La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1482 Culés

3

Chciałem się ustosunkować do jednej z wypowiedzi @BarcaInfo . Napisałeś wcześniej, że już od 2013 roku można przeczytać/ usłyszeć opinie o tym iż Barca staje się drugim Milanem, a mimo tego pesymizmu co roku coś wygrywamy.
W tym wszystkim co napisałeś jest sporo racji jednak zarówno ty jak i cała reszta chyba zapomniała o tym, że w naszych szeregach gra prawdopodobnie najlepszy piłkarz w historii piłki nożnej i ten sam piłkarz nie raz wygrywał nam mecze niemalże w pojedynkę. Chyba nie muszę mówić o kim mowa. Tym samym podzielam twoją opinię jednak jestem przekonany, że gdyby nie Messi to byli byśmy już w totalnej D... Uważam, że jak zarządzanie tym klubem się nie zmieni to owszem, dopóki gra Messi nie ma najmniejszych szans abyśmy się stali drugim Milanem. Jednak żebyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku jak nasz poczciwy Argentyńczyk odejdzie na piłkarską emeryturę.

konto usunięte

3

@konrad1661 Milan się staczał wiele lat,Silvio zakręcił kurek z kasą i zaczęli ściągać jakiś cieniasów,byle jak najtańszych.Barcelona zarabia sama na siebie,nie ma bogatego inwestora, któremu może się znudzić wykładanie kasy.Poza tym ta kadra jest cały czas na bardzo wysokim poziomie mimo wszystko,napewno nie będziemy drugim Milanem.

0

@dominik127pl Zgadzam się jednak patrząc na obecne ruchy zarządu dużo im nie brakuje do tego co zrobił Milan. Nie można też lekceważyć marki Milanu i mówić, że Barca sama na siebie zarabia, bo moim zdaniem zarabia też właśnie dzięki Messiemu.

1

@konrad1661 Podobne komentarze były jak przychodził Paulinho, Vidal, Mathieu.

Zarząd (lepiej już gorzej jako tak myśli o przyszłości) ściągając Lengleta, Trincao, Todibo, Emersona, Firpo, Pedriego czy Fernandesa.

W składzie jest Fati czy Puig z młodych.

Kilka lat przed sobą Ter Stegen, Roberto czy Griezmann.

Perspektywiczni tacy jak Busquets, Collado, Monchu, Araujo, Chumi, Abe.

W obwodzie Alena, Rafinha, Miranda.

A po odejściu Leo, Suareza, Rakitica, Umtitiego, Braithwaite, Pique, Busquetsa, Semedo, Dembele, Coutinho znacznie zwolni się budżet, więc będzie można zrobić transfery piłkarzy z topu.

0

@Bagsik88 Mathieu wcale niczego konkretnego nie pokazał i nie wiem czemu go wymieniasz. Z Vidala każdy się cieszył. Jedyny dobry przykład to Paulinho.

Wymieniłeś kilku młodych zawodników jako przyszłość. Ilu z nich zagrało jakieś minuty w Barcelonie? Myślisz, że nagle odejdzie 5 wiekowych graczy i wejdą ci młodzi i zrobią robotę? Bez żadnego ogrania czy znajomości klubu.

Z tych perspektywistycznych żaden nie dostaje tak naprawdę szans a widząc wymianę Arthur-Pjanić, zastanawiają się pewnie czy jest sens czekać.
Rafinha w Barcelonie już nie zagra. Alena jest nadzieja, ale wątpię, że jest optymistycznie nastawiony widząc wcześniej wspomnianą wymianę.

0

@swiergol2 Tylko Francuz nie grał źle. Jak napisałeś, że z Vidala się głównie cieszono to chyba nie byłeś tu na stronie.

To w końcu tym Milanem kiedy się staniemy? Bo teraz chyba nie jesteśmy.

Jak za 2-3 lata to właśnie Ci młodzi mogą już odpalić. Niech odpadli jeden. Przed sezonem znałeś Fatiego?

Pewnie, mogliśmy zostać obecnie ze słabym Arthurem jeszcze z 5 lat, może by odpalił.

Jak odejdą Ci zawodnicy to będziemy mogli robić transfery z topu.

0

@Bagsik88 Pewnie mało kto słyszał o Fatim, ale jednocześnie poza nim ilu wychowanków się przebiło w ostatnich latach? I oczywiście, że się kibice w większości cieszyli z Vidala, nie wiem skąd u Ciebie opinia, że było inaczej skoro za 20mln przyszedł taki zawodnik. Pjanic jest młodszy od Vidala i dawno nie widział formy a Vidal trzyma poziom.

Faktycznie jak odpali jeden młody zawodnik to zastąpi jednocześnie Messiego, Suareza, Busquetsa, Pique, Albę, Rakietę. W międzyczasie jak ten jeden odpali to zdążą wydać kilkaset milionów na innych graczy.

Co więcej jak przychodził Mathieu to wymienieni przeze mnie zawodnicy byli od niego młodsi i to grubo. Paulinho był w tym samym wieku. W tym momencie do graczy "plus 30" Barca wymienia młodego zawodnika za kolejnego 30-latka więc owszem porównania do Milanu są jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej, że wszyscy ci młodzi zawodnicy, których wymieniłeś, nie są żadną gwarancją. Równie dobrze wszyscy mogą nie odpalić (mam nadzieję, że odpali chociaż połowa).

0

@swiergol2 Araujo? Wcześniej Roberto. Alena ile grał? Perez nie dostał szansy?

Ty chyba nie rozumiesz....tu nie chodzi o grę tylko o wiek tych piłkarzy.

Więc jak jeden odpadli mamy skład za 2-3 lata:
Ter Stegen - Emerson, Todibo, Lenglet, Firpo - De Jong, Roberto, Puig - Trinaco/Messi, Griezmann, Fati.

Typowy Milan.

Po za tym ja Ci z tych młodych wymieniłem kilku, w rezerwach jest jeszcze sporo.

Do tego przez 3 lata mogą robić transfery. Jedne transfery są udane, inne nie....zdziwię Cie, zawsze tak było.

0

@Bagsik88
Mówisz o wieku zawodników a nie o ich umiejętnościach, ok. Tym razem ja Cię zaskoczę- KAŻDY klub ma szkółki i młodych zawodników, ale to nie znaczy, że będą dobrze grać, co też się odnosi do Milanu, bo nagle jak "dziadki" odeszły to nikt ich do teraz wystarczająco nie zastąpił a też sobie pewnie myśleli, że będą dalej potęgą i nie ma się co martwić, będą nowi i młodzi.

Ty podałeś skład, w którym ter Stegen będzie za 2-3 lata po 30., Emerson nie wiadomo czy będzie u nas grał, Todibo na wylocie, Lenglet 27-28, Firpo na wylocie, De Jong (o ile nie wymienią za następnego Pjanica), Roberto za 2-3 lata będzie po 30., Puig dostał 2 ogony, Trincao nawet minuty u nas nie zagrał, Messi będzie miał 35 lat, Griezmann 31 lat i Fati dopiero jest wprowadzany (i niech tylko gra tak dalej). Faktycznie mogę być spokojny. Araujo zagrał 1 pełny mecz i dalej co? Znowu ławka na kilka meczy i też się mówiło o jego odejściu. Alena jest na wypożyczeniu a jedną nogą był już poza klubem, Perez grał ze względu na kontuzje napastników i gdzie teraz jest? W Romie. Naprawdę dostał szans, że nic tylko być spokojnym. Zawodnicy rezerw też dostali tyle szans, że większość z nich nie odkleja tyłka od ławki jak już dostaną powołanie.

Sam wiek to nie wszystko. Równie dobrze możesz wstawić chłopców od podawania piłek i powiedzieć to nie Milan, bo są młodzi, ale to że nic nie wniosą jest nieważne.

Szanuję Twoje zdanie, ale jak dla mnie jedyna nadzieja to przyszłoroczne wybory i to, że nowy zarząd przewietrzy szatnię. Co więcej w sytuacji gdzie mówi się o odmładzaniu kadry, oni biorą szrot po 30 i to w bezpośredniej wymianie dając mu jeszcze pensję 3-krotnie wyższą niż zawodnikowi, którego oddają i nie chcieli mu zmienić warunków umowy (obiecanych zmian).

0

@swiergol2 Zaskoczę Cie....szkółka Milanu, a nasza to inny poziom. Do tego nasze rezerwy grają co raz lepiej za Pimienty.

Czyli co 30 latek nie będzie grał czy o co chodzi? Tym bardziej w przypadku bramkarza.

A Ty dalej swoje.....porównujesz stan obecny do tego co będzie za 2-3 lata. Może inaczej....zobacz kto grał u nas w 16/17 i 17/18, kto był ważną postacią w kadrze.

My jesteśmy na innym poziomie niż Milan. Do tego u nich prywatny właściciel zamknął kurek z kasą i nie było na transfery.

Nawet weź sobie pod uwagę to, że jesteśmy podobno w kryzysie i jesteśmy beznadziejnie zarządzani od lat.

A ostatnio wygrane LL, CdR, w LM ćwierćfinał czy półfinał. Taki jest u nas kryzys.

0

@swiergol2 A tak po za tym, napisałeś, że biorą szrot po 30, a w przypadku Trinaco nawet minuty u nas nie zagrał, Firpo na wylocie, De Jong o ile nie wymienią za następnego Pjanica.

Więc kupują młodych to źle, jak kupują starszych to źle.

0

@Bagsik88 O kryzysie Milanu mówi cały świat, o barcelońskim pseudokibice tego klubu, którzy uważają, że Barca powinna wygrywać potrójną koronę co roku. Tam kurek zakręcili z kasą a u nas kombinują z wymianami żeby w ogóle domknąć budżet. 30-latek może grać, ale pokazałem Ci, że Twój przyszłościowy skład jest w połowie po 30. I ja nie tyle co uważam, że ten 30-latek Pjanić nie będzie grał a mam nadzieję, że w ogóle nie przyjdzie. Chcą sprzedać Arthura ok, ale po cholerę biorą ten szrot? Arthurowi podwyżki nie chcą dać mimo obietnic, ter Stegenowi narazie też nie, obcinają płace i nagle biorą wypalonego typa i proponują pensję 3x większą niż Arthura.

Zresztą Milan o którym mówisz ma więcej LM niż Barca a pogorszyli się w ostatnich latach więc z tymi poziomami nie szalej.

I ja swoje a Ty swoje, bo jak można porównywać coś co jest teraz z tym co MOŻE będzie.

0

@Bagsik88 I tak, uważam, że biorą szrot po 30. Z De Jongiem to była ironia co do transferu Arthura, ale jak nie rozumiesz to ok. Firpo jest na wylocie, bo jakbyś nie widział przewija się cały czas w kontekście sprzedaży/wymiany. I nie mówię, że źle, bo kupili młodego Trincao, tylko jak TY możesz uważać na chwilę obecną, że to nasz przyszły podstawowy zawodnik skoro nie zagrał nawet minuty u nas i nie wiadomo nawet jak poradzi sobie w o wieeeeeeeeele mocniejszej lidze niż portugalska. Męczy mnie ta rozmowa.

0

@swiergol2 "ale pokazałem Ci, że Twój przyszłościowy skład jest w połowie po 30" - to się zdecyduj czy chcesz samych małolatów w składzie czy nie. Po za tym 30 latkowie grać nie będą? Nie wiem czy wiesz, ale cały czas jest, że wymieniają piłkarzy, jedni kończą kariery, inni zaczynają.

Pokaż klub z topu, gdzie ma cały młodziutki skład.

Nottingham Forest - też wygrał PE i to dwa razy....to znaczy, że mają teraz wysoki poziom?

To kogo ma Barcelona kupować by @swiergol2 był zadowolony?

0

@Bagsik88 Zacznij czytać ze zrozumieniem to znajdziesz odpowiedzi na swoje wiecznie powtarzane pytania. Ani razu nie powiedziałem, że chcę albo młodych albo starych, ani razu że nie mają grać 30-latkowie, tylko nie chcę szrotu Pjanicia za Arthura. Jak powtarzasz "nie wiem czy wiesz" to najpierw pomyśl czy Ty wiesz.

Pytałeś dlaczego kibice mówią o drugim Milanie, dostajesz prosty przykład ilu graczy po 30 jest w składzie i że sprowadzają kolejnych, wymieniasz graczy jako przyszłościowych a w momencie tej przyszłości sami będą już 30-latkami, większość z tych młodych graczy albo u nas nie gra, albo pójdzie na opych jak Mina albo nie dostaje minut i Ty twierdzisz, że za 2-3 lata będą podstawowymi zawodnikami. Wolą Pjanica z kontraktem na 4 lata niż postawić na Alenię lub Puiqa a Ty wierzysz, że, np. Araujo nagle zacznie grać w 1 składzie.

Porównujesz Nottingham do Milanu, który od paru lat tylko ma kryzys i dalej gra w najwyższej klasie rozgrywkowej i walczy o puchary... Albo dobra nawet nie chce mi się w to brnąć z Tobą.

A zadowolony będę jak skład będzie przemyślany i zgrany, zawodnicy będą dobierani umiejętnie a nie za same nazwisko. Nie jakieś dziwne wymiany Pjanic-Arthur albo jak Ty ułożę sobie skład i będę mówił, że można być spokojnym na przyszłość, tak jakbyś już widział jak razem grali, wygrywali i się cofnął w czasie żeby nas uspokoić a do składu wrzucasz graczy, których Barca chce się pozbyć w najbliższych tygodniach.

0

@swiergol2 Tobie nie pasują rzeczy do teorii i masz z tym problem.

Sam napisałeś, że Milan to poziom podobny do Barcy bo wygrali więcej LM. To podałem przykład z historii i również nie pasuje. Milan od lat nie gra na takim poziomie, a Ty wypisujesz jakieś głupoty o LM.

Nie wmawiaj mi pewnych rzeczy, aby było na Twoje. Wymieniłem skład za 2-3 lata, a perspektywicznych młodych. To Ty przeżywasz 24 latka, który od dwóch sezonów gra słabo.

Bo Arthur to grał świetnie Trzymać go po to bo jest młody...co za logika. Jak będziemy słabo grali to nie staniemy się drugim Milanem.

0

@Bagsik88 I vice versa. Jak już mówiłem czytaj ze zrozumieniem. Ja napisałem tylko żebyś nie szalał z tymi poziomami, bo Milan obecnie ma kryzys, ale to drużyna która dalej może się liczyć a Ty podajesz przykład drużyny, o której połowa kibiców pewnie istnieniu nie wie.

Co więcej napisałem to chyba 2 razy, że przeboleję Arthura, ale nie chce Pjanica.
I gadasz o Arthurze, że gdzie logika, bo Arthur młody to trzymać a sam sobie ułożyłeś skład za przeproszeniem z dupy i mówisz, że jest perspektywistyczny. Ile oglądałeś meczy z tymi zawodnikami? Pewnie żadnego, ale brniesz w swoje. Arthur 2 lata to już za dużo a niektórzy wymienieni przez Ciebie zawodnicy nawet kilku meczy nie zagrali a za....2 lata mają stanowić o sile Barcy.

Bronisz zarządu i wymieniasz graczy do pierwszej 11 jakich sprowadzili z myślą o przyszłości a Barca chce ich sprzedać. Rafinha, Firpo, Alena już wypożyczany, bo nie wiedzą co z nim robić, Miranda. Fernandes ledwo co powąchał boisko, nawet o Puiqu były plotki czy zostanie. Ci młodzi jak Monchu, Abe, Collado grają? Nie. A Ty twierdzisz, że za 2 lata możemy być spokojni. Równie dobrze trzeba było pisać, że nie ma co panikować, bo przychodził Douglas, Keirisson itp.

0

@swiergol2 "Zresztą Milan o którym mówisz ma więcej LM niż Barca a pogorszyli się w ostatnich latach więc z tymi poziomami nie szalej." - więc co to oznacza jak nie to, że mają podobny poziom do Barcelony bo kiedyś wygrali LM?

Ty wiesz ile ja oglądam rezerwy czy młodsze zespoły:D Uwielbiam takie argumenty.

Za 2-3 lata mają o sile stanowić Messi(jeśli będzie), Ter Stegen, Griezmann, Lenglet, De Jong, Roberto, może już Fati.

Bronie zarządu bo są głupoty wypisywane. Jeszcze jakby zarząd kupował samych tych po 30.

Zarząd:
W 20/21 kupił Pedriego, Trincao, Fernandes.
Pjanic jako starszy: 3:1

W 18/19 kupił De Jonga, Emersona, Firpo, awansowali Fatiego.
Ze starszych Griezmann, Neto, Braithwaite.
4:3

Kupili też Ter Stegena, Lengleta, Twojego ulubieńca Arthura bez którego Barce będzie miała problem, De Jonga.

Swoją drogą jedne transfery starszych graczy są ok np. Vidal, ale Pjanic się nie podoba to jest zły.

0

@Bagsik88 Powtórzę ostatni raz czytaj ze zrozumieniem, bo Twój ostatni post świadczy o tym, że powiedzenie "gadaj do dupy to cię osra" się sprawdza. Ja się produkować nie będę. A tym bardziej dla kogoś kto broni obecnego zarządu.

0

@swiergol2 tak sobie wmawiaj.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?