- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 723 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 723 Culés
2
Ale nie da się ukryć, że liga hiszpańska ssie ostatnimi czasy. Jedyną ekipą, która na razie wygląda okej jest Sevilla (chociaż mogę się mylić, osobiście patrzę bardziej na wyniki, bo oglądane były przeze mnie tylko 2 mecze w ich wykonaniu i akurat wyglądali dobrze w tych meczach, więc może za szybki wniosek + dzisiaj akurat porażka z Granadą, ale grali całe 45 minut w 10).
- "gwiazdami" ligi są gruby i wiecznie kontuzjowany Hazard, Griezmann, który nie potrafi odnaleźć się na boisku, Suarez mający lata świetności za sobą, Benzema, który w tym sezonie strzelił 1 BRAMKĘ z Levante w 95 minucie na 2:0 (po głównej 9 imo powinno się oczekiwać czegoś więcej w 5 meczach, tak samo z resztą jak od Grieza) oraz Messi, który sam oświadczył, że chce odejść, a tak naprawdę to jedynie on robi największy marketing całej lidze i jakby odszedł to ja nie wiem kogo oni by wybrali do promowania La Liga
- coraz częstsze odejścia młodych piłkarzy do innych lig w ostatnich latach (Ferran Torres, Rodri, Lucas Hernandez, Reguilon, Hakimi, Estupinan itd.) - i tak, wiem że niektórych z wymienionych np. trener nie miał w planach, ale chodzi o samą ciekawość oglądania nowych zawodników, a nie ciągle te same twarze
- wygrane 1:0, 2:0, 2:1, czyli jedno lub dwubramkowe, bo przeciwnicy wolą się bronić niż atakować (nie winię ich, każdy ma swoją taktykę, ale to po prostu jest nudne do oglądania dla przeciętnego widza), obecnie mają do wyboru np. Levante z Valencią (kolejno 12 z 9 miejscem w LL w sezonie 2019/20), a Arsenal z Evertonem (8 z 12 w PL w 2019/20) to większość wybierze meczyk z ligi angielskiej i nie ma w tym nic dziwnego
- wygrana Cadizu 1:0 z Athletikiem po 2 czerwach dla piłkarzy Cadizu (od 70 grali w 9 xd) - tu akurat szacunek, ale no kurde jak można nawet nie zremisować przy 20 minutach gry w przewadze i to jeszcze u siebie (na ten moment Athletic jest przedostatnią drużyną z tabeli, pewnie nie spadną, ale na razie nic nie grają)
- 2 remisy Atletico z Huescą i Villarrealem (do tego z Villarrealem Atletico nie oddało nawet 1 strzału celnego wg. Sofascore)
- dymy im. Petera Lima w Valencii
- Real "Atletico 1:0" Madryt gra kaszanę i przegrywa sobie z Cadizem i nawet nie można napisać, że niezasłużenie, bo przeciwnik strzelił bramę z czterech liter i tylko się bronił, bo w wielu meczach ratuje ich głównie Courtois, a to już samo w sobie jest średnim prognostykiem, bo raczej kibice woleliby oglądać takie 4:1 niż 1:0 po karnym czy innym rykoszecie i tak jak meczów Realu nie oglądam praktycznie wcale, tak po samych wynikach widać jakie to wszystko wymęczone się wydaje
- Barca niby coś gra (chociaż dzisiaj to akurat wiadomo), ale jeszcze wiele pracy przed Koemanem i resztą sztabu (no i brak typowej 9 może wyjść bokiem), do tego dochodzi burdel z udziałem rządzących tym klubem itp.
W takiej lidze niemieckiej jest Bayern, który naprawdę fajnie gra, w Serie A mają Atalantę, którą aż się chce oglądać (chociaż dzisiaj to akurat tak średnio, ale w meczach z Torino, Lazio i Cagliari kolejno 4, 4 i 5 bramek), w Premier League w tym sezonie hokejowe wyniki co kolejkę i na ten moment piękny Everton, liga francuska to wiadomo akurat PSG i dalej nic, a w lidze hiszpańskiej nawet nie ma kogo wskazać, że gra pięknie dla oka, żadnej ekipy, no bo kogo? Wiadomo, że jak ktoś uwielbia La Ligę to nadal będzie oglądał, ale jeśli ktoś miałby wytypować obiektywnie jakie ligi są najciekawsze do oglądania to liga hiszpańska nie będzie pierwszą.
0
@Worny wiesz liga hiszpanska nie ukrywajmy zdominowala ostatnie 12 lat 2008-2018 la liga rządziła i dzielila moim zdaniem przyszedł moment ze la liga troche przestanie sie liczyc zauwaz ze mniej wiecej kazda dominującą lige to spotyka
Seria a upadek interu/milanu liga angielska co nie mogla wejsc do ćwierćfinału itd co coz la liga wygrywala wszystko co sie dalo wiec teraz przyjdzie posucha i nudna gra tak bywa