La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1562 Culés

2

Bajki o dobrym refleskie Muhammada Alego powstały na gruncie klipów z najlepszymi akcjami. Jeślibyscie obejrzeli całe walki to zobaczymy byście że refleks Alego to nic nadzwyczajnego.
Jeśli unikał ciosów to dlatego że był poza zasięgiem rywala. Gdy by w zasięgu to trafiały go nawet bardzo wolne uderzenia.
Jego córka Laila próbowała go tłumaczyć że "to strategia na wymęczenie przeciwnika", dziennikarz sportowy Howard Cosell wysnuł teorię że Ali świadomie przyjmował ciosy aby pokazać mu że mocno nie bije.... No bo jakżeby the greatest nie widział ciosów xdd Ali miał strategię aby wymęczyć rywala ale biegając obok niego bez ciosów tak że po kilku rundach mógł się popisać refleskem na tle wymęczonego rywala. Stąd biorą się materiały do highlights :D
Ali był szybki ale kiedy ważył poniżej 90kg, w wadze ciężkiej jego szybkość to było nic niezwykłego. Nawet Chambers i Byrd mieli szybsze ręce a i tak zostali znokautowani przez Kliczkę.
Szybkie kombinacje Alego, które "zachwycają" ludzi na youtubowych highlights były bite z samej ręki i bez "przyłożenia" się do ciosu do tego często z wymęczonym ogórkiem....
I kolejna sprawa pierwsze walki Alego pokazywane na biało-czarnym ekranie z przyspieszeniem (obejrzyjcie video z Charlie Chaplinem to będzie wiedzieć co mam na myśli) przez niektórzy dają się ogłupic. Należy sprawdzić czy runda na pewno ma 3 minuty.
Kolejną legendą jest świetna szczęka.
Na dobrą sprawę nie wiadomo czy Ali miał dobrą szczękę bo został zamroczony tragicznie (Władimir nigdy tak nie był!!) przez średnio bijącego Henryego Coopera ważącego 84kg... Oczywiście Ali ważył wtedy mniej, więc i odporność miał wtedy mniejszą.
Jednak na dobrą sprawę mierzył się z puncherami tylko 4 razy (z czego tylko George na poziomie współczesnych puncherow). Z Listonem po prostu wytańczył zwycięstwo a Liston trafił go chyba kilka razy... Z Shavers wytrzymał ciosy ale był raniony. W zwycięstwo nad George powątpiewam z względów o których pisałem wczoraj. W każdym razie Ali nie mierzył się z takim puncherem jak Władimir Kliczko. I zapomniałbym dodać zwycięstwo nad Cooperem to oszustwo
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Henry_Cooper zobaczcie opis o walce z Alim w zakładce professional boxing career.
Świetnej pracy nóg Ali nie miał. Ten pogląd wziął sie z słynnego tańca Alego. Lecz Władimir umie to nawet lepiej np w 1 walce z Peterem. IMO Władimira praca nóg jest świetna nawet Adam Kownacki spytany o sparingi z Władimirem powiedział że zachwyciła go praca nóg.

0

@Kusco15 No normalnie to był zwykły ogórek, który nic nie potrafił...

0

@mkord Czy jak tak gdzieś napisałem? Masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Chyba cel tych wpisów przegapiles :))

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?