La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 656 Culés

7

Widzę, że zaczynają się dyskusje na temat składu na Juventus. Teoretycznie zagraliśmy naprawdę niezłe spotkanie, jednak indywidualne popisy niektórych piłkarzy były dalekie od ideału.

W defensywie bez zaskoczeń.
Neto - Alba, Lenglet, Araujo, Dest.
- Po czerwonej kartce dla Pique jedyną opcją na ławce jest Sergi Roberto. Tylko czy jest sens coś tu zmieniać? Jeśli Alba będzie gotowy do gry to tu nie ma co rotować. Odnoszę wrażenie, że pod względem indywidualnym to właśnie boki defensywy wraz z Neto i Ansu były najjaśniejszym punktem Barcy w ostatnim spotkaniu.

W ofensywie bez zmian się jednak nie obejdzie.
Frenkie, Pjanic - Ansu, Griezmann, Dembele - Messi.
W starciu ze swoimi byłymi kolegami Miralej Pjanić powinien otrzymać swoją pierwszą poważną szansę. Bośniak musi łapać minuty i tyle. Zwłaszcza, że jego dwaj "rywale" robią wiele by oddać swoje miejsca w składzie (niestety jeden z nich jest Holendrem więc będzie grał niezależnie od formy). Więcej kontrowersji zapewne przyniesie francuski duet otaczający Messiego.
Coutinho ponoć wygląda świetnie na początku sezonu. Doceniam liczby i pojedyncze bardzo efektowne zagrania Brazylijczyka, jednak dla mnie to wciąż za mało. W starciu z Realem Madryt strasznie mnie irytował swoją niedokładnością i strzałami w plecy rywali przy każdej pół-okazji. Czy Griezmann pokaże więcej? Mimo sporej sympatii do Francuza to wątpię. Jednak czy trzymanie go cały czas na ławce rozwiąże problem? No nie. Tak samo jak ustawianie go na "9" czy na prawym skrzydle, to też nie są rozwiązania. Niech zagra głębiej, niech zagra centralnie. Tam gdzie widzi go szkoleniowiec reprezentacji, tam gdzie błyszczał w Atletico Madryt, tam gdzie faktycznie będzie miał wszelkie predyspozycje by błyszczeć. I żeby nie było, jeden mecz na swojej pozycji z pewnością go nie odbuduje. Ale być może da jakiś sygnał by go nie skreślać? Że Koeman się mylił wystawiając go na innych pozycjach?
Kwestia prawego skrzydła nadal jest problematyczna. Wspomniany wcześniej Francuz nie poprawił sytuacji w tym sektorze boiska. Sprowadzony Trincao w ostatnich meczach jakoś nie kupił mojego serca (widać spadek dyspozycji w porównaniu ze sparingami) więc pozostaje nam jeszcze Ousmane Dembele. Ten sam który pokazał się z bardzo dobrej strony w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów. Dlaczego miałby teraz nie zagrać w wyjściowym składzie po swojej preferowanej prawej stronie?

Jeśli szukać gdzieś słabych stron Juventusu to ja bym szukał własnie bliżej skrzydeł. Alba, Ansu - Dembele, Dest to chyba najlepsze co możemy wymyślić w tym spotkaniu. Zwłaszcza, że nasza gra w środku pozostawia wiele do życzenia.

1

@cat_r37 Ja po takim meczu De Jonga i Busiego postawił na duet Roberto Pjanić. W ataku również Dembele i Antek za Cou i Pedriego.

0

@Rewolucja123 Sam mówiłeś, że Pjanić oddychał rękawami i nie jest fizycznie na pełne mecze gotowy, po za tym on też nie jest bez wad i to on załatwił Pice czerwo z Węgrami. Ja bym spróbował Roberto De Jong duet, Roberto jako ubiegający Box2Box I De Jong jako regulujący tempo.

0

@Coutinho007 Wiem. Ale mimo wszystko wole obejrzeć go przez 60 minut, niż wyżej wymienioną dwójkę.

0

@Rewolucja123 Nie wolisz uwierz mi. On jest w jeszcze gorszej formie fizycznej niż tą dwójka, w Juve jedynie co go ratowało to wizja gry i podanie na wolne pole ale dynamiczny jest jak stara kobyłka.

0

@Rewolucja123 myślałem o tym, z drugiej strony wtedy zostaje nam praktycznie zero opcji w defensywie na ławce. Poza tym mimo wszystko obok nowego Pjanica wolałbym kogoś bardziej "doświadczonego". W końcu gramy z bardzo poważnym rywalem. Ale w spotkaniach teoretycznie łatwiejszych jestem bardzo ciekawy Roberto w duecie z Pjaniciem lub De Jongiem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?