La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1432 Culés

2

Walić RM - dzisiejszym meczem dnia był LIV-MC - co ciekawe mogliśmy zobaczyć zespół Liverpoolu w ustawieniu który preferuje Koeman. Kilka uwag godnych odnotowania:
1. Busi z De Jongiem powinni zobaczyć jak wygląda niepozwolenie przeciwnikowi przechodzić środkiem pola - Henderson z Wijnaldumem mieli piękne momenty.
2. SIła fizyczna i wydolność Hendersona z Wijnaldumem - aż 3 momenty w meczu gdzie w odstępie 2-3min oboje zaliczyli razem pełne 4 kursy od jednego pola bramkowego do drugiego - wdając się m.in. w walkę o piłkę itd - no szacun
3. Boczni obrońcy w postaci Robertsona i Alexander-Arnolda - kolejny mecz który obserwuję jakiś zespół grający systemem Koemana i przyznam szczerze że boczny obrońca to chyba jedna z najbardziej wycieńczających i wymagających pozycji na całym boisku. Wg mnie bardzo niedoceniamy naszych bocznych obrońców bo szczególnie w ustawieniu Koemana harują na praktycznie całym boisku, wspierają praktycznie wszystkie linie i małe pozycje od obrony po atak a niejednokrotnie rozliczani są z jednego błędu w meczu:). Poruszam temat z tego względu że Roberto w ostatnim meczu zaliczył 2 asysty i popełnił jeden błąd - wiadomo było że będzie jechane, gdzie w innym zespole jego występ uznawany by był za przynajmnej bardzo dobry, podobnie jak w meczu z Juve, gdzie był jednym z najlepszych na boisku. Serio nigdy jakoś przez lata nie doceniałem tak bardzo Roberto jak teraz - wg mnie przy Koemanie się nieco rozwinął, albo posiada zdecydowanie nieprzeciętne umiejętności dostosowania się do pozycji na której wystawia go trener ale serio jestem pod wrażeniem tego co robi w tym sezonie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?