- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 862 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
174
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
5
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 862 Culés
7
Powiem szczerze, że bardzo dziwią mnie głosy krytykujące Leo po tym wywiadzie. Ja nie wiem, czy ta historia była szyta na poczekaniu, czy nie - może tak, ale... tu chyba nie chodzi o to, czy Messi jest nieskazitelny, czy nie jest, bo każdy wie, że nie jest idealny. Każdy wie, że to piłkarz o ogromnym ego i piłkarz wykorzystujący swoją pozycję. I szczerze - takie to dziwne? Jest cholerną legendą futbolu i to ego zaprowadziło go tu gdzie jest. Krytykowanie go za to to jak krytykowanie wody za bycie mokrą.
Ja widzę to tak - gdyby Leo naprawdę miał gdzieś Barcelonę i zależałoby mu tylko na czubku własnego nosa, to uważam, że odszedłby z klubu znacznie wcześniej. Było multum powodów do opuszczenia Barcy w ostatnich latach, ale ten rok to już wybitnie był zrąbany. Kolejną sprawą jest Bartomeu i ten kontrakt - tak naprawdę nikt z nas go nie widział. Nie wiemy, co w nim jest, więc teoretycznie to słowo przeciwko słowu. I nie wiem jak Wy, ale ja nie mam najmniejszego zaufania do Bartka. Nie sądzę, że to zły człowiek, ale uważam, że nie jest godny zaufania. A już na pewno jest partaczem. Jak najbardziej kupuję scenariusz, że Messi miał w kontrakcie zapis "po zakończeniu sezonu, czyli do 10 czerwca", jak i fakt, że informował Bartomeu o odejściu przez cały rok. I jak najbardziej wyobrażam sobie, że Leo ze swoim dość skrytym charakterem nie mówiłby o tym prawie nikomu - myślę tu głównie o klubie - żeby nie wprowadzać chaosu.
Leo jest najbardziej ambitnym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek u nas grał i to, że chce odejść w wieku 33 lat tylko to potwierdza. Nie byłoby tego problemu, gdyby Barcelona była zarządzana normalnie. Sam Messi głośno powiedział to, co my wypisujemy od lat - odpaść z LM można, ale nie można robić z siebie pośmiewiska na boisku. Projekt sportowy, mądre transfery? Nawet to okienko pokazuje, że takie coś u nas nie istnieje.
Najlepsze w tym wywiadzie jest uderzenie w Bartomeu i ukazanie tego, jak syfiasto wygląda sprawa od środka. I prawdę mówiąc jedyną pretensję, jaką osobiście miałbym do Leo, jest taka, że mógł udzielić takiego anty-Bartkowego wywiadu jakieś 2-3 lata temu.
1
@PJ777 Messi najbardziej ambitnym piłkarzem jaki u nas grał? Sorry, ale przy takim piłkarzu jak na przykład Puyol, to Leoś ma zero ambicji. Jeszcze kilku bym wymienił, choćby na szybko Stoiczkow
8
@LucaBrasi Na jakiej podstawie uważasz, że Leo ma zero ambicji w porównaniu do Puyola? I nie mylmy ambicji z walecznością, bo tutaj to jasne.
0
@PJ777 po tym jak się zachowuje na boisku. Po czynach,nie po wywiadach i wypowiedziach, które są zawsze autoryzowane.
4
@LucaBrasi No ja też przede wszystkim po tym, więc albo mówimy o czym innym, albo inne mecze oglądaliśmy :P
W tak wielu spotkaniach Leo nie odpuścił i pociągnął nas do zwycięstwa, do tego fakt, że jest w stanie trzymać stabilną formę przez 14 lat - ktoś, kto ma małe ambicje nie byłby w stanie tego robić. Np. Ronaldinho, którego kocham :)
Messiemu na pewno daleko w waleczności do Puyola, ale w ambicji? Uważam, że to ten sam poziom.
0
@LucaBrasi z całym szacunkiem, ale Wy z tego Puyiego to robicie jakiegoś alfę&omegę. Naprawdę nie pamiętacie jego słabych meczy ktorych mial od groma, gdzie odpuszczał rywali, odpadał wydolnościowo, dawał dupy z kryciem i wiele wiele innych? Uwielbiam go, ale zachowujecie sie jak 10 latki które patrzą przez rozowe okulary.
1
@SelloutCrowd ale co ma piernik do wiatraka? Ja piszę o ambicji, a nie o umiejętnościach, formie w meczach i tak dalej
0
@LucaBrasi ale ja też pisze o ambicji. Slowa o ambicji Messiego opierasz na czym? Bo mi sie wydaje ze na tym jak sie zachowuje na boisku. Wiec odnioslem to do Puyiego, ktory z kolei nie zawsze wygladal tak „ambitnie” jak to przedstawiasz