- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1482 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
14
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
AmigoBlancos
4
Ponownie mam 5 takich samych kuponów. Tak naprawdę to na dzień dzisiejszy czekam najbardziej:... » Czytaj dalej
10 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1482 Culés
0
Ile książek w życiu przeczytaliście? Ja nigdy dużo nie czytałem, ostatnio sobie policzyłem wszystkie i jest ich około 80. Większość to biografie, jak dla mnie są najciekawsze.
4
@Szicek10
Katarynke czytalem :)
8
@MichalZZZ Ja streszczenie Katarynki tylko :D
1
@Szicek10 Jedną lekturę kiedyś, "Kamizelka" tylko dlatego, że miała kilka stron xD
0
@Szicek10 Nigdy nie liczyłem. Kiedyś sporo więcej niż teraz. Kilkadziesiąt
2
@Szicek10 Opowiesc Wigilina... pikna ksiaznka warta tych wielu ston ;]
11
@Szicek10
W swoim życiu przeczytałem dwie książki...
Jedna z nich to "Ojciec Chrzestny", gdybyś ją przeczytał to wiedziałbyś, że pieniądze to nie wszystko, że nie zdradza się przyjaciół i nie dmucha ich żon, ale niestety ty zapchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych.
1
@IronSanHybrid
No to mnie przebiles, pogratulowac ;)
1
@Szicek10 Mniej więcej.....zero. Tak, nie istnieje książka, którą przeczytałbym w całości. Pocę się, gdy streszczenie lektury ma wiięcej nież 8 stron. Szukając strzeszczeń....wybierałem zawsze krótkie, bo długie już były dla mnie niezbyt ciekawe. A co tu mówić o całych książkach. No tak już mam.
0
@Szicek10
A z ciekawosci, to kogo najciekawsza biografie czytales ?
0
@Szicek10 Może ok.300. Tego się nie liczy raczej i nie powinno.
0
@Szicek10 Sam nie wiem, trochę tego jest, teraz czytam 3 na raz, ale nie ilość się liczy, ale to po nich w nas zostaje. Jest jedna, którą od 20 lat czytam codziennie, która zmieniła moje życie na zawsze, i nigdy się mi nie nudzi, lecz cały czas coś znajduje nowego, czego przed tem nie dostrzegłem, a na co zostały mi otwarte oczy... to Biblia.
0
@Szicek10 Może z 10 będzie
1
@Szicek10 nie liczę lektur, bo nie pamietam. Po szkole były to głównie gazety sportowe. Później juz tylko internet. Natomiast w międzyczasie 7 części „Opowieści z Narnii” i „Samotność w sieci”.
Ps filmów do książek się nie powinno porównywać bo od razu film jest stracony, natomiast film „Samotność w sieci” mimo że z Cielecką i Chyrą to było takie gowno że aż szkoda oczu:)
0
@Szicek10 29 jeśli dobrze pamiętam
1
@Szicek10 jakos 50-60 rocznie od kilku lat
2
@Szicek10 Ogólnie mało czytam,ale mam taką swoją ulubioną serię książek.Wchłonąłem te 4 w tydzień.
https://zapodaj.net/355de643b9982.png.html
1
@Danny Gaucho Hahaha przed chwilą też oglądałem :D
0
@puyol_presidend5 Miałem podobnie kiedyś, dorosłem do czytania książek. Zauważyłem, że mi to pomaga, jestem bardziej spokojny i skoncentrowany na różnych rzeczach. Może jeszcze Cie poniesie na czytanie ;)
1
@MichalZZZ " Ja Ibra "
0
@sebasek99 Bardzo dużo, właśnie strasznie przypadkowo bo robiłem porządki w szafce z książkami i zacząłem je liczyć i przeglądać co tam kiedyś czytałem. Jakiś twój faworyt z tych co przeczytałeś?
0
@damian.09 Szybko czytasz :D
2
@dominik127pl Klasyk!
0
@Szicek10 Oprócz lektur wszystkie części ,,Kwiatów na poddaszu" jedynie, jeszcze w gimnazjum, ale polecam serdecznie.
0
@Szicek10 niestety malutko, ale teraz się przestawiłem :)
0
@Szicek10 mogę się mylić ale napewno nie więcej niż 20 i z tego 10 to sportowe
1
@Szicek10 srednio gdzies 1 na tydzien, to nie jest jakos bardzo szybko. Sa ksiazki ciensze i grubsze, ale niech wyjdzie srednio 400stron, to jest to ok 50 na dzien i 100 w niedziele badz sobote, a zatem godzinka czytania dziennie.
Kiedys po prostu stwierdzilem, ze za duzo czasu bez sensu marnuje w sieci (wtedy byly to demoty, kwejk, wykop) i postanowilem to odciac dosc mocno - czas sie nagle znalazl i to wiecej niz sadzilem ;)
Do tego slucham audiobooki, zawsze w drodze autem do biura i z powrotem, podczas dlugiego biegania (tak 60-90min) albo na dluzszym spacerze z psem, ok 30min znajde zawsze na dzien, a w ten sposb wpadnie jakas lekka ksiazka beletrystyczna na 2-3tyg dodatkowo. Slucham z reguly te, na ktore troche szkoda mi czasu w papierze a jednak jestem ciekaw - np tak sprawdzilem Mroza i sie ciesze ogromnie ze nie czytalem w papierze :P
0
@Szicek10 Ja to tak orientacjnie, bo na półce mam ok. 70 książek, a wiem, że jakieś drugie tyle przeczytałem w pdfach i wypożyczając z bibliotek + lektury.
Faworytów jest wiele: na pewno Królowie Przeklęci, Wiedźmin, Ziemiomorze, Lolita oraz Zbrodnia i Kara.
1
@damian.09 Powiem Ci, że ostatnimi czasy miałem podobne przemyślenia. Mianowicie zauważyłem, że bardzo dużo czasu spędzam przy laptopie czy telefonie, do tego stopnia, że potrafię przesiedzieć 45 min na telefonie przeglądając Fb czy Ig nie wiedząc nawet o tym.. Wiec postanowiłem więcej czytać, tak jak mówisz, okazuje się, że nagle masz bardzo dużo czasu w ciągu dnia i jesteś w stanie go lepiej wykorzystać. Ponadto czytanie strasznie mnie uspokaja i rozwija, chciałbym wskoczyć na level 1 książka w tydzień. Ale dam sobie czas bo czytanie to ma być przyjemność a nie „ mus „
1
@Szicek10 Dokładnie, czytaj to co lubisz i co Cię interesuje ;)