Guardioli i Enrique była najlepsza. Po co nam ten pressing jak my po odbiorze pierwsze podanie gramy do przodu po to by następne zagrać do tyłu i całkowicie zwolnić akcję. Po drugie jak już przechwycimy tą piłkę to kompletnia nie ma wyboru do kogo podać. W dzisiejszym meczu była dwa razy taka sytuacja, gdzie zawodnik Sevilli podał piłkę wprost do Suareza. Ten się obrócił ale z przodu ani na skrzydłach nie było nikogo. Co zrobił Luis? Poczekał na Messiego, a w tym czasie rywale zdążyli już wrócić i odebrać piłkę. Żeby nie skończyć tego sezonu z niczym przede wszyskim powinniśmy poprawić ten element gry.

3

@kamiVeB Skoro tego elementu nie poprawiliśmy przez 3/4 sezonu to już go nie poprawimy. To raz a dwa jak my możemy szybko wyjść z kontrą jak w tej drużynie tylko jeden zawodnik potrafi podać do przodu? Obecnie tylko Messi robi zwód i śmiga do przodu nikt inny nie potrafi czegoś takiego ba więcej tu nikt nie potrafi podać do przodu.

1

@fart To pokazuje ile znaczył dla nas Neymar, bo przecież ta nasza szybka akcja za Enrique opierała się na trzech zawodnikach Neymar, Suarez, Messi. Świetnym przykładem tej współpracy jest mecz z Atleti gdzie dwa razy Neymar po szybkich kontrach trafił do siatki. Tego brakuje i tego w tej chwili u nas nie ma.

2

@kamiVeB To prawda wszystko z Neymarem wyglądało szybko i tak jak powinno do czasu. Gdy skończyły się pomysły co dalej. Przeciwnik również nie śpi i widzi jak wygląda gra Barcelony tak było za Pepa i Lucho. Obecnie brakuje w 2 lini kogoś kto rzuci prostopadłą piłkę itd. sam widzisz co się dzieje jak wychodzimy z kontrą. Dwa podania do przodu i cyk do tyłu czy w bok a przeciwnik juz jest ustawiony i gotowy do obrony. Neymar Neymarem, ale tu nie ma nikogo kto by tą piłkę mu podał nie licząc Messiego.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?