- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1560 Culés
Gorące dyskusje
Batys
11
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
kodi77
91
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1560 Culés
22
Javier Zanetti o darciu mordy:
"Mam jedną radę dla wszystkich piłkarzy, którzy chcą być kapitanami. Nie stworzycie niczego poprzez krzyk. Jeśli obejrzeliście „Full Metal Jacket” Kubricka i będziecie wydzierali się jak sierżant Marines to niczego dobrego nie osiągniecie. Ja praktycznie nigdy nie wrzeszczałem. Może raz na Davide Santona, kiedy występował w Primaverze i miał zadatki na świetnego gracza (tak, jak miałem czas chodziłem na mecze naszej drużyny młodzieżowej, by przyjrzeć się nowym talentom).
Zawsze mówiłem mocnym tonem, ale bez scen, bez sztucznego napinania się. To działa lepiej, zapewniam was. W pracy, w której często mierzysz się z osobowościami, często egocentrykami, poprzez krzyk niepotrzebnie przyciskasz ich do lin na ringu. To psuje grupę. Polecam strategię: mocny, pewny głos, konkret, merytoryka, komunikacja poprzez charakter, poparta klasą piłkarską. Zawsze patrzcie prosto w oczy. Nie okazujcie ani strachu, ani gniewu. Nie traćcie kontroli nad sobą."[2AngryMen]
Eder Sarabia - jego też to się tyczy. Darciem mordy nic wielkiego się nie osiągnie, a jeszcze bardziej można zaszkodzić jeśli nie ma się wystarczających umiejętności do pracy w tak wielkim klubie.
0
@BarcaInfo Messi powinien ustąpić ze stanowiska kapitana, też jesteś za?
3
@BarcaInfo Zanetti się nie zna. Kto to w ogóle jest? Na piłkarzy trzeba krzyczeć! Nie ma innej metody.
1
@BarcaInfo zgadzam się, krzyk i wydziaranie papy to tylko słabość emocjonalna. Nie dziwię się, że Messi czy inni piłkarze zlewają młodzego od siebie, jednak to Leo się dostaje od ogłupionych ludzi. Dramat.
Ten Sarabia poleci raz dwa.
15
@BarcaInfo Ufff, dobrze, że Puyol zawsze był cichutki i nigdy nie opieprzał piłkarzy, gdy sytuacja tego wymagała, czy też przywracał piłkarzy do pionu.
Swoją drogą, mam wrażenie, że niektórzy mylą tutaj podstawową kwestię. Nie o to chodzi, aby drzeć się jak opętany, ale o to, by dopingować zawodników, gdy trzeba.
Spuszczona głowa jest spoko, bo w szatni możesz mieć posłuch? Bez przesady.
1
@BarcaInfo Podobno jak spokojny głos Zanettiego nie wystarczał to do akcji wkraczał Materazzi. Balotelli się przekonał kiedyś, że nie warto z Włochem zadzierać.
3
@VenoM Nie jestem. Wybrał go zespół i słusznie. To oni są z nim na codzień i wiedzą kto powinien być kapitanem. Zresztą sami mówią, że gdy Messi przemawia to wszyscy go słuchają.
3
@BarcaInfo Wiadomo że trener to trener i należy mu się szacunek, no ale z drugiej strony litości. Człowiek nie osiągnął praktycznie nic w swoim życiu, przychodzi w środku sezonu do FC Barcelony i drze się na Messiego czy Suáreza. Nie zrozumcie mnie źle, nie uważam że wszystko jest w porządku. Według mnie piłkarzom brakuje ogłady, ale taki anonimowy w świecie futbolu człowiek tylko się ośmiesza próbując wpłynąć krzykiem i krytyką na takie gwiazdy. Mówiłem to jeszcze przed zwolnieniem Valverde (nie zaszkodzi powtórzyć - w idiotycznym momencie), że potrzebny jest ktoś z autorytetem piłkarskim. Moim faworytem był Koeman. Xavi jest kolejny, ale to już powinno być po odejściu Messiego. Szkoda że Wenger nie jest trochę młodszy, myślę że byłby bardzo ciekawym rozwiązaniem dla nas.
No a Zanetti to klasa sama w sobie. Il Capitano.
3
@NeroTFP Puyol opieprzal piłkarzy i nie był na boisku cichutki, ale najwidoczniej poza boiskiem był ewidentnym liderem wraz z Xavim w szatni którzy trzymali zespół w ryzach, Puyol potrafił ludzi godzić, on byl katalizatorem, czy takim jest ten Eder Sarabia? Nie sądzę.
Ale z tym Puyolem masz ciśnienie, była masa innych kapitanów którzy wcale krzyczeć nie musieli a podać ci jaki według mnie był lepszym niż Puyol? Paolo Maldini.
8
@NeroTFP Każdy kapitan jest inny, ale śmieszy mnie ciągłe porównywanie każdego do Puyola. Carles był jedyny i nigdy nie będzie takiego drugiego. Xavi był innym kapitanem, Iniesta również i Messi też. Nikt się nie będzie wzorował tylko na Puyolu bo charakterem i przywództwem różnią się od siebie.
2
@NeroTFP
Real w zeszłym sezonie nic nie wygrał, kapitanem był Ramos. W meczach z nami dostali 4-0 potem 3-0. Także jeżeli drużna nie jest zgrana i nie ma odpowiedniego poziomu co zmieni kapitan?
4
@Messi20Messi Ramos ich świetnie motywował wtedy. Po trzecim golu krzyczał do kolegów "Hej, nie pozwólmy aby znowu strzelili nam 6!"
0
@Chwytliwy Jasne. Nie twierdzę, że krzyk to wszystko. Ale też nie spuszczali głowy i nie patrzeli w ziemię, gdy drużyna dostawała kolejne gongi. No bo jeżeli kapitan się poddaje, to jaki to jest przykład dla reszty drużyny?
Nie przypominam sobie załamanego Maldiniego patrzącego w ziemię w trakcie meczu, mającego minę, jakby zaraz miał się rozpłakać.
1
@NeroTFP wiesz na czym polega różnica? Puyol na swoją pozycję w klubie pracował lata. Swoim poświęceniem, zaangażowaniem i charakterem.
A kim jest Sarabia?
0
@NeroTFP Widzisz, najwidoczniej Puyol musiał ich bardzo podnosić na duchu, musiał być przekonujący, a to że krzyczał? Taki był na boisku, w szatni na pewno musiał być tym którego ludzie słuchają no i na swą pozycje on pracował latami,a Sarabia to jakiś koleś który przychodzi i już wydziera mordę.
Każdy reaguje inaczej na porażki, ja też w życiu nie raz byłem zalamany i miałem mine jakbym miał się usunąć w cień, ale czy Messi na boisku się nie starał? Starał się, ale widocznie brakuje już mu na to sił, bo sam wózka nie pociągnie.