- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1461 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
177
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Deathwing112
9
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1461 Culés
0
Acer Aspire 5 czy Acer Swift 3? Jeden i drugi z Ryzenem 5 4500U.
0
@aras17_VeB Aspire 5
0
@Thomas99PL A jakieś argumenty przemawiające za tym wyborem?
0
@aras17_VeB Lepsza cena ,powiem tak co swifta 3 miałem go w ręce tylko z R7 4700U i laptop wyborny jakość wykonania i wydajność rewelacyjna ,ale miał jedną wadę słabej klasy matryca
0
@aras17_VeB Rozważ Della https://www.x-kom.pl/p/572883-notebook-laptop-140-dell-inspiron-5405-r5-4500u-8gb-256-win10.html ,wyświetlacz powinien być lepszej jakości i widzę że też jest wykonany z aluminium w całości .
0
@Thomas99PL Naprawdę jest aż tak słaba?
0
@aras17_VeB Bardzo przeciętna jak na tą cenę w stosunku do konkurencji ,ale nie licząc tej wady to laptop zajebisty bateria długo trzyma i bardzo dobra wydajność
0
@Thomas99PL Aspire 5 pewnie podobna matryca. A poleciłbyś coś z Ryzenem 4500U i lepszą matrycą?
0
@aras17_VeB Z tego będziesz zadowolony
https://www.x-kom.pl/p/575667-notebook-laptop-15-6-asus-vivobook-s15-m533ia-r5-4500u-8gb-512-w10.html
0
@aras17_VeB Chociaż jeśli masz 3500 zł to warto dopłacić do modelu Ryzen 7 4700U i 16 GB Ramu vs 8 z Ryzenem 5 , będzie znacznie szybciej i wydajniej a cena niewiele wyższa .
https://www.x-kom.pl/p/575017-notebook-laptop-15-6-asus-vivobook-s15-m533ia-r7-4700u-16gb-512-w10.html
Cechy laptopa :
- Standard Wi-Fi 6 (najnowsza wersja ma 4 -krotnie większy zasięg od Wi-Fi 5)
- Wykonany z aluminium
-Bateria litowo polimerowa (duży plus za trwałość)
- Wydajność
- Dobrej jakości matryca
- Czas pracy na baterii
0
@Thomas99PL Myślę, że do użytku dziewczyny 8GB RAMu z dość wysokim taktowaniem, bo 3200MHz powinno spokojnie wystarczyć. Wersja z 16GB wykracza poza budżet. A jak ta matryca? Jest znacznie lepsza od tej w Acer Swift 3?
0
@Thomas99PL I czy ta matryca EWV to przypadkiem nie jest po prostu matryca TN z jakimś dodatkowym filtrem?
0
@aras17_VeB Owszem jest ,ale lepsza taką matryca dobre TN niż najgorsze IPS jakie w tym roku widziałem .
0
@aras17_VeB Tu masz porządny test Swift'a 3 ,masz tabelki ile trzyma pod obciążeniem na baterii czy w spoczynku , temperatury , test wydajności ,oraz badanie matrycy.
Jeśli uznasz że to nie będzie dla ciebie problemem to bierz Swift'a
https://www.purepc.pl/acer-swift-3-test-laptopow-z-amd-ryzen-5-4500u-oraz-ryzen-7-4700u
0
@Thomas99PL To może poczekam na Lenovo S540 z Ryzenem 4500U. Szkoda, że ten Acer ma tak kiepską matrycę. W innym przypadku nie miałbym nad czym się zastanawiać
0
@Thomas99PL Oglądałem jakieś recenzje Vivobooka z 2020 i niby jest to matryca IPS, ale bez szału
0
@Thomas99PL Mógłbyś jeszcze powiedzieć mi, czy matryca z Acer Swift 3 będzie gorsza od matrycy w moim aktualnym laptopie? Mam Lenovo Y700, Full HD, IPS, sRGB - 63,8%, AdobeRGB - 49%, kontrast 912:1, max jasność 284 cd/m2
0
@aras17_VeB Będzie minimalnie gorsza od tej co wymieniłeś, szczerze sam miałem kupić tego laptopa od Acera bo wydawał się idealny ,ale ostatecznie że względu na brak matrycy dobrej kupiłem komputer stacjonarny z Ryzenem 7 ( składałem z wybranych przez siebie części).
0
@aras17_VeB Fakt bez szału ,ale lepiej niż w Swift'cie ,co do Lenovo to oni zwykle oszczędzają na układzie chłodzenia i może się grzać Ryzen chociaż to bardzo chłodny i wydajny procesor który miażdży intel'a z dedykowaną grafiką Nvidi MX 250
0
@Thomas99PL Chyba jednak zostanę przy Swift 3. Widzę, że w tym budżecie nie można mieć i dobrej wydajności i dobrej matrycy, albo jedno albo drugie.
0
@Thomas99PL Aktualnie na promocji za 2999zł jest Acer Aspire 7 z i5-8305G, 8GB RAMu, 512 SSD i WIN10. Tu podobno jest bardzo dobra matryca. Co myślisz o tym modelu w tej konfiguracji?
1
@aras17_VeB Myślę że lepiej wybrać już Swift'a 3 ponieważ bateria , jak i ogólna wydajność procesora i grafiki jest dużo dużo lepsza ,bez porównania Swift 3 .
Myślę że spokojnie co do matrycy się przyzwyczaisz bo nie powinieneś za bardzo odczuć zmian skoro siedziałeś na takiej matrycy jak teraz .
Też mnie boli że w tej cenie trzeba iść na kompromis ,dopiero ASUS Zenbook ma i dobra wydajność jak i matrycę ale cena znacznie wyższa.
0
@Thomas99PL Dzięki za pomoc :)
0
@aras17_VeB Daj znać co postanowiłeś .
0
@Thomas99PL Dziś na okazji jest: Lenovo IdeaPad S540-14API 14" AMD Ryzen 7 3700U - 8GB RAM - 1TB SSD Dysk - Win10 za 2999zł. Oglądałem go w sklepie i matryca jest naprawdę dobra, można dołożyć RAM. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to brak WiFi 6. Myślisz, że warto? Niestety w żadnym sklepie nie mogłem pooglądać Swifta 3 i porównać :/
0
@Thomas99PL Teraz sprawdziłem i S540 ma pokrycie barw praktycznie identyczne jak Swift 3:
- luminancja: 286 cd/m2
- kontrast: 1068:1
- czerń: 0,27 cd/m2
- paleta sRGB: 56%
- paleta AdobeRGB: 39%
Oglądałem go w wersji z R7 3700U i nie wiem czy tam jest dokładnie taka sama matryca jak w R5 3500U, jednak wydawała mi się naprawdę dobra i byłem pewny, że ma dużo lepsze parametry.
0
@aras17_VeB W takim razie bierz Swift'a 3 (matryce w wersji R5 3500U i R7 3700U są identyczne) Jednak R5 4500U jest nieporównywalnie wydajniejszy od R7 3700U ,(Większa wydajność,ten sam pobór mocy przy większej liczbie rdzeni w R5 , R5 mniej wydala ciepła bo jest wykonana w 7 nm a starsza R7 w 12 nm przez co bardziej się grzeję ,układ graficzny jest również w R5 lepszy ,ale różnicę nie są duże.)
1
@Thomas99PL Ok, zamówiony w wersji 16GB za 3149zł. Dam znać co o nim myślę :)