- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 906 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
174
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
5
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 906 Culés
0
Zastanawia mnie polityka transferowa Legii. Z jednej strony robią fajne transfery (Wszołek, Kapustka) a z drugiej podpisują z nimi krótkie umowy (Wszołek na umowę jeszcze na ten sezon a Kapustka na dwa). Wiadomo że nic na tych zawodnikach nie zarobią. Jeżeli nadal będzie nieźle się prezentował to za pół roku Paweł podpisze umowę z nowym klubem. W takim wypadku jeżeli Legia ma dostać za niego choćby symboliczną kwotę to będzie musiała osłabić się zimą. Kapustka zanim (jeżeli) wróci do formy to też zostanie mu rok umowy.
Do tego Gvilia z umową do końca sezonu. Kontrakty kończą też Astiz (37 lat rocznikowo), Lewczuk (35), Remy (29), Vesovic (29), Luis Rocha (27), Stolarski (24), Kante (30), Cholewiak (30). No i Boruc (40 - swoją drogą wiekowy Artur jest wyceniany drożej niż wszyscy pozostali bramkarze razem wzięci...).
Chyba tylko Gvilia i Kante są warci tego aby przedłużać z nimi umowę. Ale obaj z pewnością będą chcieli podwyżkę. Wyraźnie trzeba też poszukać bramkarza. Dawno nie interesowałem się młodzieżą Legii, więc ciężko mi powiedzieć czy w klubie jest ktoś warty uwagi.
Wyraźnie widać że Legia nadal będzie musiała promować młodzież bo wpływy ze sprzedaży Karbownika raczej nie starczą na pokrycie budżetu w czasie pandemii. Natomiast jest to okazja do wykupienia zdolniejszych zawodników z innych klubów, które przecież też muszą łatać budżet.
0
@Azi To jest coś za coś, przychodzę do was z schodzę z pensji ale umowa krótka. Inaczej Wszołek by tu nie przyszedł za takie pieniądze.
0
@Azi A znasz wszystkie zapisy kontraktowe Kapustki? Takie gadanie że tylko na dwa lata. A może na dwa lata z opcją automatycznego przedłużenia po rozegraniu X spotkań? Wtedy zabezpieczyliby się przed niewypałem(odejdzie szybko) bądź wystrzałem formy(automatyczne przedłużenie). Domniemam że nie znasz wszystkich zapisów kontraktowych jakie mogą być więc takie gadanie byle jakie.
0
@Janiama Domyślam się że tak to działa. Zastanawiam się tylko czy to jest na dłuższą metę opłacalne dla klubu? Z jednej strony to są bardzo dobrzy zawodnicy dający większą szanse na dobry wynik ale z drugiej strony klub mało na nich zarobi (o ile zarobi) a Legia to jest jednak klub żyjący z transferów.
0
@chudymc Skąd mam znać zapisy jego umowy? Ja się nie bawię w gdybanie - tylko zastanawiam się na podstawie tych informacji które są ujawnione...
0
@Azi Nie wiem czy Legia nie boi sie o forme oraz zdrowie Wszolka i Kapustki.
Kapustka przez te 4 Lata prawie nie gral w pilke, a Wszolka zdrowie tez bylo pewnie powodem dla ktorego podpisal tylko 2-letnia umowe. Mial 28 lat jak przychhodzil, zaraz 29 - kluby w Polsce czesto sie w polrzednic latach ladowaly w dlugie kontrakty z graczami, ktorzy wracali do kraju odcinac kupony. Jesli wspolpraca idzie po mysli, to kontrakt zostanie przedluzony tak czy inaczej.
A Kapustka ma 2 lata, ale klub ma opcje na 3.
0
@Azi Klub nie chce się wiązać na dłużej z prostego powodu. Nikt nie ma pewności czy zawodnik X czy Y wypali co za tym idzie płacimy za dwa lata i cześć. Bardzo dobry ruch Legii.
0
@YoNoEntiendoNada Szczerze wątpię aby tacy zawodnicy byli zainteresowaniu dłuższym wiązaniem się z Legią. Raczej jest tak jak napisał @Janiama - Legia to dla nich zapewne odskocznia do wyższej umowy w lepszym klubie.
0
@Azi Nie wiem, czy Wszolek znajdzie lepszy klub. Nie wybil sie poza poziom Championship, a i tam nie nalezal do gwiazd. Moze sobie pojsc jeszcze zarabiac w drugiej polowie tabeli w lidze rosyjskiej moze, ale w Legii bedzie mial wieksze szanse na europejskie puchary, bo stoleczny klub ma pieniadze, ktore w zespol inwestuje, rozwija obiekty i w koncu znowu wejdzie do LM.
Kapustka za to powinien w ogole udowodnic, ze moglby byc czyms wiecej niz niespelnionym mlodym talentem, bo sie jeszcze okaze, ze Legia bedzie odskocznia, ale przed Wisla Plock.
0
@YoNoEntiendoNada Co to za różnica gdzie pójdzie Wszołek? Nie jest związany z Legią emocjonalnie więc pójdzie tam gdzie mu więcej zapłacą. Jak każdy normalny człowiek.