La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1184 Culés

0

Ludzie szukają powiązania między wczorajszą deklaracją Leo a Suarezem a moim zdaniem nie ma tutaj żadnego związku.

Widać wyraźnie że to nie jest emocjonalna zagrywka Leo. To jest wyrachowany ruch - wyraźnie dokładnie przemyślany przez Leo i jego doradców (w tym zapewne prawników). Przecież Leo nie zakomunikował "mam dość - rezygnuje!". Nie pisał tweetów jak z Abim czy nie rzucał że rezygnuje z kadry - jak z Argentyną.

On postawił sprawę jasno: mieliśmy czas do końca sezonu na podjęcie decyzji czy gram dalej w Barcelonie: sezon się skończył - decyzja jest taka, że nie gram. To jest istny szach mat dla Bartomeu. Nie znam zapisów umowy Messiego ale patrząc na wybitnie nadzwyczajne okoliczności i to jak wielki miało to wpływ na piłkę - nie zdziwiłbym się gdyby znalazł się sąd, który przyznałby rację zawodnikowi (zakładając że w umowie jest mowa o końcu sezonu i wpisana data).

Dlaczego więc to się dzieje teraz? Bo za parę dni zaczynają się przygotowania do sezonu i wtedy zawodnicy nie będą mieli już głowy do buntów. Taki lepiej zrobić zanim zepsuje się presezon. A jestem pewien że większość drużyny poprze Leo - to zresztą widać po tym jak wielu piłkarzy popiera jego decyzję. Ciekawi mnie postawa przede wszystkim MatSa i kto wyjdzie na pierwszy trening jeżeli sytuacja się do tego czasu nie unormuje (w sensie zarząd nie poda się do dymisji - a nie oszukujmy się Bartomeu sam z siebie nie zrezygnuje).

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?