La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2042 Culés

3

Rozumiem rozgoryczenie i żal Messiego. Rozumiem, że ma dość upokorzeń spotykających go przez kolejne lata i rozumiem także to, że nie chce więcej czuć tej samej bezsilności. Ludzie obwiniają go za porażki, więc czemu chcą go tu trzymać? W końcu nikt bardziej niż Leo nie zasłużył sobie na prawo by móc czuć się niedocenionym i niechcianym. Wcale nie tak dawno temu, kibice z otwartą buzią patrzyli na Argentyńczyków, którzy wskazywali Messiego palcem jako głównego winowajcę porażek. To samo dzieje się teraz, w Barcelonie. Przecież człapał przez cały mecz! Postawa niegodna kapitana!
Uważam, że inteligencja boiskowa Messiego i jego doświadczenie są na tyle duże, iż widział różnicę klas pomiędzy Bayernem i Barceloną po kilkunastu minutach gry. Zdaje się, że łatwo patrzeć na piłkę nożną z perspektywy jednego czy drugiego piłkarza, a tym samym zapomnieć, że to zawsze jest gra zespołowa. Pozwolę sobie zacytować fragment z biografii Steva Jobsa „Właśnie z takich ludzi, z zawodników najwyższej klasy próbowałem zbudować zespół pracujący dla Maca. Mówiono mi, że tacy ludzie sobie nie poradzą, że nie zniosą wspólnej pracy. Ale ja zdawałem sobie sprawę, że najlepsi zawodnicy lubią pracować ze świetnymi zawodnikami - tym, czego nie znoszą, jest konieczność pracy z przeciętniakami.” W obliczu tych słów, mówienie, że Messi ucieka z tonącego statku, jest tchórzem, beznadziejnym kapitanem, jest dla mnie wyrazem niezrozumienia pewnych kwestii. Żeby lepiej to uzmysłowić przypomnę zabawną opinię, że Messi bez Xaviego i Iniesty nie istnieje. Nie jest niczym nadzwyczajnym, ani odkrywczym, że posiadając większą jakość poszczególnych elementów, każdy z nich może wykorzystać jeszcze większy potencjał. Ten efekt nazywany jest synergią.
Przechodząc już do ostatniego wątku, należy podkreślić, że piłkarz jest pracownikiem, którego z klubem wiąże kontrakt. Jestem wielkim fanem Messiego, ale przede wszystkim fanem Barcelony. Żaden piłkarz nie może stać ponad herbem. Mam jednak głupią nadzieję, że w klubie zostanie wypracowany odpowiedni kompromis, a Bartomeu nie zażenuje po raz kolejny całej Barcelony. Messi powinien odejść do miejsca, gdzie będzie mógł grać na swoim poziomie. Barcelona zaś powinna wykorzystać czas po odejściu geniusza z Rosario na przebudowę klubu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?