- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1789 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
99
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
27 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1789 Culés
3
Analiza sytuacji ode mnie (skończyłem podstawowy kurs sędziowski więc jakieś pojęcie o tym mam):
Czy decyzja o niepodyktowaniu karnego była słuszna? Odpowiedź: Nie
Sędzia powinien był odgwizdać rzut karny w sytuacji, gdy Ramos nadepnął na stopę Garcii.
Jest jednak kilka powodów dla których ta sytuacja nie jest jednoznaczna i mimo wszystko sędzia jest w stanie się wybronić ze swojej decyzji (choć podkreślę jeszcze raz, że była ona błędna):
1. Raul Garcia stał na pozycji spalonej, jeżeli piłka by do niego dotarła to nie byłoby sytuacji dla drużyny Athleticu, gdyż w pierwszej kolejności sędziowie zwrócili by uwagę na to.
2. W przeciwieństwie do sytuacji sprzed kilku minut, gdzie Dani Garcia nadepnął Marcelo tutaj nie było dynamiki akcji. W sensie Marcelo był piłkarzem bezpośrednio biorącym udział w akcji i to on miał najbliżej do tej piłki z piłkarzy Realu, tutaj akcja toczyła się w zupełnie innym miejscu.
Podsumowując, Ramos na pewno powinien zarobić za tę sytuację żółtą kartkę (choć tego na VARze nie analizują), gdyż sfaulował zawodnika bez piłki. Karny również powinien być podyktowany, ale tak jak już napisałem są powody dla których nie jest to olbrzymią kontrowersja, gdyż jakieś okoliczności łagodzące dla sędziego są.
1
@Oskar00 a co sądzisz o nieodgwizdanym karnym dla Getafe lub o karnych w meczu Barcy z Atletico? Tam tez były dość kontrowersyjne sytuacje
0
@ZielonySzparag Karnego dla Getafe być nie powinno już o tym pisałem. A te karne to wszystkie w 3 były siebie warte, sędzia taką granicę faulu wyznaczył i wyszło jak wyszło. Ale no grunt, że był sprawiedliwy - w obie strony lekkie kontakty gwizdał.