La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1081 Culés

2

Widzę ze na stronie jest dość mocna dyskusja pomiędzy osobami które uważają ze Messi jest problemem barcy i ze nr zbudujemy drużyny dopóki on gra a takimi co nawet nie chcą słyszeć złego słowa pod adresem Argentynczyka a tym, którzy podważają jego role zalecają leczenie. Ja osobiście rozumiem i jednych i drugich. Bo według mnie prawda leży po środku. Faktem jest ze Messi jest niezastąpiony i mieć takiego gracza to przywilej. Faktem jest jednak ze od odejścia Neymara i końca naszego dynamicznego tridente rola Messiego na boisku jest dość problematyczna. Wcześniej Argentyńczyk trzymał bardziej prawej strony, często wymieniał pozycjami z Neymara czy Suarezem. Tego pierwszego już nie ma a ten drugi od 3 lat nie potrafi schudnąć i rusza się jak wóz z węglem. Messi ciagle schodzi do środka a prawe skrzydło nie istnieje. Nie ma tak skrzydłowego a Semedo nie jest tak dobry ofensywnie jak Alves i go nie potrafi zastąpić. Messi jest bardzo ważny ale przy jego stylu gry trzeba zmienić mu pozycje. Albo powinien grać jako fałszywa dziewiątka a znowu ważna role powinni odgrywać skrzydłowi tacy jak Fati, Dembele, trincao czy Pedri. Inna opcja jest umieszczenie go za napastnikiem. Jednak tutaj musielibyśmy grać tylko z dwoma pomocnikami co przy podejściu Messiego do pressingu sprawia ze możemy być bardzo podatni na kontry lub utratę kontroli nad środkiem pola. Możliwości jest pewnie więcej i doświadczony trener by coś wykombinował. Fakt jest jednak taki ze zespół nie może grać dalej pod Messiego. Trzeba wymyślić dobre ustawienie z odpowiednia taktyka gdzie Messi będzie 1 z 11 elementów sprawiającym ze inne będą błyszczeć a on będzie błyszczał dzięki nim. Ale tutaj potrzeba z pewnością skoczyć z graniem jego kumpla Suareza.

1

@AlwaysBlaugrana Messi wiecznie nie może uzupełniać braków Barcy, potrzebuje on do gry takiego kreatora jak Iniesta który pośle fajną prostopadłą piłkę oraz piłkarza który nie zmarnuje sytuacji gdzie Argentyńczyk będzie odciągał piłkarzy drużyny przeciwnej tak jak to robił z Barcą Lewandowski

1

@AlwaysBlaugrana Problem jest tego typu, że cała siła ofensywna została oparta na Messim, a on powinien być tylko wisienką na torcie, ekskluzywnym dodatkiem.

0

@AlwaysBlaugrana wlaśnie, jak sam piszesz to nie kwestia Messiego, ale braku odciążenia Messiego po odejćiu Neymara. Niestety problemem jest to, że nie znalezliśmy nikogo kto wziąłby ciężar gry ofensywnej częściowo na siebie od odejścia Neymara.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?