La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 945 Culés

0

Pisałem to już tutaj kiedyś ale nie było dyskusji. Nie sądzicie że np niscy mężczyźni są bardziej dyskryminowani i pogardzani w codziennym życiu jednak nie znajduję się nikt w ich obronie, mimo że wszyscy wiedzą jak z tym jest, gdyż są tak okropnie nieatrakcyjni z powodów ewolucyjnych że dla ludzi są na dole drabiny społecznej i podświadomie ich los uważamy za naturalny? Wiecie jak ktoś powie czarnuch to jest okropnym rasistą a jak krasnal czy karzeł ( chociażby Kaczyński jest wyśmiewany tak przez walczących o równość wszystkich ludzi ) to w sumie nie ma tematu. Jeśli powiecie że czarni byli zabijani a niscy nie są to pomyslcie że oni przez cały czas trwania ludzkości byli kozłami ofiarnymi, którzy nie mieli mocy żeby się postawić. Dla wszelakich sadystów i psychopatów byli idealną ofiarą, która nie może oddać. Dobrze to widać w szkole gdzie te małe słabo rozwinięte dzieci są częściej obiektem przemocy i wyzwisk rówieśników, gdyż ich nie szanują.

6

@Kusco15 Z każdego człowieka można zadrwić przez to jaki jest. Niezależnie, wysoki, niski, gruby, chudy. Bardziej istotne jest jak ktoś nauczy się na to reagować. Mnóstwo ludzi ma tak, że jak dorwią takiego np. niskiego i będą go nazywali skrzatem czy jakkolwiek i on się będzie denerwował i irytował to będzie to pokarm dla gardzących, ale jeśli się uśmiechnie i powie, mały ale wariat to w sumie co to za zabawa jak go to nie rusza? W wielu przypadkach kluczowe jest nastawienie, psychika, umiejętność reakcji lub nawet riposty. Warto jest mieć do siebie spory kawał dystansu, dużo łatwiej w życiu codziennym

konto usunięte

0

@Kusco15 to już jest jakaś wyższa abstrakcja. Nie, nie sądzę - w odpowiedzi na Twoje pytanie

0

@dv7wisnia Uwierz mi że z jakiegoś Chada co ma umiejętności społeczne nikt nie będzie drwił

0

@Kusco15 Wiem, że wpis ma oczywiście charakter prześmiewczy, ale to dodaj jeszcze proszę, w jaki sposób niscy mężczyźni (pomijając oczywiste absurdy zawarte we wpisie) są dyskryminowani prawnie. I może być w dowolnym państwie świata, nie musi być w Polsce

0

@Bykunn A czy trzeba być dyskryminowanym prawnie żeby zasługiwać na obronę? Może właśnie taką dyskryminacja jest gorsza bo nie widoczna

0

@Kusco15 W internetach nikt nie jest nietykalny

0

@dv7wisnia Przestań. Nawet w internecie takim chad daje się fory

1

@Kusco15 Tak samo jak wytykanie komuś w twarz że jest grubasem jest uznawane (słusznie) za co najmniej nietaktowne, ale jak już powiesz że jest chudzielcem albo że zaraz się połamie jak zawieje wiatr to wszystko wporzo

0

@Bykunn A czarni są prawnie dyskryminowani w USA? Nie, a protestują

0

@Kusco15 Oh oczywiście, że nie i każda dyskryminacja jest zła. Tylko, że dyskryminacja na poziomie instytucjonalnym to jednak poziom wyżej, ale jednocześnie z taką najłatwiej coś zrobić. Dyskryminację instytucjonalną można zlikwidować jednym podpisem. Na taką międzyludzką potrzeba długich, często bardzo długich, okresów. A czasami pozbycie się takiej dyskryminacji jest wręcz niemożliwe

konto usunięte

1

@Kusco15 Niscy mężczyźni nie są dyskryminowani i powiem Ci, że mają nawet lepsze szanse na znalezienie partnerki, bo odpadają od razu idiotki, które patrzą tylko na aparycję :)

0

@Bykunn Masz rację chodzi mi o to że takie kroki aby zmieniać nastawienie do dyskryminacji wszystkich ludzi sie nie pojawią bo np niscy mężczyźni są dyskryminowani nawet przez empatyczne osoby które chciałby równych praw dla gejów, gdyż pogardę dla niskich mężczyzn mamy w genach jako nie wartościowych i niezaradnych. Co innego jest z czarnymi, których prześladowało się bo byli inni niż biali jednak, co też było uwarunkowanie ewolucyjnie poniekąd, gdyż niechęć do nich dało radę zmienić bo ewolucyjnie to osoby wartościowe i jeśli żyje się z nimi i wie że ich inność nie jest zagrożoniem to nie są dyskryminowani. A niskim nawet na poziomie podświadomym dopisujemy źle cechy

0

@barcelonistka1899 Poziom odrealnienia jaki zawarłeś w tej wypowiedzi mnie rozwala. Każda kobieta jak i każdy mężczyzna patrzy na wygląd. Są sytuacje że kobieta wybierze mniej atrakcyjne ale jeśli ten potrafi nadrobić czymś innym. Kobiety podświadomie na starcie odrzucają karła i są o tym artykułu. Nawet kobiety z doktoratem będą skreślać małych poczytaj nie opowiadaj bajek

2

@Kusco15 Albo sobie robisz jaja albo nie wiem skąd to bierzesz :D No w życiu nie spotkałem się z pogardą dla niskich mężczyzn (oczywiście nie mówię o osobach chorych na karłowatość, ale to jest już inny wymiar sukinsyństwa, śmiać się z choroby)

0

@Bykunn To że ty nie spotkałeś nie znaczy że takie coś nie istnieje. Ja całkiem nie dawno, co trochę spowodowało mój wpis, byłem świadkiem rozmowy w której jedna koleżanka śmiała się z drugiej że idzie z krasnalem. Ja jestem wysokim mężczyzną i nie jednokrotnie spotkałem zachwyt w stylu "jaki ty jesteś wielki" czy "ile ty mierzysz" z rozmarzibymi oczami. Wciskaj sobie kity

konto usunięte

4

@Kusco15 Karzeł a niski to też spora różnica. Oczywiście, że każdy patrzy na wygląd, ale jak facet nadrabia innymi cechami to nie wiem dlaczego kobieta miałaby go odrzucać tylko z powodu wzrostu. Jak facet ma duże kompleksy to wtedy to widać i wiadomo, że ciężko będzie miał o znalezienie partnerki. Nie można swojej nieporadności zrzucać na jeden aspekty bo każdy ma jakieś wady ;)

0

@Kusco15 No ok, faktycznie jest takie zjawisko, ale nie wiem jaka jest jego powszechność. Twierdzenie że każdy tak reaguje jest za to absurdalne i to wiem na pewno ;) Nie wiem też jak określasz osoby niskie, a jak już wysokie. Jest jakaś granica czy tylko subiektywna ocena?

0

@barcelonistka1899 Przestań jak facet ma ponad 190 to kobietom nawet się przystojniejszy wydaje. jakimi cechami miałby nadrabiać.

0

@Bykunn Wśród starszych osób wzrost 175 cm to wzrost normalny bo wtedy ludzie byli mniejsi dzisiaj są więksi więc dla młodzieży będzie mały.

konto usunięte

1

@Kusco15 XD? No nie wiem np inteligencja, poczuciem humoru, pewnością siebie, ogólnie męskością. Tak na marginesie niski facet też może być przystojny. Jest to wada, ale tak jak napisałam wyżej do przeskoczenia spokojnie

0

@barcelonistka1899 Zobacz że wzrost wpływa na pewność siebie xd Żeby kobieta zainteresowala się mężczyzna najpierw musi się jej spodobać fizycznie. Inteligencja działa odstraszająco na kobiety

2

@Kusco15 Co Ty tu za tezami rzucasz to głowa pęka :D Inteligencja działa odstraszająco na kobiety. Wtf :D

0

@Bykunn Jasne że tak ale szczerze nie mam ochoty z wami dyskutować

1

@Kusco15 A ja mam ochotę żebyś przedstawił jakieś fakty, poparte czymkolwiek co ma zalążki bycia opracowaniem naukowym. Bo na razie gadasz farmazony, sorry.

konto usunięte

1

@Kusco15 Wzrost wpływa na pewność siebie, ale nie jest jej jedynym składnikiem. To, że kobiety w Twoim otoczeniu odstrasza inteligencja to nie znaczy, że wszystkie. Poza tym kobiety postrzegają atrakcyjność mężczyzny w trochę inny sposób niż mężczyźni patrzą na kobiety. U mnie np zachowanie faceta może zadziałać na plus albo minus ogólniej atrakcyjności. Mężczyzna może być przeciętny z wyglądu, a kobietę i tak zainteresuje. Nie wmowisz mi że każdy niski facet jest nieatrakcyjny bo to bzdura jakich mało XD

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?