La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1581 Culés

0

Obecny sezon oglądam wyłącznie z uwagi na chęć obserwacji rozwoju naszych nowych, przyszłych gwiazd. Taktyka 4-2-3-1 (moim zdaniem) nie ma prawa wypalić. Spostrzeżeń mam sporo, wymienię 3 podstawowe:

1) Busquets jest za wolny, przez co środek pola zdominuje nam każdy dobrze zorganizowany zespół

2) Koeman nie potrafi "przywiązać" Messiego do określonej pozycji i zmusić do pressingu, przez co tracimy 9 (jeżeli Messi jest na 9 to często cofa się do środka pola) lub dublujemy 10 (jeżeli Messi na 10 to nasza "9" pracuje w defensywie za Messiego)

3) kolejny raz gramy bez skrzydeł ustawiając na nich ofensywnych pomocników


Moim zdaniem w zimowym okienku powinniśmy pozbyć się minimum 1 "10" (Griezmann) i sprowadzić skrzydłowego (Oyarzabal) lub 9 (jeżeli Fati na skrzydle).

Jak mogłoby to wyglądać... Dest, Pique, Lenglet, Alba (środek obrony po pewnym czasie bazować powinien na Araújo lub innym ŚO). Pomoc: Puig/Pedri, De Jong, Coutinho/Pedri. Atak: Messi (jeżeli uda się przywiązać do skrzydła)/Dembele/Trincao, Fati, Oyarzabal/Dembele.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?