- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 659 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 659 Culés
1
Wracając do wczorajszego meczu, to mi przede wszystkim spodobało się kompletne zatrzymanie Napoli. Ogromna zasługa w tym Setiena, który zmienił nasz styl gry defensywnej, perfekcyjnie dostosował ją pod włoski klub. Przedtem graliśmy formacją 4-4-2, szeroko rozstawieni, aby móc w każdej części boiska rozpocząć pressing, a jednocześnie szybko zmniejszyć intensywność w razie potrzeby i dzięki efektywnie bronić poprzez blokowanie danych stref boiska. Tym razem, jednak trener przestawił Grieza ze skrzydła, aby grał bardziej w środku, na pozycji OPŚ, a tymczasem cały blok pomocy poszedł głębiej, więc stworzył się diament. Środkowi z Neapolu zostali kompletnie odcięci od podań z obrony (i później mieli problemy w polu). Z tym wiążą się te liczne próby długich podań Koulibaly’ego na skrzydła, szczególnie do strefy Semedo (bo była luka ze względu na bierność Messiego w pressingu), którego warto pochwalić właśnie za trzeźwość umysłu, bo szybko spostrzegł ten schemat i dał sobie z nim radę. Portugalczyk zaorał na swojej stronie Insignie, kilka razy ładnie wychodząc potem z piłką po przejęciu.
Natomiast szkoda, że ta zmiana nie przyniosła nic naszemu drogo kupionemu Francuzowi. Co prawda ładnie sobie kreowaliśmy miejsce między innymi dzięki niemu. Antułan często schodził do środku, zbiegał do podań naszych ŚP i Rakitica, dobrze dogadywał się z de Jongiem, robił korytarze dla Alby, lecz niestety nie wynikła z tego żadna korzyść statystyczna dla niego, a i momentami był niewidoczny, a mądre poruszanie się po boisku, jak cenne, to chyba nie wystarcza, aby być zadowolonym z niego. Zwłaszcza, gdy sobie przypomnimy, iż po jego głupiej stracie padł gol. Chociaż pierwsza próba przedarcia się do katalońskiego pola karnego została wtedy zastopowana przez Ivana i przede wszystkim wślizg Alby. Dopiero drugi schemat w ataku Gattuso, czyli zrobienie przewagi na skrzydle i następnie szybkie wejście któregoś z pomocników, dał im gola. Przy tym chciałbym tutaj powiedzieć, że zbyt surowo oceniacie wejście Chorwata. Sprowokował on rzut karny, lecz moim zdaniem nie popełnił ogromnego błędu próbą przechwytu. Miał szansę ją odebrać, tutaj wzorowo zachował się Mertens (?), nadziewając się na naszego defensywnego pomocnika.
Czy taka Barca ma szansę z Bayernem? Jak najbardziej. Barcelona Setiena nie niszczy może rywali, jak ta Enrique, czy tym bardziej Pepa, ale Kantabryjczyk jest zdolnym trenerem i moim zdaniem może wynaleźć remedium na bawarską zarazę. Mamy szansę po ciężkim, wymagającym, wymęczonym meczu wyjść z tego zwycięsko. Ja wierzę mimo niechęci do ostatnich poczynań osób decyzyjnych w klubie.
P.S
Oczywistości – fatalna druga połowa (choć mecz już raczej wygraliśmy), wspaniały Lenglę i ten Argentyńczyk z 10 fajny zawodnik, chyba ma potencjał na kogoś niezłego.
0
@sebasek99 nie jestem takim optymistą ale obrone na taki wrzutki mamy idealna:) moim zdaniem dużo jest do poprawy by stanąć do rywalizacji z Bayernem jak równy z rownym
0
@endriuuu2 Nie żebym był jakimś wielkim optymistą :) Po prostu uważam, że mamy potencjał, aby wygrać i nie warto nas już teraz stawiać na pozycji nie faworyta.