La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1180 Culés

4

Oj jak to dobrze wygląda :O


2

@macio_944 Jak wrażenia? :D Ja trochę po wstępnych opiniach (zwłaszcza polskich) ochłonąłem. Wygląda to świetnie ale jakiegoś dziwnego lekkiego dystansu dostałem. Poza tym myślałem, że trochę coś innego pokażą.

3

@Jakchcesz No właśnie problem jest taki, że polskie media są mocno krytyczne (na czele z Gry-Online), a zagraniczne media się rozpływają i mówią że te hands-ony wyrwały z butów mimo oczywistych błędów jak bugi. Duża rozbieżność jest (np. Gry-Online bardzo krytykują model jazdy i strzelania, a zagraniczne media twierdzą, że to było ok i przyjemne), ale na forum Redów jedna osoba mi odpisała:
"Nikt tak nie hejtuje studia, jak polscy gracze. Wystarczy zajrzeć w sekcję komentarzy pod jakimkolwiek newsem dotyczącym REDów albo ich gier na jakimś branżowym portalu. Z jednej strony radość, że firma odniosła sukces, z drugiej zawiść i efekt konfirmacji."
No i niestety tak to trochę wygląda. Poza tym jak piszą, z Wiedźminem 3 też było podobnie, a jaka ta gra była to wszyscy wiemy. Ja się jaram, wygląda to świetnie, a przez te następne miesiące myślę, że poprawią wszystkie błędy, bugi etc. Na pewno decyzja o przełożeniu była jak najbardziej słuszna :)

Ogólnie polecam poczytać i pooglądać trochę zagranicznych materiałów:
https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/hfqcbi/all_of_the_articles_videos_and_impressions_from/

Generalnie przyjęcie Cyberpunka było bardzo pozytywne i to jest dobra informacja :)

1

@macio_944 Tak, zauważyłem. Na GOL-u przeczytałem artykuł UV'a ktory chłodno to przyjął ale na końcu artykułu napisał odnośnie modelu jazdy czy strzelania, coś w stylu "czy przeszkadzały wam słabe wyścigi konne w Wiedźminie 3 i model jazdy płotki? finalny odbiór gry był jaki był." i faktycznie, nawet jeśli te elementy będą tylko poprawne to gra jako całość, może być genialna. Jedyne co mnie naprawde martwi to walka wręcz, wygląda kiczowato. Choć spodziewam się takiej fabuły, postaci, dialogów itd. Że finalnie przesłoni to z kretesem te wszystkie słabsze elementy :)

konto usunięte

1

@macio_944 W Wiedźminie to właśnie walka była najsłabszym elementem, więc daje to uzasadnione podstawy do pewnych wątpliwości. Unikam wszystkich materiałów związanych z grą, więc nie mogę się wypowiedzieć rzeczowo, ale nie zdziwiłbym się gdyby surowy gameplay kulał w porównaniu do reszty (miejmy nadzieję fenomenalnej reszty).

A to, że Polacy lubią narzekać to już inna sprawa. Tym bardziej w przypadku naszego gamingowego magnum opus.

1

@Jakchcesz Tak, ja mam nadzieje, że walkę wręcz jeszcze poprawią, bo faktycznie wygląda to mocno przeciętnie i odstaje od tego bardzo bogatego świata. Poza tym jeszcze mam zastrzeżenia do interfejsu. Za dużo rzeczy na ekranie, zbyt chaotyczne. Myślę, że to też powinni poprawić :)|

Ogólnie jakby więcej było opinii takich jak GOL, szczególnie tych zagranicznych, to bardziej bym się martwił. Ale tak to widzę, że jest bardzo dobrze, a może być (i pewnie będzie) jeszcze lepiej. Nie bez powodu przesunęli tą premierę. Czekamy na kolejne materiały, bo za parę tygodni znów ma być Night City Wire :)

1

@Misanthrope Tak, ale to co napisał @Jakchcesz . W Wiedźminie 3 klimat, świat i fabuła przyćmiły wszelkie wady i błędy. Podobnie może być z Cyberpunkiem, choć myślę, że nieco poprawią np. właśnie tą walkę wręcz.

1

@macio_944 W Wieśku 3, pamiętam że też była po premierze taka ogromna aktualizacja 10 GB i tam też poprawili interfejs, także takie rzeczy można "połatać" ale na tym etapie będzie pewnie już ciężko zmienić coś w mechanikach gry :/

konto usunięte

3

@macio_944 To trochę takie przekleństwo Redów. Pod względem wymienionych przez Ciebie elementów stawiają poprzeczkę tak wysoko, że innym elementom trudno do niej sięgnąć, a przecież walka w Wiedźminie nie była wcale jakaś tragiczna.

2

@Jakchcesz @Misanthrope Właśnie najgorsze jest to, że część osób od tej gry oczekują wszystkiego: wybitna fabuła, wybitny świat, wybitny model strzelania, wybitny model jazdy... Ogólnie wszystko 10/10. A takiej gry nie ma. Nawet najbardziej imponująca gra wszech czasów, czyli Red Dead Redemption 2 miała parę problemów i nie wszystko było tam wybitne.

Jak dla mnie gry Redów stoją fabułą, klimatem i światem. Reszta może być po prostu "ok", choć wydaje mi się, że w końcu dojdą do takiego momentu, gdzie nawet i pomniejsze rzeczy będą świetne, a i tak ten model strzelania i jazdy to kwestia dyskusyjna, bo są osoby które twierdzą, że jest to fajnie zrobione i sprawia przyjemność. Oni idą ścieżką Rockstara co jest bardzo dobrą informacją. Pamiętajmy też, że to dopiero ich 4 gra i najambitniejsza ze wszystkich. Oni wciąż się rozwijają, imponująco i szybko, ale rozwijają.

konto usunięte

1

@macio_944 No i właśnie dlatego świadomie unikam wszystkich materiałów. Zero hype'u, zero oczekiwań. Podejdę do gry na świeżo i ocenię to co dostanę. Kupa ludzi będzie rozczarowana, bez względu na to jak dobra okaże się ta gra.

1

@macio_944 No powiem Ci, że ten motyw z Braindancem (chyba dobrze to pisze, nie wiem) wyglądał ciekawiej niż cały Assasin's Creed odyssey ^^ Widać, że każda misja będzie ciekawa i angażująca. Redzi sami sobie trochę pod górkę zrobili, z tym jak hypowali Cybera, ale jak na 4 grę w ogóle, gdzie teraz jeszcze są kompletnie nowe mechaniki to powiem Ci że wow.. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze z 2/3 gry i będą konkurowali tylko z Rockstarem.

1

@Misanthrope @Jakchcesz
Wklejam tutaj, bo to długa wiadomość i mnie zjadą za tak długą część :)

"Garść informacji od dziennikarzy, którzy mieli zaszczyt ograć Cyberpunka: (via 4chan)

W grze nie ma ekranów ładowania, oczywiście za wyjątkiem tego początkowego. Nawet dla szybkiej podróży.

Możesz zabić każdą osobę, niezależnie od tego czy jest pieszo, czy prowadzi samochód.

Zabicie przechodnia w pobliżu policjanta lub członka gangu przysporzy ci problemy.

Poruszanie się jest o wiele lepsze w porównaniu z Wiedźminem 3.

Gracz prawie zawsze widzi świat z pierwszej osoby, nawet podczas dialogów.

Dialogów jest bardzo dużo.

Gra, w przeciwieństwie do tego co niektórzy mówią, nie przypomina GTA V zarówno w kwestii estetycznej czy budowy. To gra RPG.

Kreator postaci jest bardzo rozbudowany.

Możesz wybrać pomiędzy obrzezanym a nieobrzezanym penisem.

Możesz przejść grę nie zabijając nikogo.

Niektóre questy mogą mieć nawet 7 różnych zakończeń.

Im dłużej używasz danej broni, tym bardziej poprawiają się jej statystyki.

Możesz pomijać czas (jak w Wiedźminie 3).

Jeden dzień w grze to trzy godziny w prawdziwym życiu.

Walka jest podobna do tej z Destiny.

Gra działała płynnie, ale pojawiały się bugi.

Questy mają wiele pobocznych zadań, który wpływają na zakończenie.

Nasz bohater nie zmienia świata, to "przyziemna" historia.

Towarzysze są pomocni podczas walki.

Dziennikarzy nie słyszeli aby któryś kompan kolejny raz powtarzał daną kwestię.

Twoje UI zmienia się zależnie od wszczepionych implantów.

Gra ma wielu bohaterów, których gracz na pewno polubi. Są mniej "egdy" w porównaniu z poprzednimi pokazami.

Zadania poboczne są bardzo interesujące.

Świat zachwycił dziennikarzy. Zachwalają oni projekt, atmosferę i retro przyszłość.

Lore gry nie jest nam od razu przedstawiane. Wszystko powoli poznajemy.

Z racji tego, że przynależności bohaterów do frakcji nie są stałe, mało kogo darzysz zaufaniem.

XBD i Braindance można nabyć na czarnym rynku.

Dużą pracy przyłożono do wertykalności świata.

Upadając z dużej wysokości, otrzymujesz obrażania.

W grze znajdują się dzieci ale nie możesz ich zabić :(

(halo, moderzy)

Wybierając Corpo, grę zaczynasz w Arasaka Tower.

Wybierając Nomada, grę zaczynasz w Badlands.

Wybierając Street Kid, grę zaczynasz w barze w Night City.

Kiedy tutorial się kończy, zostajemy przeniesieni 6 lat później, do sceny w windzie którą znamy z rozgrywki podczas E3 2018.

Trauma Team sparaliżuje cię paralizatorem jeżeli nie zastosujesz się do ich poleceń.

Dialogi są chwalone przez dziennikarzy, o wiele lepiej niż w filmach klasy B.

W grze znajdują się Animals, ale jest ich mało i są robotami.

Nie możesz kierować latającymi samochodami.

W grze znaleziono bohaterów wzorowanych na youtuberach.

W apartamencie V można oglądać m.in talk show.

Można porozmawiać z każdym NPC.

NPC mogą ci zaoferować misje.

Dzielnica Watson jest pełna NPC, to bardzo żywa część miasta.

Dziennikarzy narzekali na mechanikę sterowania pojazdami, m.in. że są zbyt czułe. Deweloperzy powiedzieli, że nad tym pracują.

Czuć chemię pomiędzy Jackie a Misty.

Wybór naszej historii ma spore znaczenie. Podczas gry wybory i bohaterowie mogą być kompletnie inne zależnie od genezy V.

Yorinobu Araska znajduje się w posiadaniu chipa Johnny'ego Silverhanda.

Sklepy z bronią mogą zaoferować ci misje.

Efekty pogodowe i oświetlenie są świetne.

Misja z Flatheadem od Maelstrom wygląda podobnie od starego dema.

Jeżeli nie interweniujesz podczas kłótni Jackie z członkiem Maelstrom to szybko wywiąże się strzelanina.

Po świecie grąży NPC-psychopata, który zabija policjantów za pomocą karabiny snajperskiego.

Night City jest ogromne.

4 godziny to zdecydowanie za mało aby poznać choć skrawki tego świata.

Motel No-Tell znajduje się w grze.

W grze jest tak wiele opcji i wyborów, że dla części było to nawet przytłaczające.

Podczas walki wręcz, masz przyciski odpowiedzialne za atak, blok i unik. Jeżeli wykonasz blok w odpowiednim momencie to przejdziesz do kontry. Działa to tak samo w walce z bronią białą.

Muzyka jest bardzo chwalona.

Wybory mają znaczenie.

Modele postaci są wysokiej jakości, ale nie jest to też nic przełomowego.

Trailer przedstawił fragmenty wyłącznie z prologu gry.

Blessing Adeoye Jr. uważa, że premiera gry może znowu zostać przełożona.

Część osób chwali mechanikę sterowania pojazdami, podobna do GTA ale "cięższa".

W radio znajduje się wiele stacji grających różne gatunki muzyki, m.in country i rock.

Zadania poboczne są bardzo zróżnicowane.

Mapa jest zapełniona wieloma rzeczami, oraz aktywnościami.

Możesz wejść do prawie każdego budynku.

Bronie są różnorodne, nawet podobne typy różnią się statystykami.

Część zadań pobocznych wpływa na główną linię fabularną.

Większość graczy polubiła Braindance, część uznała ją za nudną.

Gra jest przede wszystkim RPG, dopiero potem strzelanką.

Niektórzy dziennikarze określają Cyberpunka 2077 jako Deus Ex: Mankind Divided i Revolution na sterydach.

Większości graczy spodobała się mechanika strzelania.

Każdy pojazd ma inne wnętrze.

Podczas rzucania granatem na interfejsie wyświetli ci się kula, która przedstawia zasięg odłamków.

Braindance jest porównywane do komputera Esper z Blade Runnera.

Możesz wykonywać zlecenia dla policji z Night City.

W grze znajdują się zlecenia na głowy różnych, przede wszystkim niebezpiecznych postaci.

Atrybuty nie są przyznawane co każdy poziom.

Poziomy perków nie mogą przewyższać poziomu twojej umiejętności.

Każy umiejętność ma około 20-30 perków.

Street Cred nie jest systemem moralności. Będzie tylko wzrastał.

Wyższa renoma w Night City pozwoli ci zakupić nowe przedmioty u sprzedawców.

Są easter eggi z 3 Wiedźmina 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W grze znajdują się misje podobne do "Rozwałki" (chyba dobrze przetłumaczyłem) z GTA V.

Możesz zmodyfikować nawet układ krażenia.

Żaden napotkany bug nie był znaczący i wszystkie powinny zostać naprawione przed premierą.

Przerywniki filmowe są interaktywne. Możesz zmieni ich przebieg poprzez swoje akcje lub obserwacje.

RTX oraz udźwiękowienie jest "breathtaking"

Możesz oglądać reklamy w telewizji

Nie możesz modyfikować apartamentu.

Drzewko umiejętności i perków jest imponujące, o wiele większe od tego zaprezentowanego w poprzednim roku.

W grze jest opcja Auto-Aim

Możesz kraść samochody

Ubiór wybierasz za pomocą menu.

Oprócz ostrzy w przedramionach, możesz w nich zamontować też wyrzutnie rakiet. Coś podobnego do zbroi Iron Mana.

Możesz zabierać bronie przeciwników.

Pomimo, że gracze mogli robić co chcieli po tutorialu, byli ograniczeni do dzielnicy Watson.

I to wszystko :)"

1

@macio_944 Coś pięknego... dzięki za te informacje! Świetnie, teraz coraz więcej rzeczy pobudziło moją ciekawość. Zwłaszcza wchodzenie do każdego budynku hmmm. Jak narazie moge określić Cyberpunka w 3 słowach "To będzie ogień" :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?