La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1871 Culés

15

Wczoraj minęło 49 lat od wydania czwartego albumu studyjnego Led Zeppelin.


@Persyfl @kazbychu @Chinaski @Ermitano @sebasek99 @Colon @Coutinho007 @BlaseR9 @JimMorrisonFCB @NeroTFP

5

konto usunięte

4

@Chakalaka Kocham ten album, mój ulubiony. Ojciec mi go puszczał, kiedy byłem mały. Podobno skakałem wtedy po całym mieszkaniu:) Najbardziej przy Black Dog! Ojciec miał zarówno płytę, jak i kasetę, teraz ja je trzymam u siebie.

4

@Chakalaka Albumy Led Zeppelin 1-4, a nawet plytna nr 5 to muza po prostu genialna. Legendarne albumy.

Z czworki ulubione utwory to
"When the Levee Breaks"
"The Battle of Evermore"
"Going to California"
"Misty Mountain Hop"
"Four Sticks"

3

@Colon
U mnie

1. Stairway to Heaven
2. When the Levee Breaks
3. Black Dog
4. Rock and Roll
5. Four Sticks

2

@Colon @Chakalaka Led Zeppelin to dla mnie numer jeden obok Pink Floyd. Nie mogę wskazać lepszego zespołu. Z czterech pierwszych płyt dla mnie topem są:
'Babe I'm Gonna Leave You', 'Thank You', 'Moby Dick', 'Since I've Been Loving You' i 'Stairway To Heaven'. Wyżej od Houses Of The Holy cenię Physical Graffiti z genialnym 'Kashmirem' i 'Ten Years Gone'

2

@BlaseR9 No wlasnie Kashmir robi robote na PG, a na Houses - No Quarter, Song Remains the Same i Rain Song.

konto usunięte

3

@Chakalaka @sawyer00 @Colon @BlaseR9 W zasadzie "czwórka" Zeppelinów można określić jednym słowem.
GENIALNA ! I cokolwiek dodać więcej nie opisze TEJ muzyki.( Sorki @Colon dopiero zauważyłem, że napisałeś to samo)
Wszystkie LZ (numerowane) to dla mnie kamienie milowe muzyki. Ja szczególnie cenię pierwszą stronę "jedynki", jako całość- mogę upajać się każdym dźwiękiem. Gdy byłem młodszy drażniły mnie trochę Houses of the holy i Phosical Graphiti ( były chyba za ciężkie muzycznie) ale kiedy dorosłem odkryłem również piękno tych płyt.
Koncertówka jest arcydziełem samym w sobie. Presence, In Through the Out Door i Coda to już trochę inne spojrzenie,ale też bardzo oryginalne i twórcze.
Moja bestka
1. bezapelacyjnie 1 strona LZ1 czyli (traktowana jako całość)
Good Times Bad Times”
„Babe I'm Gonna Leave You”
„You Shook Me”
„Dazed and Confused”
2. ex aequo
"Kashmir"
"When the Levee Breaks"
3.ex aequo
"The Battle of Evermore"
"Going to California"
„Immigrant Song”
4.ex aequo
„Since I’ve Been Loving You”
„Gallows Pole”
"Achilles Last Stand"
5.ex aequo
."Black Dog"
"Stairway to Heaven"
„Tea for One”
„In the Evening”
Dobra, bo się rozmarzyłem znowu.
Najlepszego "LedZeppelinowicze"


« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?