- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1494 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
177
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Deathwing112
13
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1494 Culés
17
Fatalna kampania i fatalny wynik pana Biedronia może być jego gwoździem do politycznej trumny. Lewica straciła najwięcej. Lewica nie chce zrozumieć, że stary elektorat SLD był bardzo pro-socjalny, ale też dosyć konserwatywny obyczajowo, jak na standardy lewicowe. Ten elektorat jest już dawno w PiSie. Pan Biedroń jedyne znośne wyniki uzyskał w dużych i bardzo dużych miastach. SLD, tak innie ugrupowania lewicowe na świecie tracą coraz bardziej kontakt ze swoim byłym elektoratem, ze starą bazą wyborczą, czyli "klasą" pracującą, ze zwykłym " blue-collar joe".
5
@Stoiczkow Ale to trochę przez to, że "prawica" część tego elektoratu przejęła. Umówmy się Biedroń z klasyczną lewicą nie ma właściwie nic wspólnego, no albo powiedzmy dokładniej, bardzo niewiele wspólnego. Masz oczywiście rację, że lewica w takim kształcie szczególnie w Polsce, miejsca nie znajdzie. Wszędzie nastroje są raczej "na prawo" (chociaż jak mówię nie lubię tego podziału bo jest niedokładny), a u nas przez brak jakkolwiek rozsądnej lewicy, jeszcze bardziej. Zandberg jest ultrasem i fanatykiem, Biedroń nie bardzo wie kim chce w tej polityce być. Socjalem nie ma jak walczyć bo PiSu i tak nie przebiją, światopoglądowo część PO podchodzi do tego w bardziej stonowany, a więc mądrzejszy sposób. Lewica w takim znaczeniu jak tu piszemy musiała by naprawdę znaleźć jakiegoś super lidera i programistów żeby się wydobyć z tego bagienka
A dodam jeszcze że uważam, iż jest to potrzebne bo scena polityczna bez jakiejkolwiek partii lewicowej jest niebezpieczna, po prostu.
Jeszcze jeden edit - I tak samo byłoby jeśli byłaby bez ani jednej partii prawicowej oczywiście
1
@Bykunn No ale kto jako lider? Ktoś tam w ogóle się na to powołuje?
0
@Stoiczkow Bardzo podobny przykład jest z PSL.
Komentarz usunięty
1
@Chwytliwy Ja nie znam na ten moment
3
@Stoiczkow
Stary elektorat lewicowy już od kilkunastu lat jest za Pisem. Oczywiscie początkowo PiS był nie do przyjęcia dla "starych" lewicowców-komunistów. Dlatego duża część elektoratu SLD poparła w 2005r. samooboronę a PiS przejał później ten elektorat. Dla wielu samoobrona była takim punktem pośrednim dla przejścia od PRLu do PiSu.