La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 781 Culés

12

Pjanić plusy:
1:34 – Dobra próba strzału, ale jednak Szczęsny był na posterunku.
https://imgur.com/Nxfiq3q
1:42 – Bardzo dobre wejście w pole karne I pzejęcie piłki, a potem wystawienie Griezmann’owi, który miał sporo pecha, że słupek stanął mu na drodze. Bardzo dobrze wypracowana sytuacja dla Griezmann’a.
https://streamable.com/ur7wtc
22:06 – Architekt zmarnowanej ‘setki’ Messiego.
https://imgur.com/2I3I0Cx
31:38 – Dobre rozciągnięcie do Dembele.
https://imgur.com/JKGTDaZ
33:08 – Dobre napędzające akcje podanie do Messiego.
https://imgur.com/uJ2M37M
33:33 – Dobrze zablokowane podanie na 11 metr.
https://imgur.com/F1MJ7ja
41:29 – Przechwyt straconej wcześniej piłki przez Pedriego.
https://imgur.com/BRldIBB
43:37 – Po dobrym pressingu z Araujo, przejmuje piłkę.
https://imgur.com/SNhPvnm
46:33 – Blokuje podanie, które wślizgiem zaraz przejmuje Griezmann.
https://imgur.com/tviTLS7
49:41 – Ależ ładne zagranie pomiędzy dwoma rywalami do Griezmanna, który oddał Leo, a ten Pjaniciowi, przy drugim podaniu mógł szukać Alby, ale I tak dobrze zrobił podając do Pedriego.
https://streamable.com/7a7us6
52:59 – Dobrze blokuje wypuszczoną piłkę przez piłkarza Juve I Roberto potem przejmuje piłkę dzięki temu.
https://imgur.com/1tJElj9
53:28 – Dobrze zagrana podcięta piłka przyspieszająca akcje do Busiego.
https://imgur.com/8xj0l9o
64:29 – Dobra próba zagrania za obrońców do Messiego, ale trochę za nisko.
https://imgur.com/WDgExqk
71:11 – Dobre podanie do Fatiego, ale uważam, że to miało być odegranie do Leo, mimo wszystko doszło zaraz do wymiany podań Fatiego z Griezmann’em i strzału Ansumane.
https://imgur.com/wS4GzkH
84:24 – Przechwyt i faulowany, po czym Demiral dostaje drugą żółtą i zaraz czerwoną kartkę.
https://imgur.com/6NLz4nj
86:02 – Podanie przyspieszające akcje do Leo, ale ten po ruszeniu do przodu traci.
https://imgur.com/NzAMrfb

Pjanić minusy:
3:32 – Niedokładne podanie do De Jonga.
https://imgur.com/0HYwsut
4:03 – W mniej, niż minutę już dwie oddane piłki Juventusowi. Na szczęście Kulusevski zmarnował tę sytuacje.
https://imgur.com/uEFniDG
4:42 – Zła decyzja o podaniu do Roberto, a nie Griezmann’a, mógł spróbować mimo wszystko.
https://imgur.com/LoKE34l
10:57 – Nie dość że za słaby, to jeszcze niedokładny przerzut do Alby.
https://imgur.com/jsKWAOz
17:34 – Niedokładne (za plecy) podanie do Dembele.
https://streamable.com/96aijx
22:55 – Kolejne niecelne podanie.
https://imgur.com/XmYRw4i
34:27 – Kompletnie niedokładnie do Messiego.
https://imgur.com/D5JuNRw
68:09 – Gubi Rabiota, przez co Fati do niego podchodzi I tworzy się dziura mała, Rabiot wycofuje do obrońcy, który zagrywa do Kulusevskiego, a ten gra na ścianę z Moratą I oddaje groźny strzał. Złe ustawienie się.
https://streamable.com/acb427
72:19 – Podanie w aut.
https://imgur.com/FVp0BI7

Podsumowanie
Na plus zdecydowanie gra w obronie. Był pod tym względem bardzo dobry w tym meczu, raz tylko się źle ustawił (69’), a tak to mnóstwo interwencji kończących się jego przechwytem, bądź któregoś z kolegów (2’, 23’, 34’, 42’, 44’, 47’, 53’, 85’), a do tego po jednym z nich Demiral dostał drugą żółtą i opuścił boisko (85’). Dobra gra na małej przestrzeni z kolegami, czego efektem było kilka przyspieszonych akcji przez kolegów (34’, 50’, 54’, 77’, 87’), do tego parę dobrych prób zagrań do kolegów, jednak były też i dokładne (50’, 65’, 72’), do tego rozciąganie gry (7’, 32’) i przechwyt w polu karnym i podanie do Griezmann’a (2’), a do tego próby strzałów (2’, 51’), a do tego w statystykach 3-krotnie faulowany. Na minus podania do piłkarzy Juve (4’, 5’, 18’, 23’, 78’) oraz niedokładne długie piłki (11’, 35’), jedno złe ustawienie się (69’) i jedna zła decyzja (5’). Odjąć początek i mamy bardzo dobre zawody, a tak to zagrał poprawnie z plusem, ocena ostateczna to 6.5.

@semafor @Coutinho007 @macio_944 @mekston @masq @Kamil92 @LucaBrasi @norbi77 @tristan87 @Yoshi94

0

@Rewolucja123 Na plus zdecydowanie gra w obronie. Był pod tym względem bardzo dobry w tym meczu, raz tylko się źle ustawił

Czyli się zgadza, że w FM ma wysokie przewidywanie :)

0

@Rewolucja123 Zgadzam się

konto usunięte

0

@Rewolucja123 To podanie z 50. minuty naprawdę świetne. Oby w kolejnych meczach było jak najwięcej takich niesygnalizowanych zagrań ze strony Bośniaka. :D

0

@Rewolucja123 Ja tam nawet 7 bym mu dał za te 13 km przebiegniętych. Dawno w Barcelonie nie widziałem kogoś z tak żelaznymi płucami po za Ivanem, który pod koniec już praktycznie nie biegał wgl prawie.

0

@BaroPodertos Bośniak powinien też częściej meldować się w 1 składzie bo póki co te 27 minut jakie dostał w dwóch meczach w Lidze to jest jakaś Aberracja biorąc pod uwagę jego klasę, pokonywanie dystansu, wizję gry, regulacje tempa gry i uzupełnianie niedoskonałości zarówno Busiego, jak i De Jonga. Najlepszy nasz pomocnik obecnie.

0

@Rewolucja123 Wydaje mi się, że Pjianic ma lepszy strzał niż Busquets czy De Jong i powinien próbować jak tylko będzie okazja.

0

@daniel32778 on ma strzał jak Rakitić, może nawet lepszy, jedyny problem, to trochę taki lizus Leo będzie czuje.

0

@BaroPodertos Czuję, że sam chciałeś mu dać 6.5. Ale podanie bardzo dobre, chciałem naisać coś w stylu fenomenalne, znieniłem zdanie, bo miałem czucie, że aż tak fenomenalne nie było, po obejrzeniu jeszcze raz tego podania.

@Coutinho007 to nie był dobry mecz, jak u Antka. Wszedł w niego jak Busi z Villareal, ale więcej z przodu dał, niż Hiszpan wtedy, więc oceniłem jego mecz na poprawny z plusem.

0

@Rewolucja123 Bośniak daje stabilizację w 2 linii i potrafi jakoś z Busim i De Jongiem grać w parze i obaj lepiej przy nim wyglądają, wniosek jest taki, że Busi I De Jong nie mogą grać razem.

0

@Rewolucja123 Po za tym szukam jakiegoś Consensusu bo Bośniak też kupę kasy kosztował (Chyba, że weźmiemy pod uwagę to co daliśmy za Arthura i odejmiemy 10 mln to wtedy wyjdzie, że Bośniak kosztował nie 60 a 20 mln) No i mając takiego pomocnika aż żal go trzymać na ławie jak mamy problem z rozegraniem, kreatywnością itd od długiego czasu w 2 linii.

0

@Coutinho007 Bośniak powinien z czasem wygryźć De Jonga myślę.

0

@Rewolucja123 Tak z czystej ciekawości jak pomóc byś zostawił gdybyśmy mieli grać 4-3-3? Tylko nie mów, że Busi De Jong Pjanić bo w tej konfiguracji nie ma balansu między obroną i atakiem. Do tego tylko 1 z nich ma wizję gry i coś gra do przodu i nie jest to De Jong, który nagle traci pomysły 20-30m od bramki rywala. Ja bym to zestawił Busi/Pjanić lub FDJ na Pivocie, De Jong lub Pjanić jako "General" i Pedri jako bardziej ofensywna 8 jaką pełnił rolę Andres.

0

@Coutinho007
Mam trzy.
Busi/FDJ/Pjanić
Puig, Pedri

Busi/FDJ
Pjanić, Pedri

Busi/Pjanić/FDJ
Pedri, Griezmann

0

@Rewolucja123 Ja mam Pjanić De Jong Pedri lub Busi Pedri De Jong. Busi De Jong Pjanić nie ma prawa bytu moim zdaniem, 3 pomocników o profilu bardziej Defensywnym.

0

@Coutinho007 Ja ofensywnie lubie wychodzić, ale z technikami co grają jak box2box w pomocy. Xavi, Iniesta to byli tacy more less. 3 to taki zbieracz piłek powinien być i rozrzucać piłki na skrzydła, od czasu do czasu nawet zagrać piłkę za plecy obrońców. Busi jest do tego idealny, podobnie Pjanić. De Jong nie wydaje mi się.

0

@Rewolucja123 Graliśmy tak i każdy widział jaki był beton i jak się gra nie kleiła jeżeli chodzi o kreatywność.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?