La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2002 Culés

0

Messi i wracanie do obrony, w tym już wieku, do czego już od lat nie jest przyzwyczajony. Okej, być może znawcy macie rację, jednak bez tej ekonomii straci statystyki, zaraz wam Messiego z przodu braknie i znowu będziecie narzekać. Podstawą jest moim zdaniem to żeby Messi przestał zajmować 2.5 pozycji

2

@jakub1906 Niezmiernie bawi mnie takie płakanie o to że Messi nie cofa się do obrony. On nigdy tego nie robił, wcale teraz nie broni mniej niż kiedyś. No ale jak mijał 5 rywali i strzelał po 4 gole w meczu to nikomu to nie przeszkadzało. Nie za to kochamy Messiego że cofa się do obrony. Swoją drogą mówienie że on przez cały mecz człapie i w ogóle nie broni jest idiotyczne. Jeśli się nie ogląda meczów uważnie to można wygadywać takie bzdury. Fakty są takie że Messi jest niezwykle oszczędny i efektywny w swoim pressingu. Często nie podejmie próby odbioru bo to zwyczajnie nie ma sensu w danym momencie. Za to gry już ruszy do rywala to zdecydowana większość tych prób kończy się sukcesem. Poświęciłem kilka meczów na obserwację właśnie tego aspektu gry Messiego. I wnioski są właśnie takie.
Do tego zawsze polecam poczytać o wyjątkowych mięśniach Messiego. Mają one budowę jak u najlepszych sprinterów. Dlatego on nie może biegać bez przerwy, aby unikać kontuzji mięśniowych i naderwań musi się regenerować w czasie meczu "spacerując".
Jako że jest coraz starszy to jedynym wyjściem jest to, aby po prostu częściej zaczynał na ławce. Jako że nie lubi być zmieniany, a i jest to mało sensowne, wchodzenie w drugich połowach jest najlepszym wyjściem. Wejdzie pełny sił na podmęczonych rywali. Valverde stosował takie manewry bardzo często w porównaniu z innymi trenerami. To też pokazuje jakie dobre relacje miał z Messim że ten godził się na tak częste zaczynanie na ławce. Dla porównania za Setiéna grywał wszystko od deski do deski.

0

@Nano22 No tak, ale jak wszyscy wiemy piłka nożna się ciagle rozwija, futbol uległ zmianie i w tej chwili, przy erze stawiania na fizyczność ten jeden pilkarz z przodu, któremu nie chciało się ruszyć tyłka do zawodnika biegnącego 3 metry od niego może okazać się decydujący.

Mógł sobie kiedyś nie biegać, gdy mieliśmy 70% posiadania (choć i tak wykazywał się większym zaangażowaniem w tym elemencie). Teraz nie stać nas na taka grę i myśle, ze nikt nie chce jej oglądać, bo zwyczajnie efektywność tego stylu gry się wyczerpała.

11 zasuwających gości = większa szansa na zwycięstwo

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?