La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1391 Culés

konto usunięte

8

@masq Odkąd tutaj jestem widzę tylko jedną niepisaną zasadę: nie chwal nigdy PiS-u bo cie zjedzą. Nigdy nie napiszą niczego pozytywnego. W mojej firmie od lat zatrudniało się ludzi na umowę zlecenia, te stawki nigdy nie były w żaden sposób normowane. W 2017 roku państwo wprowadziło minimalną stawkę godzinową i skończyło się zatrudnianie na groszowe stawki na zleceniu. Wielu ludziom u mnie w pracy żyje się lepiej bo po prostu pracodawca wie że niektórych rzeczy nie przeskoczy

konto usunięte

5

@D_Myrdal Taa, a w zamian mamy znacznie podwyższone ceny za żywność i masę nowych podatków :).

konto usunięte

8

@D_Myrdal no bo tu zwolennicy PO, którym nie przeszkadzała kradzież vatu i wiele innych, byle PiS nie rządził. Państwo marionetka innych, słabe które klepali po plecach, a oni się cieszyli. Nigdy więcej Trzaskowskiego, kłamca który w jeden dzień potrafił 2x skłamać :)

konto usunięte

1

@Chwytliwy no Tusk podwyższał VAT zapewniając wcześniej, że tego nie zrobi! :)

3

@D_Myrdal Możesz pisać co chcesz tylko licz się z tym, że ludzie o odmiennych poglądach szybko się uruchomią, a że jest to spora gruba ludzi to rozumiem, że możesz się czuć przytłoczony.

konto usunięte

2

@Chwytliwy Ale i tak wychodzę na plus. Sorry, widziałem kiedyś twoje zdjęcie, sam tutaj wrzucałeś. Jesteś jeszcze młody, ja żyję dobrze ponad 30 lat i mam porównanie, ty raczej wiesz tyle co przeczytasz. Uważam że w Polsce oczywiście mogłoby być lepiej ale żyje mi się bardzo dobrze.

konto usunięte

2

@MESSIah16 Ale co ma vat do tego ile pis wprowadził nowych podatków oraz jak ceny za zwykle produkty poszły w górę? Mieliśmy płacić mniej, a co się dzieje? Płacimy zdecydowanie więcej, w ubiegłym roku żywność podrożała aż o 20 procent, jak ja za 100 zł zrobię obecnie niesamowicie małe zakupy.

8

@MesQueUnClub_87
Czasem już nie ma sensu gadać na te tematy :) Jak dla mnie PiS zawsze był tą najgorszą partią, prowadzoną przez chorych i bardzo zawistnych ludzi. Czy to coś zmienia? Nie. Tak będzie prawdopodobnie zawsze. Dlatego nie widzę sensu, by jakoś mocno dyskutować, bo nic to nie zmieni.

3

@MESSIah16 0, 1 podejście. Jak nie jesteś za Pisem to na bank jesteś za PO! a PO też kradło! swoją drogą ten argument zawsze mnie dobijał. Wyobraź sobie w sprawę w sądzie w której złodziej usprawiedliwia się "Wysoki sądzie, inni tez kradli, nawet więcej! dlatego proszę zakończyć tą rozprawę natychmiast" ^^

konto usunięte

0

@D_Myrdal Ale jak ma mi się żyć lepiej kiedy podatki rosną jak diabli i za zwykły chleb płacę już dużo? U mnie kupowanie produktów to jest istna męka i co z tego, że rzekomo zarabiam więcej jak ceny za taką żywność rosną jak cholera i wcale nie czuję się z tym dobrze ile wydaje za te produkty.

A za śmieci ile moja rodzina płaci, za prąd, to jest wręcz kosmos, a sam też płaciłem za te rzeczy i szybko mi sie kasa kończyła.

konto usunięte

1

@MesQueUnClub_87 Tu nie chodzi o odmienne poglądy, jak najbardziej je rozumiem bo sam wolę oddać głos "na bosaka" niż twardo stawiać na Dudę, ale gdy tylko ktoś agituje za PiS-em to uruchamia się niezła nagonka, bo właściwa partia jest tylko jedna

2

@macio_944 Oczywiście, że nie ma co się spalać, ale jak czytam niektóre żale to czuję wewnętrzną misję by tłumaczyć jak funkcjonują fora internetowe.

0

@MesQueUnClub_87 Spoko, też tak mam :) W pewien sposób jak napiszesz, wyrzucisz z siebie coś, to jest Ci lżej. Dlatego czasem się też udzielam, ale będę się starać coraz rzadziej wchodzić w politykę z ludźmi mocno zaślepionymi. Osobiście to, że nie lubię PiSu nie sprawia, że lubię PO, Tuska. Tak, w paru kwestiach są lepsi i bardziej dopasowani do moich preferencji, ale to nie znaczy że Oni robili wszystko dobrze. Bo chyba każdy przyzna, że tak nie było. Platforma ma mnóstwo za uszami i warto o tym pamiętać. Ale bardzo nie lubię gadać z ludźmi mocno nastawionymi na jedną partię, która jest w 100% dobra, a ta druga w 100% zła, bo taka dyskusja do niczego dobrego nie prowadzi. Jednak mam wrażenie, takie już bardziej osobiste, że dużo bardziej zaślepieni są ludzie, którzy bardziej lubią PiS. Po prostu czuć w wypowiedziach bardzo dużą butę, niechęć do wszystkiego wokół i "krzyk" (wszak polityka partii Jarka taka również jest...). To mnie najbardziej odpycha, bo partia stawiająca sobie za wzór wiarę, która uczy miłości do bliźniego, nie powinna tak robić. Ale robi. I niestety wyborcom to nie przeszkadza, co jest najsmutniejsze.

konto usunięte

0

@D_Myrdal pis jest wspaniały. Pozdrawiam, Władimir z Rosji.
Zadowolony?

0

@Chwytliwy ile zarabiasz i przy czym pracujesz?

konto usunięte

0

@domin682 Teraz pracuje na budowie, pracując 10 h zarabiam na tą chwilę 17 zł za godzinkę , wcześniej pracowałem przy produkcji ekogroszku i zarabiałem 15 zł za godzinę.

0

@Chwytliwy więc około 3500 zł na rękę masz. Mój brat zarabia podobnie i stać go na "wszystko". Jest kawalerem

konto usunięte

0

@domin682 Mnie stać jest na żywność itp, ale to nie jest normalne, że za żywność płacę krocie, za śmieci także czy za prąd, ja za 100 jako kawaler porządnych dla siebie zakupów raczej nie zrobię, a jak robiłem dla rodziny zakupy to w dzień mogłem blisko 500 zł wydać na zakupy.

0

@Chwytliwy niestety ale jeśli zarobki idą w górę to ceny też muszą. Zadaniem rzącących powinno być żeby to pierwsze rosło szybciej od drugiego

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?