- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1348 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
0
@LukaszFan nie, bo to, że Ukraina zachowuje się jak dziecko to nie znaczy, że my powinniśmy... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1348 Culés
1
"Oskarżony o pedofilię ksiądz Mariusz W. przyznał się do wykorzystania dziewięciu dziewczynek z podstawówki w Nowym Targu. Sąd skazał go na 2,5 roku pozbawienia wolności. Karę spędzi jednak nie w więzieniu, a w specjalnym ośrodku terapeutycznym.
Cała sprawa wyszła na jaw w 2016 roku, dwa lata po zatrudnieniu katechety w szkole na Podhalu. Wychowawczyni piątej klasy podstawowej rozmawiała ze swoimi uczniami o pedofilii. W trakcie godziny wychowawczej jedna z dziewczynek zgłosiła się i przyznała, że została wykorzystana przez katechetę. Po jej wyznaniu rękę zaczęły podnosić kolejne ofiary. Molestowania miał się dopuścić podczas wycieczek, m.in. na basen, do parku linowego, czy w góry, gdzie zabierał dzieci z parafii."
https://kryminalnapolska.pl/2020/08/26/absurdalny-wyrok-dla-ksiedza-pedofila-katecheta-nie-trafi-do-wiezienia
0
@NeroTFP śmieszne państwo prawa.
7
@NeroTFP w tym kraju wspierane jest nierobstwo i pedofilia
6
@Ghotti Już sam fakt wyroku zaledwie 2,5 roku jest jakiś dramatycznym "żartem". Reszty nawet nie komentuję, bo jest mi brak słów.
2
@NeroTFP lekarstwo na pedofilię jest tylko jedno
0
@Mr8lack Połączenie się z Bogiem w ośrodku terapeutycznym?
0
@NeroTFP
Wysokość wyroku wskazywałaby na to, że nie zaszło tam nic co kwalifikowałoby się na więcej. Na początek wypadałoby więc zapoznać się z aktami sprawy, gdyż notatka jest bardzo ogólnikowa. Oczywiście antyklerykałom więcej nie potrzeba, by z miejsca kogoś ukamienować. Polski wymiar sprawiedliwości to często kpina w biały dzień, ale nie należy wrzucać wszystkich do jednego wora. Swoją drogą, skoro dorośli policjanci potrafią w sądzie łgać jak z nut, to co powiedzieć o osobach nastoletnich, łatwo poddających się manipulacji.
1
@Bykunn byle gdzie, ale połączenie z Bogiem tak na stałe
0
@covidout Oh jakże urocze wnioski. Wysokość wyroku wskazuje na to, że w Polsce księży się właściwie nie skazuje. Chociaż oczywiście kilka dziewczynek w wieku szkoły podstawowej mogło uknuć spisek w celu zdyskredytowania swojego nauczyciela. Mogło tak być, ale czy jest to prawdopodobne?
0
@Bykunn
Fałszywymi oskarżeniami bardzo łatwo można komuś zniszczyć/skomplikować życie, dlatego mimo wszystkich wad obecnego wymiaru lepiej polegać na osobach posiadających odpowiednie kwalifikacje do wydawania wyroków, nie mówiąc już o rzeczy zupełnie elementarnej jaką jest znajomość akt sprawy.
0
@covidout Tzn generalnie ciężko mi się z Tobą nie zgodzić bo to są podstawy. Tylko, że w tym wypadku po prostu nie ufam relacji państwo-kościół.
1
@Bykunn
Zdarzyło mi się zeznawać w sądzie jako świadek i to co ludzie potrafią wygadywać pod wpływem emocji, manipulacji lub wyrachowania przechodzi ludzkie pojęcie, zwłaszcza w sytuacji, gdy dokładnie sam wiesz jak było. Niestety sędzia tego nie wie. Słowo przeciwko słowu to za mało, a twarde, obiektywne dowody z miejsca zdarzenia nie zawsze są dostępne.