La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1348 Culés

konto usunięte

1

"Oskarżony o pedofilię ksiądz Mariusz W. przyznał się do wykorzystania dziewięciu dziewczynek z podstawówki w Nowym Targu. Sąd skazał go na 2,5 roku pozbawienia wolności. Karę spędzi jednak nie w więzieniu, a w specjalnym ośrodku terapeutycznym.

Cała sprawa wyszła na jaw w 2016 roku, dwa lata po zatrudnieniu katechety w szkole na Podhalu. Wychowawczyni piątej klasy podstawowej rozmawiała ze swoimi uczniami o pedofilii. W trakcie godziny wychowawczej jedna z dziewczynek zgłosiła się i przyznała, że została wykorzystana przez katechetę. Po jej wyznaniu rękę zaczęły podnosić kolejne ofiary. Molestowania miał się dopuścić podczas wycieczek, m.in. na basen, do parku linowego, czy w góry, gdzie zabierał dzieci z parafii."

https://kryminalnapolska.pl/2020/08/26/absurdalny-wyrok-dla-ksiedza-pedofila-katecheta-nie-trafi-do-wiezienia

konto usunięte

0

@NeroTFP śmieszne państwo prawa.

7

@NeroTFP w tym kraju wspierane jest nierobstwo i pedofilia

konto usunięte

6

@Ghotti Już sam fakt wyroku zaledwie 2,5 roku jest jakiś dramatycznym "żartem". Reszty nawet nie komentuję, bo jest mi brak słów.

konto usunięte

2

@NeroTFP lekarstwo na pedofilię jest tylko jedno

0

@Mr8lack Połączenie się z Bogiem w ośrodku terapeutycznym?

0

@NeroTFP

Wysokość wyroku wskazywałaby na to, że nie zaszło tam nic co kwalifikowałoby się na więcej. Na początek wypadałoby więc zapoznać się z aktami sprawy, gdyż notatka jest bardzo ogólnikowa. Oczywiście antyklerykałom więcej nie potrzeba, by z miejsca kogoś ukamienować. Polski wymiar sprawiedliwości to często kpina w biały dzień, ale nie należy wrzucać wszystkich do jednego wora. Swoją drogą, skoro dorośli policjanci potrafią w sądzie łgać jak z nut, to co powiedzieć o osobach nastoletnich, łatwo poddających się manipulacji.

konto usunięte

1

@Bykunn byle gdzie, ale połączenie z Bogiem tak na stałe

0

@covidout Oh jakże urocze wnioski. Wysokość wyroku wskazuje na to, że w Polsce księży się właściwie nie skazuje. Chociaż oczywiście kilka dziewczynek w wieku szkoły podstawowej mogło uknuć spisek w celu zdyskredytowania swojego nauczyciela. Mogło tak być, ale czy jest to prawdopodobne?

0

@Bykunn

Fałszywymi oskarżeniami bardzo łatwo można komuś zniszczyć/skomplikować życie, dlatego mimo wszystkich wad obecnego wymiaru lepiej polegać na osobach posiadających odpowiednie kwalifikacje do wydawania wyroków, nie mówiąc już o rzeczy zupełnie elementarnej jaką jest znajomość akt sprawy.

0

@covidout Tzn generalnie ciężko mi się z Tobą nie zgodzić bo to są podstawy. Tylko, że w tym wypadku po prostu nie ufam relacji państwo-kościół.

1

@Bykunn

Zdarzyło mi się zeznawać w sądzie jako świadek i to co ludzie potrafią wygadywać pod wpływem emocji, manipulacji lub wyrachowania przechodzi ludzkie pojęcie, zwłaszcza w sytuacji, gdy dokładnie sam wiesz jak było. Niestety sędzia tego nie wie. Słowo przeciwko słowu to za mało, a twarde, obiektywne dowody z miejsca zdarzenia nie zawsze są dostępne.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?